Hrvaška - mobilni internet 2014

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:


jaz mislim da sem imel pravo..pa tudi preko iphona je brez dodatnih nastavitev takoj delalo


Preko iPhona ti je delalo, ker je HT uradni prodajalec iPhona in se posledicno nastavitve samodejno pravilno nastavijo ... V MiFi-ju pa je treba vcasih rocno vpisati nastavitve ...
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Odgovor Telekoma Hrvatske je, da je seveda možno uporabljat MiFi, APN pa, kot sem že napisal, mora bit internet.ht.hr
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Telekom Slovenije med poletjem na Hrvaškem omogoča dve opciji: 10 GB ali 20 GB prenosa podatkov mesečno

Telekom Slovenije bo tudi letos v poletnih mesecih na Hrvaškem omogočil ugodno ponudbo prenosa podatkov. Tako bosta od 20. junija do 30. septembra v omrežju operaterja Hrvatski Telekom na voljo dve podatkovni opciji: z 10 GB prenosa podatkov za 10,95 evra mesečno in z 20 GB prenosa podatkov za 15,95 evra na mesec.
S 1. julijem bo opcija HR-internet prvič na voljo tudi predplačniškim uporabnikom Mobi.


Več >> http://www.mobile.si/articles/telekom-slovenije-med-poletjem-n.html
 

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Če bi zakupljeno obdobje trajalo 31 dni od vklopa, bi bilo pa še boljše. Tisti, ki smo na dopustu od zadnjih dni enega do prvih dni drugega meseca - pa tudi če je to le en teden - plačamo 2x toliko kot tisti, ki so 31 dni istega meseca.
frown-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.342
3.432
113
Pa pazite, da po koncu izklopite drugače boste morali iti v Zagreb 2 filma DL jat
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.345
5.387
113
vprašanje: nekaj se je lansko leto ali kdaj govorilo, da bo mobitel "prepovedal" sharati to povezavo. Kako to ve? jaz ponavadi zakupim tistih par gb za na morju potem pa naredim hotspot za mojega pa tablico pa računalnik.... saj poraba ni ekscesna, samo po računalniku lažje maile preberem kot na telefonu, da ne rečem, da jih je lažje napisati... je to problem?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
vprašanje: nekaj se je lansko leto ali kdaj govorilo, da bo mobitel "prepovedal" sharati to povezavo. Kako to ve? jaz ponavadi zakupim tistih par gb za na morju potem pa naredim hotspot za mojega pa tablico pa računalnik.... saj poraba ni ekscesna, samo po računalniku lažje maile preberem kot na telefonu, da ne rečem, da jih je lažje napisati... je to problem?

Lani je na HR sharalo brez problema. sem mel cel dopust, tablico, laptop in še gsm od tamalega na tem.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik map pravi:
Če si prav razlagam. Opcija za 20giga HR internet

http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/mobilno/storitve/hr-internet

Dovolj je da vklopim na nosilni številki, nato pa 20 giga uporabljata obe kartici. Imam neomejeni C z dodatno številko. Ni potrebe, da se mi strošek duplira, se pravi 16 EUR za nosilno številko in 16 EUR za dodatno. Bo držalo?

Kot razumem pogoje, je pri paketih z dvema karticama oz. dodatno kartico mozen vklop le na nosilni stevilki...

Citat:
Vklop opcije je uporabnikom dodatnih podrejenih SIM kartic (SIM2, Avtotelefon, Druga številka in Internet Itak) omogočen le na nosilni SIM . Ob uporabi nosilne ali podrejene SIM kartice se količine odštevajo od količin zakupljene opcije. Pregled porabljenih količin v času gostovanja je na voljo le na nosilni SIM. Porabo na dodatni kartici SIM v tem primeru uporabnik lahko spremlja na dodatni kartici SIM. Alarm o dosegu zakupljenih količin uporabnik prejme na nosilno SIM kartico in na podrejeno SIM kartico.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Vklop opcije ja. Jest razumem, da jo lahko z SMS vklopiš samo iz nosilne sim, uporabljajo jo pa obe SIM. 2. stavek tvojega drugega citata. pregleduješ lahko porabo (celotno) samo iz nosilne SIM, kolko je pa samo dodatna kartica porabila pa samo iz dodatne kartice, tako jest to razumem. Daj je 20 giga za 16 EUR z vklopom na nosilni, uporabljajo pa skupne količine obe. Isto je pri 2,90 EUR na dan v EU. Za obe številki se plača dnevno 2,90 EUR, količine se pa delijo. ne plača se 2x 2,90 EUR. Vsekakor bo potrebno to preverit pred odhodom na dopust.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem vceraj nabavil Vip tourist za 79,99 HRK v trafiki v Pakostanih... Prej sem preko telefona preveril signal in je bil Vip boljsi... Ce bodo pa omejili, pa bomo videli... Tethering preverjeno deluje v Huawei MiFi-ju...
 

Priponke

  • 2444024-image.jpeg
    63,5 KB · Ogledi: 232

lojtra

Pripravnik
6. jul 2008
60
1
8
Zdravo poznaalci...
Mene pa zanima, če slučajno kdo mogoče ve kakšno pametno zadevo za uporabo prenosa podatkov v Franciji? Pa za več kot en mesec uporabe in več kot 1 GB prenosa
wink-1.gif


Hvala za info.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.852
3.371
113
40
Lj
Letos sem v okolici Pule uporabljal tako od VIP tourist ter od HR Telekom tourist, obe sta nekje 80 HRK in ponujata neomejeno podatkov za 1 teden. Brez problemov. Edin problem so bili Hrvaški navijači, ki so metali petarde, trobili in se nasploh vedli precej nekulturno. In ravno včeraj ko sem šel domov pa zgubijo proti Portugalcem, namesto da bi že prej izpadli in mi dali mir na dopustu.
 
Nazadnje urejeno:

Jurci

Pripravnik
26. mar 2009
129
2
18
Drugic pa na slovensko obalo na dopust, pa boste imeli kulturne ljudi okoli sebe...
bonk.gif