HP vs Xerox

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Možno je tudi, da je bil v novem tiskalniku na pol prazen toner, in bo pri novem bolje. Nisem še videl laserja, ki bi počel te fore tako kot ink jeti, zanimivo...
smile-1.gif

Pri novih je menda povsod tak, da tonerji niso čisto polni. Recimo na tistem HPju piše da je zraven nek provizoričen toner, pri Xeroxu pa dobim toner za 2.500 strani. Originalna tonerja sta za 2.000 in 4.100 strani, tako da je priložen toner zgleda tudi zreducirana verzija večjega tonerja.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
na to, da se dobijo novi koleščki, sploh nisem pomislil
smile-1.gif


guma je dobesedno razpadla, sem jo potrgal stran kot kkašen plastelin..
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Jst imam izkušnje s 10 let starim hp lasercem (1010). Takrat vstopni model, še danes dela ko šus in to po več kot 150k natisnjenih straneh. Cena izpisa 0,6 centa na stran. Nobenih dodatnih stroškov (razvijalna enota že del tonerja). Edino kar je, je problem z gonilniki, saj kot že omenjeno Hp raje proda nove tiskalnike, kot da bi podprl stare v novih OS, tako da se je treba malo potruditi z gonilniki, da vse dela ok...
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Imam Xerox multifunkcijsko napravo ze 3 leta in zaenkrat se dela vse OK
wink-1.gif
Prilozen crni toner je vzdrzal nekje okoli 750 izpisov, ampak to je tudi pisalo, ko sem kupil printer, da so tonerji samo okoli 50% napolnjeni. Barvni pa se niso zmanjkali, se printa manj barvnega, pa tudi nasploh se ne printa zelo veliko.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Smo imeli v firmi Xerox multifunkcijsko napravo. Na začetku je bilo OK, dokler nismo pokurili prvega kompleta tonerjev. Ko smo zamenjali kasete s prahom (na vrhu imajo čip), jih printer ni spoznal kot prave, čeprav so bile original Xeroxove. Ker ga nismo mogli nikakor usposobiti (stare je sprejel BP, samo so bile prazne), smo vse skupaj poslali na servis, kjer so ugotovili, da je s printerjem nekaj resno narobe in smo dobili novega. Odnos servisa je bil sicer zelo korekten, se mi je zdelo pa zelo čudno, da lahko ob menjavi tonerja prihaja do takšnih težav. Izgleda, da smo imeli malo nesreče pri nakupu novega, drugih pripomb sicer nismo imeli.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Svak ima xeroxa mfc 6121 (ali nekaj takega) in je kpl tonerjev skoraj 2x dražji od samega printerja(200:350). Poleg tega niti pod razno ne naredi 2,5k izpisov.
Menjal je tudi že boben se mi zdi pa nima 10k izpisov
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Jaz mam ravno tega. Na eBay-ju pride 1 toner okoli 20€ s postnino vred, komplet vseh 4 pa nekaj cez 60€. Res pa je, da treba potem menjat cip, kateri je zraven in rocno nasipat not novi prah. Zdaj ce je to problem, pol res to ni za kupit
wink-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.373
5.410
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
HP je na segmentu printerjev zadnja leta v totalni krizi, ker printerji crkujejo kot po tekočem traku (crkne mamaplata, ki to jo v garanciji zamenjajo, ko se ta izteče pa ti nove nočejo več prodati
stupid-1.gif
), in se jih izogni v širokem loku. HP je danes daaaaaleč od slovesa neuničljivosti, ki je veljal 20 ali še slabih 10 let nazaj.

HPja smo na šihtu zamenjali z najcenejšim xeroxom, ki dela b.p. že nekaj let
zmaga.gif

Ma, res je. Dobro nimam nekih blaznih izkušenj, ampak očitno drugi opažajo enako. Leta nazaj smo kupili za doma ČB laser od HPja (mislim, da je oznaka 1018 ali nekaj takega). To je taka zanesljiva in robustna mašinca, da ne morš povedat. Tak golf dvojka. Danes imamo pa službi kao neko makino od HPja, s katerim je skoz nekaj. Pa kar naprej moram nekaj OK klikat pa se pregovarjat. Za doma sem si pa nabavila najcenejšega ČB laserca s poceni fake tonerji - to je bila prioriteta. Toliko, da lahko kaj sprintam. Kupila sem potem Xerox Phaser 3140. Pusti tak vtis kot stari HP. Dela ko šus, hiter se spravi printat (tukaj so pomoje največje razlike, kdaj se printer spravi prvo stran naprintat, potem načeloma pri vseh kar leti), hitro sprinta. Tonerji so pocen pa kar nekaj trajajo. najbrž ne toliko kot je deklarirano, ampak spet ne printam toliko in če kupim tistega enega na leto (do max dva) nimam občutka, koliko zares od sebe da.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
ksz...

Xerox je doma
smile-1.gif

Po prvih testiranjih sem zadovoljen, bomo vidli kako se bo obnesel na dolgi rok.