HP vs Xerox

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kupujem ČB lasersko multifunkcijsko napravo in me zanima generalno mnenje med Xerox in HP. HP je vsaj včasih imel velik renome med tiskalniki, je temu še vedno tako? Kako pa je kaj glede Xeroxa?

Čist konkretno se recimo odločam med tema dvema modeloma (oba mrežna + duplex):
http://www.mimovrste.com/artikel/2830113018/vecfunkcijska-naprava-hp-laserjet-m1536dnf-ce538a
http://www.mimovrste.com/artikel/2830100418/vecfunkcijska-naprava-xerox-workcentre-3220dn-3220v-dn

Xerox mi glede na hitrost tiskanja in mesečne obremenitve zgleda en razred višje, cena pa je tam-tam (na enaa je namreč Xerox še malenkost cenejši).

Opažam, da ima Xerox tudi naslednje prednosti:
- cenejši izpis na stran (če kupiš največji toner za 4.100 strani)
- malenkost hitrejše tiskanje
- sprednji USB za direktno tiskanje/skeniranje iz oz. na ključek
- boljši skener
- priložen toner ima večje kapacitete (2.500 strani)
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Res nima nihče niti malo osebnih izkušenj ali generalnih mnenj s Xerox laserskimi tiskalniki?
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Če bi bilo po moje, bi vse druge firme zaprl in pustil samo HP, da kraljuje, ker To se mi zdi edini stroj, ki deluje tko kot treba.
Smo dolgo imeli HP laserski tiskalnik in ko je bilo potrebno kupiti novega, je prišel trenutek slabosti, kupili smo RICOH in ugotovili, da smo naredili napako.
Sedaj imamo spet HP in lahko rečem samo ODLIČNO.
Imamo pa LaserJet Pro 400 color MFP (M4 75 dw). Barvi tiskalnik, kopirc, skener in fax.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
To vem da je HP "kralj" med tiskalniki, ampak sem zasledil da je tudi Xerox zelo popularen po pisarnah. RICOH pa se meni tudi ne zdi kaj preveč prida firma, zato je jaz ne bi niti gledal.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
HP je daleč od tega, da bi bil kralj. Novi Ricoh tiskalniki so odlični in poceni ter delujejo res dobro. Ravno tako je eden izmed drugih "kraljev" Kyocera, ki ima izvrstne tiskalnike. Vsi niso ravno poceni, vendar je ORIGINAL potrošni material poceni in poraba tonerja izredno nizka. Jaz priporočam to dvoje.

Še en velik minus, ki ga ima HP pa je namestitev gonilnika. Res, da je to enkratno opravilo, ampak večina HP tiskalnikov ima danes tako smotane gonilnike, da se nalagajo po vsaj 20 minut. Ostali pa potrebujejo za namestitev mogoče 5 minut.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Imam izkušnje z HP, Z Ricoh in z Keyocero.
Z Keyocero sem se srečaval v prejšni službi.
Na njo je bilo priklopljenih približno 24 računalnikov in dnevno je natisnila cca med 500 in 1000 listi. Črno bel laser.
Zmogljiva zadeva, ampak nizka kvaliteta in stalno neke težave. Poleg tega pa je imela posodico za odvečen toner, ki jo je bilo potrebno prazniti in lahko rečem samo - svinjarija.

Lahko potrdim, da nizka cena ni vse.
Namestitev HP- ja pa je bila precej enostavna in hitra, če jo primerjam z Ricoh tiskalnikom.
Govorim seveda o barvenm laserju oziroma multifunkcijski napravi.
Sej vsi gledamo na stroške, ampak pri nas v podjetju smo se opekli pri Ricoh znamki. ŽAL.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
To glede nastavitev mi ni problem počakat in nastavit (tudi če je kompleksnejše). Se bom že znašel
smile-1.gif


Bolj me zanima glede dolgotrajne uporabe, če sta v prvem postu omenjena HP in Xerox primerljiva. Glede na funkcionalnosti je Xerox boljši (USB port za ključke), tudi mesečno obremenitev ima večjo (sklepam da gre za višji razred).

Na kratko: ali naj vzamem Xeroxa ali naj grem rajši na "ziher" varianto in vzamem HPja.
 

hinko

Pripravnik
22. jan 2013
222
0
16
Sam se imel Brotherja in lahko recem, da so zelo vredu printerji. Pri HP pa me moti to, da lahko kar pozabis na kaksno kasnejso podporo v smislu nadgradnje gonilnikov ob menjavi na nov operacijski sistem.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
HP je daleč od tega, da bi bil kralj. Novi Ricoh tiskalniki so odlični in poceni ter delujejo res dobro. Ravno tako je eden izmed drugih "kraljev" Kyocera, ki ima izvrstne tiskalnike. Vsi niso ravno poceni, vendar je ORIGINAL potrošni material poceni in poraba tonerja izredno nizka. Jaz priporočam to dvoje.

Še en velik minus, ki ga ima HP pa je namestitev gonilnika. Res, da je to enkratno opravilo, ampak večina HP tiskalnikov ima danes tako smotane gonilnike, da se nalagajo po vsaj 20 minut. Ostali pa potrebujejo za namestitev mogoče 5 minut.
Tole glede gonilnikov si pa malo mimo vžgal, hp laserci so top kar se inštalacije tiče, hp inki so pa tako kot si rekel.
Tudi glede kvalitete se ricoh ne more primerjat (vsaj nizko ter srednje cenovci, njihovih top mašin še nisem sprobal).
Edino kar imaš prav je da so poceni.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Aja da še odgovorim odpiralcu teme - najbolj glavno je da gledaš potrošni material da tam čimceneje skozi prideš, ostalo pri tej klasah niti ni tako pomembno. Glede na to da je č/b ti priporočam kompatibilen oz obnovljen material po izteku garancije ker s temi tonerji ni težav cena je pa 50% nižja.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
Aja da še odgovorim odpiralcu teme - najbolj glavno je da gledaš potrošni material da tam čimceneje skozi prideš, ostalo pri tej klasah niti ni tako pomembno. Glede na to da je č/b ti priporočam kompatibilen oz obnovljen material po izteku garancije ker s temi tonerji ni težav cena je pa 50% nižja.

OK, hvala lepa.
Ker sam se načeloma zelo nagibam k Xeroxu, sploh zaradi USB porta (mi veliko bolj ustreza skeniranje na USB ključ, kot pa preko mreže z uporabo kakšne crappy aplikacije).

Je pa res da pri Xeroxu verjetno ni tako velike izbire pri neoriginalnih tonerjih, ampak že če kupim originalni toner za 4.100 strani za ~80e me stane izpis na stran enako kot s kakšnim neoriginalnim HPjem za ~40e, ki lahko natisne pol manj strani.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
HP je na segmentu printerjev zadnja leta v totalni krizi, ker printerji crkujejo kot po tekočem traku (crkne mamaplata, ki to jo v garanciji zamenjajo, ko se ta izteče pa ti nove nočejo več prodati
stupid-1.gif
), in se jih izogni v širokem loku. HP je danes daaaaaleč od slovesa neuničljivosti, ki je veljal 20 ali še slabih 10 let nazaj.

HPja smo na šihtu zamenjali z najcenejšim xeroxom, ki dela b.p. že nekaj let
zmaga.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Res je. Pravkar nam je crknila mamaplata na dve leti staremu HP LJ P2055dn. Popravilo bi prišlo 450€, nov je bil pa 306€
bonk.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Moje izkušnje gredo v plus pri: Brother, Samsung, Xerox, Dell, Kyocera
Pri minusu pa se najdejo: HP, Canon, Epson

Pa sem bil 17 let v informatiki in imam izkušnje tako z domačimi kot "pro" uporabniki...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Za hec ga lahko razstaviš in daš plato v pečico (po istem postopku kot plate prenosnikov ali pa grafičnih), morda bo pomagalo
zmaga.gif


Če pa ne, pa prodaj toner in razvijalno enoto za kak evro ali dva na bolhi...
tongue-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Res nima nihče niti malo osebnih izkušenj ali generalnih mnenj s Xerox laserskimi tiskalniki?

Imam dva. Prvi je star 15 let, za sabo ima na deset tisoče printov, dela kot puška. Dobil sem ga pred leti, ko je šel v firmi v odpis. Tonerji za 5000 listov trajajo in trajajo. Edina stvar, ki je opešala, je podajalec, ki ni več zanesljiv. Pač ga hranim list po list in je vse ok.

Zaradi dobrih izkušenj sem svojo babo letos nasral, da je vzela xeroxovega laserja iz dna cenovne lestvice. Kar se tiče kakovosti in hitrosti se ne pritožujem. Trajanje tonerja pa... Toner za 1000 listov je zmogel natančno 2 printa diplome in 1 draft, torej 150 listov.

Ta jajca imajo ravno tako kot inkjeti notri čipe in preprosto nehajo delat po določenem številu listov, ne glede na to, da je notri še ogromno prahu. Če sem prav razumel se te grdobije dandanes poslužujejo vsi proizvajalci.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
za podajalec vzemi kak izopropanol ter sčisti tisto gumico ki pobira liste.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Tale kolešček, ki vleče papir iz predala se s časom obrabi... Na ebayju dobiš novega za drobiž
zmaga.gif


Možno je tudi, da je bil v novem tiskalniku na pol prazen toner, in bo pri novem bolje. Nisem še videl laserja, ki bi počel te fore tako kot ink jeti, zanimivo...
smile-1.gif