BMW i8

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.976
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Do konca februarja je tukaj, ravno dnes sem jim ga na hitro snel, da še par stvari naštudiram ...
Gre pa i8 izvrstno po snegu, prva drift mašina, pa tudi sicer zelo prijazen za hitro vožnjo.
Kakšen zvok so pa iz mini trivaljnega turbo mlinčka dobili, je pa zanimivo. V F1 bi se lahko kaj naučili ...

Tudi jaz sem naredil nekaj km z njim, pa sem imel občutek, kot da zvok prihaja tudi iz zvočnikov.
Je to možno pri beemveju?

Možno. Ampak ima tudi od zunaj fajn zvok, kar pa ne more bit iz zvočnika.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Do konca februarja je tukaj, ravno dnes sem jim ga na hitro snel, da še par stvari naštudiram ...
Gre pa i8 izvrstno po snegu, prva drift mašina, pa tudi sicer zelo prijazen za hitro vožnjo.
Kakšen zvok so pa iz mini trivaljnega turbo mlinčka dobili, je pa zanimivo. V F1 bi se lahko kaj naučili ...

Tudi jaz sem naredil nekaj km z njim, pa sem imel občutek, kot da zvok prihaja tudi iz zvočnikov.
Je to možno pri beemveju?

Možno. Ampak ima tudi od zunaj fajn zvok, kar pa ne more bit iz zvočnika.

Zakaj ne?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Do konca februarja je tukaj, ravno dnes sem jim ga na hitro snel, da še par stvari naštudiram ...
Gre pa i8 izvrstno po snegu, prva drift mašina, pa tudi sicer zelo prijazen za hitro vožnjo.
Kakšen zvok so pa iz mini trivaljnega turbo mlinčka dobili, je pa zanimivo. V F1 bi se lahko kaj naučili ...

Na elektriko pa se pelješ lahko 37km?

Kdo tu koga zafrkava
hysterical-1.gif

Kolk se lahko pa z 911?

Al narediš na elektriko, ali običajno, ne pa nekaj vmes, kar ni ničemur podobno in je obsojeno na propad.

Prihodnost je elektriko.

Tesla je lep primer, da se da.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.657
783
113
Ni tako enostavno kot se tebi zdi, Tesla ima kar nekaj kompromisov, prav tako klasičen pogon in prav tako PHEV. Se bo treba navadit da se avtov ne rangira tako malo na splošno ampak bo vsak točno določen model ponujal svoje prednosti in slabosti, pustimo se presenetiti kaj bodo na koncu potem vsi kopirali.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To pa nisem vedel glede Tesle.

Sem mislil, da je samo na elektriko. Kaj torej sipaš not še bencin?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Napisal si, da je "klasičen" pogon in te nisem razumel.

Kaj je torej problem Tesle? saj je na štrom.

Vprašanje je, zakaj drugi niso in delajo neke vmesne "neumnosti", ultra drage.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
874
82
28
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik virtuoz pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Do konca februarja je tukaj, ravno dnes sem jim ga na hitro snel, da še par stvari naštudiram ...
Gre pa i8 izvrstno po snegu, prva drift mašina, pa tudi sicer zelo prijazen za hitro vožnjo.
Kakšen zvok so pa iz mini trivaljnega turbo mlinčka dobili, je pa zanimivo. V F1 bi se lahko kaj naučili ...

Tudi jaz sem naredil nekaj km z njim, pa sem imel občutek, kot da zvok prihaja tudi iz zvočnikov.
Je to možno pri beemveju?

Možno. Ampak ima tudi od zunaj fajn zvok, kar pa ne more bit iz zvočnika.

Sem danes malo pogooglal in našel tole: http://bmwi.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=960956
Se mi je zdelo, da mali trivaljnik ne more dati takega zvoka.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.976
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Do konca februarja je tukaj, ravno dnes sem jim ga na hitro snel, da še par stvari naštudiram ...
Gre pa i8 izvrstno po snegu, prva drift mašina, pa tudi sicer zelo prijazen za hitro vožnjo.
Kakšen zvok so pa iz mini trivaljnega turbo mlinčka dobili, je pa zanimivo. V F1 bi se lahko kaj naučili ...

Na elektriko pa se pelješ lahko 37km?

Kdo tu koga zafrkava
hysterical-1.gif

Kolk se lahko pa z 911?

Al narediš na elektriko, ali običajno, ne pa nekaj vmes, kar ni ničemur podobno in je obsojeno na propad.

Prihodnost je elektriko.

Tesla je lep primer, da se da.

Tesla je trenutno lep primer, da se ne da.
Plugin je trenutno in za še kar nekaj časa čisto fajn stvar. Cenejši in uporabnejši.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.976
1.107
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Napisal si, da je "klasičen" pogon in te nisem razumel.

Kaj je torej problem Tesle? saj je na štrom.

Da za denar, ki ga plačaš, dobiš hitro kvarljiv avtomobilski polizdelek. Kaj pomagajo zmogljivosti in doseg, če je plastika v k..., izdelava tudi, kvari se, ...
Zakaj misliš da premium znamke nimajo konkurenčnega avta? Ker se ga po njihovih standardih izdelave (in v količinah, ki so zanje primerne) še ne da narediti za ta denar.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
714
29
28
Hvala viru za Teslo. Tesla je lepo vzburkal avtomobilisticno sceno. Moj obcutek je, da se tudi vecji premium playerji nebi tako intezivno vkljucili v to igro, ce nebi bilo Tesle.
Je pa Elon sam lepo povedal, da model S ni za sirse mnozice ampak premozne intuziaste. Oz., da se po njihovem piramida gradi od zgoraj navzdol. Drazji model bo financno spodbudil avto za sirse mnozice (vrjetno model 3)!
Edino kar "baše" EV je cena! Ostalo bodo in ze urejajo (domet, polnilnice)!
Kakor koli, EV je prihodnost in upam, da bo ta razcvet hitrejsi.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
EV ne "baše" cena. Zakaj ne, si si pa že sam odgovoril. Gre se za "ekskluzivo" za bogate in ti pretičneži potrebujejo nekaj, da si ego filajo. ...in denar.

Na takšen ali drugačen način.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Namerno povzročanje hrupa? bolano

pelji se enkrat s full electric avtom po mestu, preprosto te pešci ne slišijo, kar zelo zmanjša varnost
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
714
29
28
Se ne strinjam. Isto je bilo npr. z mobiteli leta 1995-96 oz. prej se z NMT omrezjem. Malo kdo si je privoscil NMT aparat. Pa poglej kje smo danes!
Filanje zepov so avtomobili z ICE !
Cist en tak primer. Ce bi Outlander hibrid namesto 43k€ stal 29k€, bi se marsikdo odlocil zanj oz. vec uporabnikov. Ce bos Tesla 3 stal res max. 35k$ bi bilo ze drugace, itd. !
Ne razumem pa, kaj ima filanje ega z nakupom EV ?! (Razlozi)
Osebno sam, sem pred nakupom enoslednega vozila. Pa bi z najvecjim veseljem (osebnim in ne zaradi ega) kupil ZERO SR ali pa Empulse R! Sam kaj, ko je SR 17k$, Empulse R pa 9k$ !

P.S. Pa popolnoma smo zasli s teme in vse so smetenje in off-topic. Imamo temo za debatiranje, ta pa naj ostane o i8!
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:

Kaj je torej problem Tesle? saj je na štrom.

Vprašanje je, zakaj drugi niso in delajo neke vmesne "neumnosti", ultra drage.

V čem je problem...a se hecaš?? Ravno v tem je problem,da je SAMO na štrom! In da drugi delajo vmesne neumnosti,je samo tvoje (napačno) razmišljanje. Vsedi se v Teslo in probaj priti iz Ljubljane do Splita ali Muenchna brez ustavljanja in normalno AC hitrostjo. Potem boš mogoče dojel poanto "vmesnih neumnosti"
wink-1.gif