Interval menjave kabinskega filtra v VAG grupi?

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Največ svinjarije se naredi, ko ugasneš avto in se kondenz nabira v prezračevalnih ceveh. Če bi 5 minut pred koncem vožnje izklopil klimo in pognal ventilator na polno, da presuši zračne kanale, verjami da tudi plesni in bakterij ne bi bilo v sistemu.

zmaga.gif


To jaz stalno prakticiram. Filter pa menjam ponavadi enkrat letno, če pa dosti vozim po makadamu, pa tudi 2x
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Imel že kar nekaj avtomobilov, še v nobenem se mi ni karkoli usmradilo v ceveh.
Možno da zaradi tega, ker klimo zelo malo uporabljam.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tudi jaz malo uporabljam klimo in kdaj prakticiram, da jo sklopim 5minut prej, samo to je dejansko neizvedljivo day to day prakticirat, bi moral met kar konkreten OCD ne samo navado.

Ti kupuješ nove avtomobile, jaz pa pač malo podedujem. Moram notranjost globinsko očistit, potem pa še en sprey butnem, ker mi malo smrdi, če med vožnjo izklopim klimo.

Sicer pa sovražim avtomatske režime, ki mi nikakor ne ustrezajo. Verjetno bi v kaki novi S-Klasi bil zadovoljen, drugje pa enostavno nisem in ročno urejam stvari.

Me pa zanima... ali se bi prej usmradilo meni, ko ročno vklapljam klimo po potrebi ali nekomu, ki ima stalno na auto, se pravi klima suši vedno med vožnjo, ko parkira je pa problem.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Vidim, da sem napisal podedujem.... še nobenega nisem, mislil sem na stanje klimatizacije, ko kupujem rabljene avtomobile.

Naslednjič bom to za hec mel na checklisti (klima on/off med testno vožnjo).
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Vse filtre ponavadi menjam 1x letno, razen naftnega (pri smrdljivcu) in bencnskega pri coupeju po predpisanem intervalu. Malecky, uporabi tipko za notranje kroženje zraka in ti ne bo smrdelo v kabino ... je pa res pri BMW-jih to bolj opazno ...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Jaz imam v bistvu šele drugi avto s klimo.
V prejšnem mi nikoli ni zares smrdelo.....morda je bil kdaj pa kdaj (vlažno vreme) prisoten "neprijeten" vonj , ki pa je sam po sebi izginil. Klimo sem vklapljal po potrebi in je bila 99% časa v AUTO režimu, filter menjan prva leta na 2 leti/30000km(uradni servisi) , kasnje 1x letno/15000.Posebej kanalov nisem nikoli razkuževal s kakšno peno,......sem pa nekajkrat uporabil nek dezinfekcijski sprej.......koliko je imel učinka ne vem....
TRenutni avto ima večji , ogljeni filter......razlika je očitna ko vozim za kakšnim smrdljivecem, smrada se običajno ne čuti.
Avto sem kupil rabljen, filter pa je letos ob menjvai imel 4leta in 35000km....sedaj ko je novi neke razlike ne čutim....torej predvidevam, da prejšnji še ni bil za odpis(proizvajalec predvideva menjavo na 30000km/2 leti....isto kot pri prejšnem avtu.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
TRenutni avto ima večji , ogljeni filter......razlika je očitna ko vozim za kakšnim smrdljivecem, smrada se običajno ne čuti.
Avto sem kupil rabljen, filter pa je letos ob menjvai imel 4leta in 35000km....sedaj ko je novi neke razlike ne čutim....torej predvidevam, da prejšnji še ni bil za odpis(proizvajalec predvideva menjavo na 30000km/2 leti....isto kot pri prejšnem avtu.
Ti ne čutiš, da smrdi ker avto sam preklopi na notranj ekroženje :D
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.050
1.459
113
39
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Žalostno je, da v vent. cevi ne vgradijo kakega "odstranjevalca" vlage oz. malo poskrbijo za to.

Lahko filtre menjaš vsak teden, še vedno se ti lahko popolnoma usmradijo kanali, rjavi ventilator ipd...

Kupi volvota
smile-1.gif

Ce ne ugasnes klime nekaj minut pred koncem voznje, se nekaj minut po tem ko ugasnes avto prizge ventilacija na ful in izpihuje oz susi napeljavo...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Me pa zanima... ali se bi prej usmradilo meni, ko ročno vklapljam klimo po potrebi ali nekomu, ki ima stalno na auto, se pravi klima suši vedno med vožnjo, ko parkira je pa problem.

Evo mene. Klima stalno vklopljena, oz. vklopljen avto način na +- 21°C celo leto. Zelo, zelo redko se zgodi, da mi vlago v avto butne - mora bit res čudno vlažno ozračje pa v oz. iz garaže pod zemljo. Smrdi pa nikoli nič. Menjava filtra? kaj je to? mislim, to mi naredijo na vsakih 30.000 km na servisu. C5 je avto star 6 let.