iGO Primo, Nextgen - [Android OS]

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.356
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ja tisto je bilo zaradi tiger skina na myway. Pri stock verziji prima so opozorila za radarje privzeta s piskom, katerega ne moreš spreminjat So pa seveda glede tega spet razširitve, če se inštalira kateri izmed skinov za Prima, torej ali Dimka, GJ-AK, katera pa za moje pojme še nista na nivoju kot sta recimo za wince verzijo. Tudi inštalacija je spet "device specific" kar lahko povzroča glavobole..
wink-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Pozdravljeni friki
smile-1.gif



Tudi jaz imam vprašanje glede TMC. Očitno stvar v SLO ni ravno na nivoju, kolikor berem, nesreča traja 1 teden...

V primeru, da pozabimo, da so informacije pomanjkljive/neuporabne, me zanima, kakšne so po vašem mnenju najboljše nastavitve TMC v sys.txt?


Torej, kaj naj bi bilo drugače tukaj:

[tmc]
source="gnse"
internal_tmc_name="gnse"
port="/dev/gnstmc,0"

in tukaj:

[tmc-http]
enabled=1
start=1
servers.size=1
servers[0].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-iphone/0/"
;dt_dl_0=60.0

Vem, da je že nekaj bilo rečenega o tem, pa vseeno bi bil vesel bolj obširnega komentarja v enem postu.

Zelo me zanima tudi, če res lahko deluje TMC na Android telefonu preko FM antene od slušalk? To sprašujem za tujino, ker je tam prenos podatkov še kako drag. V SLO prenos podatkov zaradi sprejemljive cene ni problem.


Hvala za mnenje, LP
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.356
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Navedel si tmc nastavitve za Android verzijo Prima. Torej najprej je treba razčistit - TMC informacije lahko zaenkrat priletijo na telefon samo preko wi-fi povezave preko strežnika naviextras.com. Druga opcija - preko FM antene zaenkrat ne funkcionira. Torej prva sekcija [tmc] niti ni pomembna v tem primeru. Je pa pomembna [tmc-http] ta pa je pomembna zato da naprava sprejme podatke preko wi-fija iz navedenega strežnika. Ta nastavitev je univerzalna, torej za vse naprave/telefone enaka.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.653
148
63
Sem si mislil, da je prva preko antene, dal pa si mi odgovor, da ne deluje.


Tole:

[tmc-http]
enabled=1
start=1
servers.size=1
servers[0].url="http://zippy.naviextras.com/services/tmclite/data/nng-igo-tmc-iphone/0/"
;dt_dl_0=60.0

je v redu?

Pa kolikor vem, deluje tudi preko mobilnega omrežja, ni nujna, da je Wi-Fi. Tako je nekdo napisal, upam, da se ni zmotil...
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik danielt pravi:
in še
na live with walkmanu 320*480, nikakor ne najdem kje se nastavi svetlo barvo zemljivida, karkoli sem dal je bla vedno temno.

lp

daj reči prosim, da nisi to zvečer ali ponoči štimal.
uf-1.gif

ne ne
smirk-1.gif

štimal sem ob 4 popoldan ,,, sm tud na to pomuslu ja ....
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.356
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Eno so preobleke, drugi so sheme. Privzeto je za dnevno in za nočno preobleko samo ena izbira, dočim shem je po defaultu 12. Po mojem je tvoj problem v dnevni oz nočni shemi zemljevida. Te spreminjamo v več-nastavitve-nastavitve zemljevida
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Citat:
Uporabnik danielt pravi:
A se da kje naštimat da kaže levo spodaj hitrost vožnje/zdaj mam tam meni tipko. želel bi da kaže malo večje, k to k mam je skor nevidno (Galaxy 5) Sicer zdaj mam naštimano da kaže desmo spodaj vendar kaže na majhno.


kaj pa to je izvedljivo
17758-icon_confused.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Oktopusy pravi:
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Za tiste,ki bi si radi povečali ikone na SG SIII ali na kateri drugi napravi,če se imate čas igrat je potrebno naredit tole:

Odprete data.zip/ui_android/common/ui tukaj boste našli cockpit_1.css in cockpit_2.css in razpakirajte na namizje.

Sedaj poiščite gumb,ki bi ga radi povečali in mu spremenite parametre in shranite.

cockpit_1.css in cockpit_2.css nato vnesete nazaj v zgoraj omenjeno mapo in imate večje ikone
wink-1.gif


p.s.
Če pa najdete v branding.zip mapo ui_android (nekateri imajo v tej mapi samo branding.ini) potem pa lahko v njej spremenite velikost gumbov in sicer v:

ui_android/common/ui/ templates_landscape.css in v templates_portrait.css
A dej nehi ke se pa to znajdeš to je nemogoče
bonk.gif

Sem mal gledal da bi proizkusil povečat te kvadratke za hitrost,čas prihoda...pa ni šans da bi jaz to sam povečal.sem meril sedaj imam en kvadratek velik 14mmx6mm,da bi jih vsaj za kakšen mm ali dva lahko povečal bi bilo pa že lažje berljivo.
rolleyes-1.gif

A kdo pozna tu gor kakšnega Popotnika ali Jancha ki bi to znal zrihtat.
priden.gif
Kaj pa to je izvedljivo?
zmaga.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.356
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
odkrito rečeno, utopična mi je že misel, da grem spreminjat neke nianse za telefon, ki ga dejansko sploh nimam pred seboj. Taka zadeva zahteva ogromno časa in potrpežljivosti, izmenjav ZS....za kar pa trenutno res nimam časa. Jaz bi se raje v tem primeru prepustil času, saj bodo bržkone (glede na popularnost tega telefona) to do potankosti izpili na tujih forumih.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Trenutno uživam v Izoli na dopustu tako da žal nimam prostih rok (v eni pivo v drugi tipkovnica
grin1.gif
)ko pa pridem domov se bom pa malo spustil v to kako se da povečat tipke,spremenil jih bom na mojem,če bo šlo potem vam bom pa javil kje in kaj morate spremenit pri sebi.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Trenutno uživam v Izoli na dopustu tako da žal nimam prostih rok (v eni pivo v drugi tipkovnica
grin1.gif
)ko pa pridem domov se bom pa malo spustil v to kako se da povečat tipke,spremenil jih bom na mojem,če bo šlo potem vam bom pa javil kje in kaj morate spremenit pri sebi.
OK Hvala Popotnik,saj sem že dobil navodila od tebe,toda to je preveč zame.
No sedaj pa uživaj v dopustu.LP
nahrung002.gif