Bitka pri Grahovem med Domobranci in Partizani

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.529
5.968
113
pri taščici
ja seveda, naj pravnuki in vnuki sami raziskujejo in se spoznavajo z dejstvi, ce jih to zanima.

drugace pa velika vecina lapa neke floskule, brez osebnih izkusenj in kaksnekoli preverbe slisanih dejstev. in to prenasajo naprej na svoje otroke..... in kolo se...
Normalno, 45 let se ust niso smeli odpreti, kaj sele da bi kaj zapisali.
Zdaj ko so tik pred (naravno) smrtjo so nekateri zbrali pogum in so povedali kako je zgledala druga plat medalje. 45 let pa smo gledal in ploskal samo eni strani medalje.
 

B81

22. jul 2007
34.750
9.107
113
Dobesedno bi morali zokyja sterat iz odra, je en zadnjih, ki bi smel usta odpret na praznik, proti ideji katerega je deloval 8 let v Mercu in "uposteval" posledice tistega boja za delavske pravice.

Teleti ljubljanski pa mu sledijo ko mala (velika) cetica.

Evo tema je sla v pizdomater.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.774
9.033
113
A ti tud nisi preveč pri pikah? Kdo je Zokija in 1.maj zvleku sem? Mogoče norček kameleonček al kdo drug?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Kamele0N

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.825
2.371
113
Pomurje
Normalno, 45 let se ust niso smeli odpreti, kaj sele da bi kaj zapisali.
Zdaj ko so tik pred (naravno) smrtjo so nekateri zbrali pogum in so povedali kako je zgledala druga plat medalje. 45 let pa smo gledal in ploskal samo eni strani medalje.
Svojo državo imamo 33 let, več kot dovolj je bilo napiesanega, povedanega itd. o teh problemih.

Sprava je že zdavnej zaključena, le izdajalci bi radi bili zmagovalci in to vsako leto znova. To pa ne bo šlo tudi ko 100 let mine.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.031
9.196
113
40
MB
sprava? eni še vedno ne vejo kje imajo svojce.

meni sploh ni jasno kak si drznete odločat o neki stvari s katero nimate prav nobene povezave, razen ideološke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in Kamele0N

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.774
9.033
113
sprava? eni še vedno ne vejo kje imajo svojce.

meni sploh ni jasno kak si drznete odločat o neki stvari s katero nimate prav nobene povezave, razen ideološke.
Pa misliš da se bo po še treh generacijah teh brezplodnih debat vedlo kje so svojci? In kar je huje, se bo vedlo, ali so bili res krivi ali so mogli it samo zaradi tega ker je en hotu delavnico in trgovino (primer dela moje družine)? Ne bo se, verjemi. Tudi sodni proces bi ločil aktivno izdajo in izdajo iz strahu za življenje svojcev itd, tako so pa potolkli vse, sploh v nekaterih območjih, Celje je izrazito takšno. Tam je OZNA med zaključnimi boji za Celje, ko so pravi partizani še umirali za domovino, ne ideologijo, že pobijala ljudi. Nihče ne ve kje so ti ljudje končali, oziroma nihče živ več ne ve.
Po drugi strani pa, ko izveš, da so ti streljali otroke, enega za drugim pred ženo, da bi povedala kje si ti, pa bi povedala, pa ni mogla, ker ni vedela. Se ti ne bi zmešalo in bi bil zelo pravičen do tistega, ki te je izdal, al bi se spremenil v psihota? Spet primer iz druge roke, samo ene izmed svinjarij med vojno, teh zgodb je iz vseh strani nešteto.

Res misliš, da so te debate danes, ko odrašča že četrta generacija res še čemurkoli namen? Tako da ja, sprava, ker ne ti ne jaz tega nisva počela, še manj pa najini otroci. V moji familiji je bila sprava že dolgo tega med direktnimi žrtvami tega, so se pač njihovi otroci poročil in se je blo treba o tem pogovarjat in to globoko v Titovi narisani Jugoslaviji. Zakaj ne bi bila med tretjo generacijo?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.031
9.196
113
40
MB
Pa misliš da se bo po še treh generacijah teh brezplodnih debat vedlo kje so svojci? In kar je huje, se bo vedlo, ali so bili res krivi ali so mogli it samo zaradi tega ker je en hotu delavnico in trgovino (primer dela moje družine)? Ne bo se, verjemi. Tudi sodni proces bi ločil aktivno izdajo in izdajo iz strahu za življenje svojcev itd, tako so pa potolkli vse, sploh v nekaterih območjih, Celje je izrazito takšno. Tam je OZNA med zaključnimi boji za Celje, ko so pravi partizani še umirali za domovino, ne ideologijo, že pobijala ljudi. Nihče ne ve kje so ti ljudje končali, oziroma nihče živ več ne ve.
Po drugi strani pa, ko izveš, da so ti streljali otroke, enega za drugim pred ženo, da bi povedala kje si ti, pa bi povedala, pa ni mogla, ker ni vedela. Se ti ne bi zmešalo in bi bil zelo pravičen do tistega, ki te je izdal, al bi se spremenil v psihota? Spet primer iz druge roke, samo ene izmed svinjarij med vojno, teh zgodb je iz vseh strani nešteto.

Res misliš, da so te debate danes, ko odrašča že četrta generacija res še čemurkoli namen? Tako da ja, sprava, ker ne ti ne jaz tega nisva počela, še manj pa najini otroci. V moji familiji je bila sprava že dolgo tega med direktnimi žrtvami tega, so se pač njihovi otroci poročil in se je blo treba o tem pogovarjat in to globoko v Titovi narisani Jugoslaviji. Zakaj ne bi bila med tretjo generacijo?
brez zaključka to nikoli ne bo rešeno. ljudje rabijo zaključek.

bil sem zraven v mb ko se je delal muzej ruskih ujetnikov, cca 1600 ljudi z imeni in priimki, svojci so hodli sem, pogledat ime napisano na tablo, če je bila kaka slika al pa kak kos oblačila je bilo že neverjetno, pa so prišli, iz rusije. eni potovali kar nekaj časa, eni dali vse denar kar so imeli da so lahko prišli.

vglavnem noro žalostne zgodbe, ki jih mi ki nismo neposredno vpleteni ne bomo nikoli razumeli.

edit: in na tem mestu tudi ne vem, če si smemo drznit sodit, kako se naj obnašajo tisti ki so vpleteni, al pa kaj naj čutijo, tudi če so 4 generacije vmes.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.578
5.586
113
Dobesedno bi morali zokyja sterat iz odra, je en zadnjih, ki bi smel usta odpret na praznik, proti ideji katerega je deloval 8 let v Mercu in "uposteval" posledice tistega boja za delavske pravice.

Do tu se lahko strinjam. Ampak kamelci bi zato, ker je Zoki govoril, teral 1.maj nekam... Namest Zokija.
 

motoroki

Fizikalc
30. maj 2022
536
107
43
zgleda, da ste tukaj sami 70+ in penziči, da imate cajt za take teme..spominjate me na mojga strica, ki je penzioniran miličnik in na vsaki femili party-u privleče na dan te zgodbice, posebej, če že kaj spije in pol utruja tolk časa, dokler ga foter ali mt nekam ne pošljeta..ampak, vsakič znova je isto in pogreva celjske zgodbice, ki nikogar ne zanimajo več.o_O
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

B81

22. jul 2007
34.750
9.107
113
Pa misliš da se bo po še treh generacijah teh brezplodnih debat vedlo kje so svojci? In kar je huje, se bo vedlo, ali so bili res krivi ali so mogli it samo zaradi tega ker je en hotu delavnico in trgovino (primer dela moje družine)? Ne bo se, verjemi. Tudi sodni proces bi ločil aktivno izdajo in izdajo iz strahu za življenje svojcev itd, tako so pa potolkli vse, sploh v nekaterih območjih, Celje je izrazito takšno. Tam je OZNA med zaključnimi boji za Celje, ko so pravi partizani še umirali za domovino, ne ideologijo, že pobijala ljudi. Nihče ne ve kje so ti ljudje končali, oziroma nihče živ več ne ve.
Po drugi strani pa, ko izveš, da so ti streljali otroke, enega za drugim pred ženo, da bi povedala kje si ti, pa bi povedala, pa ni mogla, ker ni vedela. Se ti ne bi zmešalo in bi bil zelo pravičen do tistega, ki te je izdal, al bi se spremenil v psihota? Spet primer iz druge roke, samo ene izmed svinjarij med vojno, teh zgodb je iz vseh strani nešteto.

Res misliš, da so te debate danes, ko odrašča že četrta generacija res še čemurkoli namen? Tako da ja, sprava, ker ne ti ne jaz tega nisva počela, še manj pa najini otroci. V moji familiji je bila sprava že dolgo tega med direktnimi žrtvami tega, so se pač njihovi otroci poročil in se je blo treba o tem pogovarjat in to globoko v Titovi narisani Jugoslaviji. Zakaj ne bi bila med tretjo generacijo?
Dobro napisano. Npr. pri nas se ve, kdo je bil glavni krvnik, ampak to se mora najprej pozabit in nikoli nikjer omenjat, ker pac...niso potomci krivi za svoje stare butle. In ti vidis poboj iz mascevanja.
Kaj pa tisti, ki dejansko niso bli krivi?
Del tvoje familije pravis, je moral it, upam da v tujino, ne v jamo..ampak veliko takih isto nic krivih je slo v jame. Pa so vsi vedeli, da niso nic krivi, pac obrtniki, ki so imeli. Kot tvoja familija.
O teh tece debata, ne o mascevanju - to bos se "nekako manj obsodil", vedoc da nimas usmiljenja do cloveka, ki ti je potamanil druzino.
Ampak vas se bere, kot da so ama vsi pobiti bli izdajalci itd..
Ce bos sel brskat v arhive, znas najt veliko o familiji...kot sem ze omenil, se veliko najde v beogradu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in piagolo

B81

22. jul 2007
34.750
9.107
113
zgleda, da ste tukaj sami 70+ in penziči, da imate cajt za take teme..spominjate me na mojga strica, ki je penzioniran miličnik in na vsaki femili party-u privleče na dan te zgodbice, posebej, če že kaj spije in pol utruja tolk časa, dokler ga foter ali mt nekam ne pošljeta..ampak, vsakič znova je isto in pogreva celjske zgodbice, ki nikogar ne zanimajo več.o_O
Edina vesela novica v tej temi je tvoj prvi stavek.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.293
3.169
113
Svojo državo imamo 33 let, več kot dovolj je bilo napiesanega, povedanega itd. o teh problemih.

Sprava je že zdavnej zaključena, le izdajalci bi radi bili zmagovalci in to vsako leto znova. To pa ne bo šlo tudi ko 100 let mine.
Izdajalci so tudi tisti, ki so po vojni robijali in sicer ostali živi, mar ne. Zakaj so jih izpustili žive mi tudi ni jasno.