DOT / gume

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Mater v kaki dilemi sn zaj kaj naj nardim
confused-1.gif


Pa nekdo je omenil, da jih bomskuril v dveh letah...to mogoče drži......ampak se rad zanesem na gumo da je ok......tao kot v brošurah o testih piše.....ne pa, da me bo štrcnilo v prvem ovinku dol.......

Rad se zanesem na gumo.....
 
Nazadnje urejeno:

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Ja pa če......najprej čakam na gume 3 tedne pol dam stonirat tam naročilo, ker so rekli, da še vsaj dva tedna nebo mojih gum.....pol naročim drugje pa dobim to "sranje"....pol k_rac mam gum letos že.....
jezen.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
mislim da je tak kot je že nekdo npisal da se guma smatra kot nova če je DOT v roku 2 let, bom pa probal na netu izbrskat točen podatek!
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Mislim, da bom kr menjal........pa nikol več naročil tukaj kot sem.......osel gre samo enkrat na led....bom pa zatežil tak, če pa nebojo menjali pa nardil tak halo in hudo slabo reklamo.....
evil.gif


Edino zaj še bom moral neke časa na starih felnah bit....medtem ko me čakajo v garaži moje momo lepotičke
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Ma ja veš kako je, če nisi v tem not in če te ne zanima, praktično niti ne moreš vedet da je potrebno biti pri gumah pozoren na DOT... in potem se pač najebe*.

Lp
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Po ugotovitvah BRV (Bundesverband Reifenhandel und Vulkaniseur-Handwerk e.V.) se smatra ob pravilnem skladiščenju pnevmatika do starosti 3 let kot popolnoma nova, do 5 let pa kot nova.
to sem našel
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Ja jaz sn že tudi vse mogoče našel.......mene bol zanimajo kakšne praktične izkušnje šoferjev.......

Pa še zaj mi negre v glavo, da so mi poslali 07 gume
smile-1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
saj guma ni nič drugačna kot če bi bila oznaka 09 na koncu! Razliko v gumi občuti Šumaher ko jo uniči v 100 prevoženih kilometrih in ne mi!
 
Nazadnje urejeno:

matej_

Guru
25. okt 2007
2.039
593
113
ja se smatra. sam kaj pa veš kje so se v teh 2letih vlačle. je manj verjetnosti da bo narobe skladiščena guma stara 3mesce kot pa 2 leti oz. 3leta. sj ni poanta v tem da je zdej plesniva ker je 2lei stara samo boh si ga vedi kaj je že vse preživela v dveh letih. sam rajši dam kak evro več za guma pa direkt iz tovarne kot pa da bi prek neta naročeval. itaq jih grem osebno dvignat pa pregledam gumo preden plačam. hodim pa na koroško po gume v radle.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
ja se smatra. sam kaj pa veš kje so se v teh 2letih vlačle. je manj verjetnosti da bo narobe skladiščena guma stara 3mesce kot pa 2 leti oz. 3leta. sj ni poanta v tem da je zdej plesniva ker je 2lei stara samo boh si ga vedi kaj je že vse preživela v dveh letih. sam rajši dam kak evro več za guma pa direkt iz tovarne kot pa da bi prek neta naročeval. itaq jih grem osebno dvignat pa pregledam gumo preden plačam. hodim pa na koroško po gume v radle.

Pa si ti kdaj videl kak npr. Continental skladišči gume v skladišču? No naj ti povem da se gume nikjer ne valjajo, vlačijo ali pa premetujejo!
bonk.gif
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.039
593
113
glej ne gre se za velike firme. sj sem reku da naročujem iz tovarn se pravi iz njihovih skladišč. tem zaupam. ne zaupam pa raznim posrednikom ki niso generalni uvozniki al pa kakim domačim majstrom. zakaj? zato ker vem za enga da ma gume naložene na kup pa pod nadstreškom. drugi del teh gum ma v navadni avto garaži. zato ne zaupam.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.039
593
113
sj je sam en znan tam
smile-1.gif

ga pa lah pohvalim da nardi točno tisto kar se zmeniš za točno tisto ceno oz. še kak evro spusti. pa smo že skoraj na ceni gum prek interneta. vse kar me košta je vožnja po gume in nazaj domov. ampak ker rad vozim ni panike
smile-1.gif
gume mi pa menja original servis. to je pa spet ena nova zgodba kako prišparati cca 2000sit pri menjavi in imeti stroškov z uničeno feltno 72.500sit. takratnih. smo k sreči rešli brez palc :D
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Take stare gume ti poturijo, če jih naročiš preko spleta....ravno zadnjič sem bil na mimovrsti v Ljubljani, ko sem nekaj prevzel in je en pred mano dobil gume l.07 bolj začetek (jan.feb.). Seveda ne vem kaj je bilo potem, ker sem šel.

OFF:
A, če so SAVSKE gume morjo bit made in slovenia, kaj pa če so polske....kako pa je z Fulda gumami vse je proizvedeno na Poljskem
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik sonick pravi:
Mater v kaki dilemi sn zaj kaj naj nardim
confused-1.gif


Pa nekdo je omenil, da jih bomskuril v dveh letah...to mogoče drži......ampak se rad zanesem na gumo da je ok......tao kot v brošurah o testih piše.....ne pa, da me bo štrcnilo v prvem ovinku dol.......

Rad se zanesem na gumo.....



Na avto sem jeseni montiral nerabljene zimske bridgestonke, narejene leta 2003, ena pa 1999.
Nimam nobenih pripomb čez gume.



A pri teflonih, jermenih, oringih, semeringih tudi toliko komplicirate in gledate "DOT"?
Ali bo vodna pumpa, ki je 6 let stala na polici, zdržala do predpisanega intervala menjave?
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Citat:
Uporabnik sonick pravi:
Ej.....a lahko zahtevam denar nazaj.....al samo menjavo gum???
Guma bo dobra še naslednje 4 tedne, nato 98% zgubi oprijem, skratka postane popolnoma nevozna. Zahtevaj denar nazaj, zamenjajo naj ti še avto in pa v opravičilo ti pripada še 14 dni Bora Bore za dve osebe, all inclusive. Da sem jaz ta vulkanizer, glede na to, da se mirno in lepo ne bo dalo doseči nič, ti nabijem še platišče na glavo, ne samo gumo...