Dodatna avtomatska varovalka

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Vem, samo Slovenet je pisal o 16A (kar bi bila oznaka za tok) in ne A16.
Je pa ena taka osnovna logika pri varnosti, da ne uporabljaš oznak, ki so zamenjive, zamenjava pa bi iemla "neprijetne" posledice. In tole z Ajem je taka stvar.

Pa malo nerodno si napisal stavek
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Oznake za "hitrost" se pišejo pred oznako vrednostjo toka (npr C16, B 16, B10), pa še to samo v papirjih, ...
ker oznake za hitrost seveda so napisane na varovalkah, enote za tok pa res ni.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Ja, pisal sem kot dodatek na tvoj odgovor, ker sem pa uporabil vrednost sem pa zbudil dvom - ni vrednost kot enota za veličino ampak velikost oziroma bolje rečeno jakost. Res sem spacal neroden stavek, ampak se zgodi
smile-1.gif
).
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Nekaj ne štejam? Zakaj hmm? Na sliki sta dve varovalki C16 in dve C10. Tista /1 pa pomeni enopolna.

Kolikor se jaz razumel napisano si rekel da na nobeni varovalki ni napisane črke poleg.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Če si lahko sposodim temo.
Imam skoraj enako situacijo kot avtor teme, tudi jaz sem svojo hobi delavnico opremil z dodatnimi vtičnicami ter pred njimi avtomatsko varovalko 16A - na oznako hitrosti pa res nisem bil pozoren (odslej bo drugače). Kot glavna varovalka v veji pa je talilna 16A. Moja kmečka logika mi pravi, da bo, kljub enakem nazivnem toku, prej odklopila avtomatska varovalka. Kaj pravite strokovnjaki?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
KSZ

Hitrost odklopa je odvisna tudi od velikosti toka okvare.
Tako se lahko zgodi, da včasih izklopi ena, drugič druga.


PS: zaradi šlamparije je nepotrebna škoda, na žalost tudi žrtve
frown-1.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Karakteristike B sigurno, za karakteristiko C smo tam tam in ni več nujno, če daš pa karakteristiko D bo pa prej šla talilna.