Bom pa še jaz: Accord, Mazda6 al BMW 3

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
aja pa pomojem si mal razvajen oz. ne ves kaj hoces.
evil.gif


jaz ti samo povem, da se bos z mazdo ustrelil v koleno. poisci si eno mazdo, dodaj +100.000km na stevec, ce bos kupil pri dilerju. potem pa se oglasi pri uvozniku in glavnemu servisu in prosi za program vzdrzevanja vozila s cenikom, s cenami rezervnih delov, ki so x2 na hondine in x3 na bmw.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Mogoče ni ravno za v to temo ampak vseeno.

Kaj je prednost zadnjega pogona pri "family" avtu, ki ima čez paplec 130 HP ?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Citat:
Uporabnik blackberry pravi:
Accord, malo zastarel, vendar odličen avto, brez večjih problemov.
Black

Sam polako....ne do blokade
grin1.gif

1880510-Knockknock.jpg
 

Priponke

  • 1880510-Knockknock.jpg
    1880510-Knockknock.jpg
    73,5 KB · Ogledi: 322

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
ksz

S trojko e91 LCI (facelift) nimaš kej falit. In tisti, ki nimate pojma o bmw-jih prosim ne pametujte preveč.
wink-1.gif


Seveda so bile težave s ketno, toda ne pri zadnjih letnikih. Prav tako je imela e46 320d težave z loputicami, ki si jih lahko odpravil z menjavo sesalnega kolektorja ali odstranitvijo le teh.
Torej, z bmw-jem se boš peljal najboljše, vzdrževanje je smešno poceni, sploh v primerjavi z japonskima konkurentoma, ki si ju omenil, res pa je da ni največji, a prostora za dva majhna otroka je dovolj, za na dopust pa lahko daš še vedno na"trugo" na streho.
Če hočeš avto z res ogromnim prtljažnikom pojdi na testno vožnjo z novo octavio combi.
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
ksz...

jaz bi tudi hondo.res da je bmwjev 2.0d 177km odličen kar se tiče voznih lastnosti vendar je meni avto mimo.trd ko svinja.čutiš vse luknje,spredaj sediš kot na klopci.vsaj zame prekratek sedalni del.armaturka široka ravno toliko kot v jugu.zadaj je karavan tako nizek da ne morem sedeti(190cm),majhen prtljažnik,je pa motor res dober,prožen leti ko svinja pa poraba je zelo ugodna.se peljem z njim vsaj 4 mesečno v službo.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
ksz

S trojko e91 LCI (facelift) nimaš kej falit. In tisti, ki nimate pojma o bmw-jih prosim ne pametujte preveč.
wink-1.gif


Seveda so bile težave s ketno, toda ne pri zadnjih letnikih. Prav tako je imela e46 320d težave z loputicami, ki si jih lahko odpravil z menjavo sesalnega kolektorja ali odstranitvijo le teh.
Torej, z bmw-jem se boš peljal najboljše, vzdrževanje je smešno poceni, sploh v primerjavi z japonskima konkurentoma, ki si ju omenil, res pa je da ni največji, a prostora za dva majhna otroka je dovolj, za na dopust pa lahko daš še vedno na"trugo" na streho.
Če hočeš avto z res ogromnim prtljažnikom pojdi na testno vožnjo z novo octavio combi.
zmaga.gif

Spet eden, ki vse ve:) Uradni servis BMW-ja ni NIKOLI cenejši kot uradni servis Honde. Verjetno nisi nikoli imel Honde, da bi vedel koliko servis stane (v povprečju manj kot 200€). Če pa trdiš, da ni tako, pa lahko začneva limat račune tule gor. Prov?
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Položaj za volanom je odličen, glede sedenja je odvisno ali imaš navadne ali športne sedeže, trd ni nič bolj kot kakšen vw, odvisno sicer od podvozja (športno ali navadno), odrasli potniki (sploh višji) na zadnjih sedežih nimajo kaj iskati, a za dva majhna otroka, kar je v op-jevem primeru je več kot dovolj. Tudi prtljažnik je povsem soliden, res pa ni ogromen.
wink-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Ti pa verjetno nikoli nisi imel BMW-ja, ali se motim? Urne postavke na uradnih servisih so verjetno podobne, vem le da so rezervni deli za japonce precej dražji kot za BMW-je (btw, imam poleg bmw-jev tudi japonca). BMW-je servisiram tako kot @Matej pri Šumiju, štiri leta star avto pa tako ali tako nima smisla vozit na uradnega.
priden.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tud jaz mal gledam E91tke 320 ali pa tudi 325 in 330d facelift in novejše.

Motiš se, da so odpravili probleme 2009 in moti se tudi cizy, da so pred faceliftom OK. Problem z verigo se ti lahko pojavi tudi po aprilu 2011, ampak s to razliko, da ni treba veliko menjat in da se veriga definitvno ne bo strgala, kot se je to lahko naredilo pri drugih N47 motorjih. Tudi 2012 majo probleme npr. samo pri teh postane samo glasna ipd. pa tud v garanciji ti štimajo.

Sodeč po prebranem še vedno veliko raje vzamem facelift itak pa zarad boljšega izgleda. Kar se pa tiče velikosti pa Bimmer ni tako majhen. Audi A4 daš zic nazaj tudi ni več prostora ipd. prtljažnik pa...ne vem, jaz ne rabim bale sena vozit okol, nekaj litrov gor ali dol. Mogoče še največja je Mazda 6, ker ma zice tako oblikovane, da za noge še kar ostane. Accorda novega nisem probal ampak sodeč po anetu, daš sedeže v "normalen" položaj pa spet ni nič placa, avto je pa po kubaturi ogromen zarad plastike.

Tudi če ima težave s ketno bi raje BMWja kot kaj drugega, sam z veliko opreme. Tile oprani bimmerji se mi zdijo grozni.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Kaj pa je narobe pred faceliftom? Ker poznam par lastnikov in z izjemo kakšne turbine tu in tam še nisem slišal za kakšne večje težave, definitivno pa nič kaj o kakšnih verigah.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sem prebral temo do konca....cizy ma prav, vse kar se tiče ketne se piše 99% samo o N47 motorju in ne o drugih. Sicer pa skor ne bi blo nič tragičnega, če ne bi imel ketno montirano zadaj pri menjalniku, kar pomeni odstranitev komplet mašine ipd.

Matey če ne verjameš, ti bom našel komplet BMW dokumentacijo za te težave in točno napisano za mehanike, kaj naj menjajo pri katerem letniku ipd.

Killa: E91 velik odzunaj? Meni je ravno to kul, ker se mi zdi kompakten kot kak Focus, utesnjen se pa notri ne počutim. Nenavadno mi je samo sedenje na tleh, čeprav to ni nek dirkalnik, ker sem navajen višje sedet iz Fordov.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Škoda Octavia 1.6 d je čist kul

Jaz tudi pravim naj se stegne do nove octavie karavan ampak 2.0 dizel, ki je preverjeno boljsi. ker ce bo kupil bavarca ali hondo, pet let staro s prevrtenimi km iz 250.000 na 120.000km ni nic naredil.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sicer pa se pretirava z napihovanjem tega problema. Teh avtov je ogromno na trgu in še vedno je verjetnost majhna, da bo kaj tako tragično narobe.

Pri tem motorju skoraj vsak pozna te težave, za VW TSI jajčka ipd. pa noben ne piše o horror štorijah, ko gredo ketne al verige tudi pri 20kkm, 70k še bolj pogosto ipd. Mogoče zato, ker tako hitro motor totalka, da VW nima druge izbire, kot da v garanciji menja motor.
rolleyes-1.gif
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Če imaš Hondo, potem veš kakšne so cene servisov. So nižje od cene za BMW-ja:) Za ostale pa ne bom komentiral, ker ne vem. Ima pa kolega 318ko in sva včasih malo primerjala cene... Jaz servisiram pri Žibertu, on pa pri Molku...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
Škoda Octavia 1.6 d je čist kul

Jaz tudi pravim naj se stegne do nove octavie karavan ampak 2.0 dizel, ki je preverjeno boljsi. ker ce bo kupil bavarca ali hondo, pet let staro s prevrtenimi km iz 250.000 na 120.000km ni nic naredil.
sem tudi sam malo gledal karavanko pa z 2.0 dizlom in nekaj opreme pride 26k€ kar je skoraj še enkrat več kot želi odšteti Guinnes
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Nimam Honde, imam Mitsubishi Pajerota, ima pa znanec Hondo CRV, kjer ga pride menjava nekega olja pri 4x4 pogonu vsakih 100k km približno 1000eur.
shocked-1.gif

Drug kolega ima Mazdo 6 karavan, kjer so na uradnem servisu sploh zlatarji, pa non stop neke drobne probleme, da ne govorim o "čudnih" (beri extra dragih) dimenzijah gum. (kupil je novega, da ne bo pomote). Pajerota ne vozim na uradni servis, vem pa kakšne so cene rezervnih delov.
uf-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Res je, za njegov budget bi dobil kvečjemu tašvohno 1.2TSI ... Testna 2.0tdi elegance pri Malgaju je sicer okoli 23k ....
wink-1.gif


Seveda je octavia combi odlična izbira, le malce več je treba odšteti zanjo, kot je op pripravljen dati.