Hi-Fi, soundbar, 2.1..

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Kaj imate priklopljeno na lcd tv in plazme? Počasi sem sit piskanja tv zvočnikov in ne vem kaj bi vzel. Imam dokaj dober komplet hi-fi, star sicer +20let. NAD amp, tuner, cd player, lp, 2x22kg tannoy, trosistemci, kabli takrat po +100DEM za meter... Vendar seveda brez optičnih vhodov-izhodov, kaj šele hdmi, wi-fi in podobno. Opcija je analogno-digitalni audio konverter ampak drago, pa tudi ne vidim smisla filmov gledati na takšnih komponentah. Čeprav dosti ur dnevno laufa gor radio.

Računalniški zvočniki? Soundbar? Malce bedno za tiste 4kg plastične škatlice plačevati po 300, 400eur in wireless sub?! WTF? Ali to sploh normalno predvaja glasbo ali je vse v agresivnem basu in kričečih visokotoncih?
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.725
43
48
Lahko nabaviš novejši soundbar ali pa uporabi obstoječo fršterkarijo z dvemi dodatki.
Sam imam starejši soundbar (Philips HTS 800), zraven sem dodal pretvornik optika->coax in logitechov BT audio adapter, pa za moja ušesa špila OK.
 

BeerBelly

Pripravnik
5. dec 2007
445
1
18
Obišči stran
Tudi mene zanima malo več okoli soundbarjev...za običajen 5.1 sistem in zvočnike ni prostora, soundbar z wireless wooferjem pa ne bi smel biti problem..
Kar bi rad od sistema je to da podpira Bluetooth povezljivost, stream preko mreže (wifi ali kabel) in ima možnost internet radia. Nanj bi bili povezani TV, PS4 in Android TV Box.

Gledal sem npr tole: http://www.lg.com/uk/speakers-sound-systems/lg-LAS750M ampak po pravici povedano ne vem veliko o tem koliko kvaliteten je tak sistem. Bi omenjena zadeva podpirala vse našteto?

Ima kdo drug kakšne druge predloge? Za karkoli sem hvaležen...
 
Nazadnje urejeno:

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Link ti ne dela. Sicer pa ali se da kje slisati soundbar v akciji?

Kaj imate ostali ali samo, da je 65" plazma, zvok me ne zanima..
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz imam Denon-ov receiver preko optike in dva Jamo zvočnika. Sliši se zelo solidno. Če bi kupoval danes bi dal verjetno Soundbar, nekaj v rangu 300-500 eur (da je recimo že ok), receiver pa bi šel v "man cave".
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
172
43
Imam en model nižje LAS550h in sem zelo zadovoljen. Sicer mi ni veliko za točno reprodukcijo zvoka (za to imam namenske slušalke) kar se tiče povezljivost se enostavno uskadi z LG tv, brezžično ali z optiko (da ne rabiš dodatnega daljinca), predvajanje preko BT dela tudi brez problema.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Link ti ne dela. Sicer pa ali se da kje slisati soundbar v akciji?

Kaj imate ostali ali samo, da je 65" plazma, zvok me ne zanima..

Jaz imam recimo Yamaho YSP-2200. Kupil sem ga še za prejšnje stanovanje, kjer sem imel velik problem s prostorom in ohranil sem ga tudi v novem stanovanju, kjer je zaradi oblike dnevne sobe zvok še boljši.

Je pa res, da tako kot je izpostavljeno na vseh njegovih reviewih, ni najboljša izbira za poslušanje glasbe. Ampak ne me razumet narobe...še vseeno jo predvaja kar dobro, se pa vidi, da je bolj "doma" v filmskih vodah.

Soundbare lahko slišiš vsepovsod, le da jih imajo zelo redko postavljene v sobah za testiranje. Poslušanje in ocenjevanje zvoka v Big Bangovi hali pa je tako, kot da se za nakup avtomobila odločaš na podlagi mnenj Alter uporabnikov...
evil.gif
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Hvala za predloge. Tisti, ki posluša slušalke naj nese nekam kjer imajo normalne zvočnike tole kompilacijo in potem doma posluša s slušalkami.
Meni glaž pira skače po mizi na manj kot sobni jakosti. Po 2 min moram na wc
evil.gif


 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
Link ti ne dela. Sicer pa ali se da kje slisati soundbar v akciji?

Kaj imate ostali ali samo, da je 65" plazma, zvok me ne zanima..

Raje gledam film na 40 inč pa z dobrim zvokom, kot pa 65 inč s slabim.


Denon 2113


Monitor Audio BX5 x2 (ni moja dnevna)


Monitor Audio center


XTZ 12.17 SUB
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Jst imam MA bx2, nizkotonca niti ne vklopim, zvok sam po sebi je uzitek gledati filme. Pri kolegu k ma soundbar, pa ni to to, vse je nekak visljeno z visokimi ali nizkimi toni, to kar pac ljudje radi slisijo sam da so bassi ali visokotonci. Detajlov pa ni slisati.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
Če gledaš sam, plus da noče motit ostalih...

Slušalke (brezžične seveda).

https://en-us.sennheiser.com/wireless-headphones-home-audio-rs-175

Slišiš dobesedno vse kar so se namenili, da bo za slišat.

(problem muzikaličnega dela pri kinu je v tem, da če hočeš za silo dober zvok bo šlo v tisočakih. Imal 'sistem' za cca. 1.000 EUR pa lahko rečem da ni bilo nič od nič...zato sem kaj hitro prodal naprej, plus geldat nisem mogle nikoli, ker je vedno en vpil da naj stišam, ker da je preglasno).
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Za 1.000 si pa lahko sestaviš solidno ozvočenje. Ne bo pa 5.1
smile-1.gif
Receiver in 2 zvočnika, pa potem postopoma dodajaš še center, SUB...
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
evil.gif
ahm...ne bo 5.1.

.......


Če se boš že spravljal kupovat domači kino ti toplo priporočam, da pogledaš za zvočniki XTZ. Odličen zvok za ceno!
(bookshelf pride par 300 EUR, imam doma na Yamahi (stereo) in špilajo super).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
take...(žal ne vem oznake..prodajejo se pa tudi zgleda ne več)..a vidim na spletni stranio da jim je cena rahlo ušla navzgor

6163464_f520.jpg
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Ja, po testih berem ja..baje
smile-1.gif


Če ne drugega bom šel tja na predstavitev vživo