GMT

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Točnost časa je odvisna od točnosti ure
evil.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Poletni čas ni "po soncu" tako da ne bi bilo kul. Po soncu pa tudi ne more bit vedno, tak da bo očitno tako še en čas pri nas

Nima veze ali je po soncu ali ne. Poleti čas je bolj primeren za celoletno uporabo. Tudi vse države, ki več ne menjujejo časov, so ostale na poletnem času.

Ne, ni! Zimski cajt je taprav, po soncu ali ne, in je edino pravi! Moramo ostati na tem.
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Točnost časa je odvisna od točnosti ure
evil.gif
Tudi pokvarjena analogna ura je dvakrat na dan bolj točna od vseh astronomskih super duper ur.
grin1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.104
744
113
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Res sem napisal neumnost, kar se tiče 45. poldnevnika.
redface-1.gif
Zvezo s srednjeevropskim časom GMT+1 pa ima 15. poldnevnik, ki pri nas poteka skozi Zagorje. Ta pa ima zamik od GMT točno eno uro in zato je pri nas najbolj točen srednje evropski čas.
Je sedaj bolj pravilno?
smile-1.gif
razloži še to, kaj si mislil z izrazom "samo slovenija in države severno od nas"? kaj južno od slovenije ni nobene države več, 15. poldnevnik do južnega pola poteka samo še po oceanih?
smile-1.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Res sem napisal neumnost, kar se tiče 45. poldnevnika.
redface-1.gif
Zvezo s srednjeevropskim časom GMT+1 pa ima 15. poldnevnik, ki pri nas poteka skozi Zagorje. Ta pa ima zamik od GMT točno eno uro in zato je pri nas najbolj točen srednje evropski čas.
Je sedaj bolj pravilno?
smile-1.gif
razloži še to, kaj si mislil z izrazom "samo slovenija in države severno od nas"? kaj južno od slovenije ni nobene države več, 15. poldnevnik do južnega pola poteka samo še po oceanih?
smile-1.gif

Mislil sem na države, ki imajo srednjeevropski čas. Res pa je južno od nas še del Italije.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tam pa ni več Evropa in bi se lahko imenoval npr. "srednjeafriški čas". (Logika by Demz
tongue-1.gif
)

Sicer bi pa tudi pri nas raje videli, da bi šli čimprej nazaj na sončno uro.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik bizi pravi:

Mislil sem na države, ki imajo srednjeevropski čas. Res pa je južno od nas še del Italije.

Ko je.e Hrvate praviš.

Drugače pa se je moja pripomba "Ne še" nanašala ravno na to, da si rekel severno, na južnjake si pa pozabil.