Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.652
253
113
Odkrito povedano nisem spremljal, dokler nismo dosegli absurdnih vrednosti. Do takrat sem trošil brez da sploh pogledam na cenik. Zadnja 2, 3 leta pa je konec heca. Škrtatim in potrošim doli pol manj, kot sem prej

jap. tudi jaz. na trajektu si pir vzamem iz avta.

ceprav pohvale jadroliniji, trajekti so enako kot lansko leto...

v osterijah pa pricakujem dvig...

To že res, ampak ne more bit vedno tako. Ajd valda da cene morajo sledit inflaciji, ampak taka inflacija vsako leto kot oni navijajo cene, pa spet ni. 1
navijajo tok, kolikor lahko. sej niso socialna ustanova, da bojo sledili le inflaciji. ce se napoveduje vsako leto vec turistov, potem se lahko tudi cene dvignejo za vec kot je bila inflacija. pritisk na hrvasko obalo se vsako leto povecuje.... turisticni delavci si pa manejo roke. dokler bo slo, bo slo...

Sem, večkrat

pa verjetno ne v osterijah in barih ob promenadah.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.458
2.309
113
Dubrovnik: nove cene parkinga. h=10€

Skoraj 2x več ko prej (5€/h)o_O A prej je bilo pa OK?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.099
810
113
Lidl Hrvaška. Edini Lidl v EU, kjer cena na polici ni enaka ceni na blagajni. Kot seveda tudi v drugih plodinah raznih.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.403
3.491
113
Prestavi lidl aplikacijo na Hrvaško, izberi trgovino poklikikaj kupone.

Vem greznica, se jih izogibam...
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
918
941
93
Dubrovnik: nove cene parkinga. h=10€

Skoraj 2x več ko prej (5€/h)o_O A prej je bilo pa OK?
Glej, Dubrovnik je luksuzna, premijsk, športna, prestižna destinacija. Tam se odpelješ z novim Bentleyem in ne z rabljeno Škodo.
Posledično svojemu avtu privoščiš ustrezno luksuzno, premijsko, športno in prestižno parkirno mesto zraven kant za smeti.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.458
2.309
113
Torej trenutno povišanje do tudi 1000%.
Dvomim, da uni z bentlijem plačuje kak parking. Tako ko slovenec ali hrvat!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.661
8.969
113
Da ti udar za Žujo 4,8 EUR in navaden kofe 2 EUR.... s tem da se pivo v trgovini ni podražilo, kila kofeta pa tud ne. Ja super, spil bom enga mogoče dva, ostalo mam v hladilniku, v kamperju pa kafetjero, prej sva pol budgeta pustila v oštarijah, tud jest smo šli večkrat ven, vsako jutro na kofe, zdej pač ne gremo. Pa jim ne kapne, čakam kdaj jim bo, da če maš pir po normalni ceni, spuliš več denarja od plažarjev, kot če je pir drag.

Pred leti, preden se jim je zmešal s cenami v oštarijah, smo bli par sezon v Biogradu. Tam je ena plaža, kjer so gor v klancu oštarije. En je mel točen pir takrat po 12 kun (v trgovini je bla piksna 10). Tam od jutra do poznega večera praktično ni blo prazne mize, ostali so dobil stranke samo če se pri temu ni dal usest. Dve dečve sta ta pir po 12 kun tolčile še kar pri plaži, kjer je bla vrsta. Vsakemu drug foter je imel vsaj enega mulca zraven, sladoled je šel skor tko k pivo. Prženih lignjev sardelic in pic je prodal malo morje samo na račun kamiona piva na dan po 12 kun. Pa ostalim ni kapnila psihologija pocen pira.