dozidava za vrata

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
Kaj pa pred lepilom? Stene malo navlažit z vodno prho ali emulzijo ali kar namazat lepilo?
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Kaj pa pred lepilom? Stene malo navlažit z vodno prho ali emulzijo ali kar namazat lepilo?

Mi smo tole dal preden smo nanašali lepilo in mrežico:

Za izravnano pa smo uporabili Jubizol in sicer grobi; osebno mi je bilo lažje ravnati z njim, kot s fino
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.710
366
83
Bi naredil fejst narobe, če bi stene samo navlažil z vodno prho (da bi jih torej samo nežno zmočil)? Ker ko smo lepili stiropor na staro fasado, tudi nismo premazali cele stare fasade z emulzijo...

Al če pač brez emulzije, je boljše delat na suhe stene?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.645
1.002
113
Samo vedi, da nove ploščice veliko bolje primejo na hrapavo podlago kot na gladko.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Bi naredil fejst narobe, če bi stene samo navlažil z vodno prho (da bi jih torej samo nežno zmočil)? Ker ko smo lepili stiropor na staro fasado, tudi nismo premazali cele stare fasade z emulzijo...

Al če pač brez emulzije, je boljše delat na suhe stene?

Ja seveda da niste cele stare fasade namazali z emulzijo ker bi te glava bolela ko bi kupil samo emulzijo, pol bi te pa še roke ko bi moral vse to premazati :)

Moj nasvet je le dobro nameren, ker ti emulzija ''poveže'' prah, hkrati ti tudi mal zadihta površino + zaradi 20€ dodatnega stroška (5l vedro emulzije) ne boš bankrotiral?

Vsekakor je boljše delati na malenkost navlaženo površino, konec koncev jo boš s tem ko jo boš našprical tudi malo očistil prahu in se ti bo lepilo boljše prijelo na podlago.