Bolgar stacioniran na Barju?

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
945
113
Titograd
Delajo pa za tega minimalca i petak i svetak, plače po možnosti zamujajo......... nekaj običajnega v take sorte firmah. Imaš med našimi tudi dosti delomrznežev, še več pa takih ki se pač v kaj takega ne želijo spuščati ker se niti ne splača..... in tu nastopijo Bolgari, Romuni in podobni, ki jim je že 200 € bogastvo.... doma bi, če bi sploh imeli službo, dobili pol manj...
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.767
363
83
Vipavska dolina
A se splača ali ne...
Najbolj se splača ležati na kavču, vleči socialno in da te boli organ za vse skupaj. Jaz sem dal primer kako je na firmi kjer delam. Delam z 2 makedoncama (ki sta zasposlena tako kot jaz) in delam z enim bolgarom, ki je zaposlen tako kot marsikateri teh, katere omenjate. Toliko na uro in to je to. Taki res verjetno težko zaslužijo več, ampak stavil se pa ravno ne bi. Če računaš da je minimalec cca 3€ bruto na uro (612€ bruto na mesec ali je sedaj kaj več), tudi oni niso (vsaj ne vsi) dosti manj plačani. Vem pa, da nekje so plačani do 200 ur po toliko, če napravi več kot 200 ur pa malce več.

Glede dela za petek in svetek, sej tudi marsikateri slovenec mora tako delati če želi, oz. lahko si dobi drugo delo. Kar se mene tiče, sedaj je pol meseca mimo in sem že presegel kvoto nadur, kolikor jih predpisuje zakon...
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Tudi jaz imam od 01.06 do danes že 19 nadur...in kaj naj z njimi...01.07 se bodo tako in tako brisale
frown-1.gif
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Slovenski minimalc je 768€ in nekaj centov, kar je 4,5€ po uri ob 170 urnem delovnem mesecu.

Sicer vsaka čast vaši firmi, če res plačuje "tujce iz juga" po istih podstavkah kot slovence.

Problem teh "bolgarov" ipd. tujcev je v tem, da en njihov odpre v sloveniji firmo oz. agencijo za posredovanje delovne sile, z dumpingom zmaga na razpisih, delavce uvozi in jih plačuje po "bolgarski" tarifi z minimalnimi oz. nikakršnimi pravicami (daleč od naših), vso razliko pa sam pokasira.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.767
363
83
Vipavska dolina
Tiste ki so zaposleni na firmi ja.
Sej bi napisal tudi koliko je pri meni bruto, ti povem (pa če verjameš ali ne) da se kar lepo razlikuje od te cifre katero si napisal. je pa res, da mi dodatek na pogoje navrže, da pridem nad minimalno plačo...

Ne boš verjel, ampak tudi slovenci odpirajo take firme, katere potem posredujejo delavce. Je pa kakšen njihov predstavnik zraven (verjetno potem oba malce "pocuzata")...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.191
2.425
113
v lokalni ostariji
tudi slovenci hodimo delat v DE za 15€/ uro ali več... pač...

v kolikor bi uredili težave sive ekonomije, delovnopravno področje itd bi tile bolgari kmalu ostali izven meja
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.767
363
83
Vipavska dolina
Danes sem govoril z bolgarom (sodelavcem). Urno postavko ima višjo kot jaz...
Toliko o tem...
Na koncu z vsemi dodatki pri meni pa sva nekako tam tam, mogoče kakšna malenkost razlike.
 

izbrisan

Pripravnik
14. jun 2013
138
0
16
Моите съболезнования на всички работещи.