Električno ogrevanje - radiatorji...info

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Midva ogrevama 90m2 hišo s klimo, zvečer malo romantike v dnevni s kaminom, skupna poraba elektrike z boljerji in vsem ostalim vred je cca 600kwh mesečno, edino spalnica, ki je čisto na drugi strani (ozke) hiše je ob mrazu zunaj precej hladna, zato me zanima kaj uporabit tukaj za ogrevanje. Namreč nimam kakšne pametne ideje kako (ugodno) naredit bolj ugodno distribucijo toplega zraka do nje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
na dolgi rok boš najbolje prišel skozi, če v tistem delu montiraš še eno klimo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
jah ne vem kako imaš stanje (zunaj in znotraj).

Kako močno pa imaš zunanjo enoto? Ker na nekatere modele se da priklopit 2 notranji enoti (ne sme biti najšvohnejša izvedenka).
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Ko sem gledal split klime z dvema zunanjima enotama, je bila vseeno cena 2 kompletov precej boljša. Imam Mitsubishijevo 35VAH, samo bi bilo med sobo in zunanjo enoto najmanj 18m, cevi pa skozi 2 sobi, kopalnico stopnišče, wc in hodnik...
V bistvu ne rabim toliko, vseeno me pa zanima kaj od "klasike" je najboljša varjanta. Glamox, navaden konvektor (DeLonghi), oljni radiator, oljni radiator z ventilatorjem, infra peč...?

Mogoče kakšna ideja kako boljše distribuirat topel zrak po hiši? Vrata imava vsa odprta, toda najbolj toplo je itak tik pod stropom in ta zrak zaradi preklad nad vrati ne more krožit. Razmišljal sem, da bi nad vrata dal en velik ventilator. Kakšna ideja kje dobit nekaj tihega, premera kakšnih 35cm, pa da se bolj počasi vrti in skoraj nič štroma ne porabi?
smile-1.gif
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Uradno je izraæunano, da je najdražje ogrevanje na utekočinjeni naftni plin - UNP. Doma imam zato ravno dilemo, če se mi splača plinsko peč zamenjati z električno, vso napeljavo bi sicer pustil nedotaknjeno. Imamo pa talno gretje (vodno) praktično po celi hiši. No, po prvih, zaenkrat še nenatančnih izračunih strokovanjaka / projektanta bi bilo prihranka cca. 25%..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Kako moč pa predvidevate? Ker pri talnem gretju je odgovor na dlani...TC...pa bo prihranek 50 do 60 %.
467716-post_slo.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Takole za dogrevanje enega samega prostora kakšno uro ali dve na dan je najcenejši oljni radiator z ventilatorjem (sam sem ga včasih imel v kopalnici)...

Na daljši rok bi bilo elektrike s klimo manj, preračunaj si, kdaj boš pokril samo investicijo v dodatno klimo s porabo elektrike 2 kW radiatorja... Verjetno bo trajalo kar nekaj časa...
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Za toplotno imam vse zadeve preračunane, da sem na nuli z investicijo in prihrankom mine 10 let. toliko časa pa verjetno ne bom v isti hiši..
smile-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.382
1.008
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
Za toplotno imam vse zadeve preračunane, da sem na nuli z investicijo in prihrankom mine 10 let. toliko časa pa verjetno ne bom v isti hiši..
smile-1.gif

ja in kolk časa rabiš da si z električno pečjo na nuli?
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Evo da ukradem in obudim temo,

letos bi iz stanovanja vrgel ven staro centralno na elektriko (2kw+4kw). Stanovanje je cca 50kvadratov. Imam namen ogrevat dnevno kuhinjski prostor in kopalnico. Na stavbi je nova fasada, zunanjo steno samo eno na zahod in na vzhodu je zastekljen balkon. nad mano, pod mano in levo in desno od mene so sosedna stanovanja, ki se ogrevajo z daljinskim ogrevanjem. Kurilo se je prakticno skoraj samo ob vecerih, pa se to je postalo hitro vroče ker centralna nima nekega sofisticiranega termostata. V mislih sme imel en 1,5 kw eletricni radiator v dnevno kuhinjskem prostoru in nekaj majhnega v kopalnici. Ali naj se stegnem do klime inveterja in naj se ogrevam z njo. Bi pa bila notranja enota v hodniku. Hvala za vasa mnenja in odgovore.
 
Nazadnje urejeno:

peters

Pripravnik
30. jul 2007
196
0
16
Če so potrebe po ogrevanju tako male, kot si omenil, se ti najbolj splača električni radiator, ki bo vse skupaj samo malo dogrel. Če klime za hlajenje ne bi uporabljal, se je ne splača montirati, pa še pri ogrevanju zna biti precej moteča, ker povzroča gibanje zraka in nekateri (jaz sem med njimi ) tega ne prenesejo. Če pa bi poleti tudi pridno hladila, potem pa je za razmisliti.