Galaxy S5 termometer

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
in kaj je tuki avtomatskega, da se glede na to kokr mas nastavlen przge centralna? LOL
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
ok, ocitno ti ni jasno kaj je to avtomatizirana hisa...
 
Nazadnje urejeno:

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
recimo, nest termostat povezan s smartphoneom. prek lokacije postudira, da se oddaljujem od doma in avtomatsko prilagodi temperaturo in spara na porabi. ko prihajam proti domu, pa mi zadevo ogreje, preden pridem domiov. Isto recimo se philips hue luci prilagajajo same glede na vreme zunaj, se same ogasajo ko gres spat, po blinkajo ko dobim email in podobno... pac avtomatizacija...
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
To vem da se da . Čeprov je to bolj izvedljivo na radiatorskem ogrevanju kjer je hitrejša odzivnost...pri talnem se tega ne boš šponal.

Tole da ti luči blinkajo pri prejetem emailu pa lahko malo več napišeš če hočeš...
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Vse imam samo ga ne morem po telefonu naprimer upravljat....temperatura je nonstop konstantna. Kje ti zdaj vidiš sploh problem ?
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
To lahk že sedaj naštimam da greje samo ob določeni uri..samo ne vidim smiselnost tega početja saj dejansko ne prišparaš nič. Da pa zaznava tvoj telefon in ko se oddaljuješ od hiše in ti posledično ugasne gretje pa tudi ni dobro če so naprimer še drugi ljudje v hiši.Edino če bi imel na vseh telefonih to ..ma ne vem ...kompliciranje za čist brez veze..
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Borg pravi:
Senzor za temperaturo se meni zdi eden najbolj uporabnih,ki bi ga moral imet vsak telefon.Na S4 kaže zelo natančno.Seveda ga ne smeš imet vsaj cca 10 minut v žepu.To ti lepo piše v navodilih.
bonk.gif
Nobeden termometer ti ne bo v žepu kazal pravilne temperature.Razen tiste v žepu.

Zakaj, saj imam direktno aplikacijo, ki mi v sekundi pokaže, koliko je dejanska temperatura iz raznih vremenskih postaj. Zakaj bi bil termometer tako grozno uporaben, ko ga moraš pa prej še 10 minut met na prostem, mi pa res ni jasno.
Tocno, termometer je totalno neuporabna stvar. Svasta res, mas smartphone, ki je skos povezan v net in ti lahko pove temperaturo iz prakticno vseh vremenskih postaj na svetu, folk gleda pa na lokalni termometer, ki je dalec od zanesljivega...

Fantje to je tema o S5.
Mene boli k da imaš avtomatizirano hišo.Nismo vsi taki frajerji.
Svašta.
Ja res vremenske postaje,ki so oddaljene par km so pa res zanesljive
bonk.gif

Nimamo vsi na vsakem koraku dostopa do neta.
Imam pa raje pri sebi termometer,kot se zanašat na vremenske postaje.
Zdaj pa prosim,da se držite teme.Celo stran sta zaspamala z hišo ustvarita si svojo temo pa tam nakladajta.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
In nekdo, ki ima denar za S5 nima denar za par termometrov po bajti? Pa dajte no folk ne delajte se norca sami iz sebe... Neke telefonske termometre bi uporabjali in čakali 10 minut, kot da je Samsung toplo vodo odkril
rolleyes-1.gif


termom_tehno_1.jpg


To imate po 1€ na komad na eBayu, pa ne serite z nekimi telefoni
rolleyes-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Pa kaj je z vami folk,a ste čist ...daj najprej si preberi odgovor in ne sklepaj po komentarjih prejšnjih dveh biserov.Kdo govori o uporabi telefona za merjenja temperature v bajti-skretu(no ja razen cvinge
bonk.gif
)
Obstajajo tudi druge lokacije(v službi,delavnici,pisarni,apartmaju,šotoru...)kjer pride še kako prav,da na brzino,seveda je vse skupaj bolj za zajebancijo kot za res,pomeriš temperaturo.
In sedaj naj nosim s sabo
termom_tehno_1.jpg

Daj ne seri.
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Navsezadnje sploh telefona ne nucaš...greš 60 km peš in se zmeniš na 4 oči..
evil.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kaj če ti potem termometer na telefonu, če potem meriš temperaturo v pisarni, delavnici, šotoru... za hec, potem je isto kot, če bi preveril na internetu.

Če ti termometer od SouthParka dela probleme za prenašat, bo ta kot naročen za tebe za manj kot € http://goo.gl/qAj31X pa še kompas imaš gor, da se ne izgubiš in verjamem da bo ta izmeril temperaturo bolj natančno kot telefon.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Kot zanimivost, na analogni ročni uri imam analogni termometer... Kaže pa vedno povprečje med telesno temperaturo in tempreraturo okolja. Se pravi, v stanovanju mi kaže 29 stopinj, če upoštevam telesno temperaturo 37, potem je v stanovanju 21... Večkrat preverjano, vedno točno. Pa hitreje, kot čakati 10 min...
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Če bi vam povedal da sem s telefonom meril naklone....bi bilo seveda veliko komentarjev da ima vsaka bajta vaservago...heheh

Samo tisti renutek ni blo nobene vaservage in se je zadeva zmerila z telefonom...tukaj s termometrom je pa ista fora..če nimaš namenske stvari si lahko pomagaš z telefonom in zadeva pokaže točne stopinje in mora pri merjenju stati pokonci in seveda odstranjen ovitek...in ni treba čakat 10 minut.
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Kaj če ti potem termometer na telefonu, če potem meriš temperaturo v pisarni, delavnici, šotoru... za hec, potem je isto kot, če bi preveril na internetu.
bonk.gif

Ja temperaturo v naši pisarni in v šotoru pa ziher dobim na netu.
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:Če ti termometer od SouthParka dela probleme za prenašat, bo ta kot naročen za tebe za manj kot € http://goo.gl/qAj31X pa še kompas imaš gor, da se ne izgubiš in verjamem da bo ta izmeril temperaturo bolj natančno kot telefon.
Jaz ne potrebujem tega imam vse na telefonu.
Isto ne potrebujem garmina ker ga imam na telefonu...