Biftek (tatarski)

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
Lečnik ima best biftek.

S tem se pa strinjam!
Ampak bolj malo ljudi je tukaj s Koroške
wink-1.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ja dobrega tatarca v Ljubljani res skoraj nemogoče dobiti, včeraj sem jedel Arvajevega za 16 eur / kg ja pričakoval nisem preveč za to ceno, vseeno pa je bilo lepo čutiti pljučno, tako, da menim, da on vsaj meša pljučno še z čim, ker mnogi proizvajalci mečejo noter samo 2 ali 3 razredno govedino dodajo pa obilo paprike in celo kečap, da zakrijejo okus........ bljak .....

Ne razumem pa, zakaj vsaj v decembru nimajo po trgovinah poleg biftka za 16 EUR tudi takega "gurmanskega" za 35 eur ????
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Jaz ga bom šel iskat k Petrinu v Zupančičevo jamo zdaj za praznike.
Piše da je iz rosbifa, tudi cena je "prava"

http://www.mesarstvo-petrin.si/mesni-izdelki/94-tatarski-biftek.html

Glede na to, da prodaja bolj butične kose mesa, ki jih drugje ne dobiš, dvomim, da bi se blamiral s kako govedino 3. klase v tatarcu.
vse kar sem do sedaj pri njih kupil je 1. liga.

Pri njih kupujem meso že dolgo, so res vrhunski, ampak pri tatarcu sem bil v zadnjih par mesecih 2x zapored razočaran in ga ne kupm več pri njih. Preslan in preveč začinjen, brez okusa po mesu.
Zdaj ga vzamem pri Gregorcu v Murglah ali pa, če tako po sili razmer nanese, pač Arvajevega.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.307
113
Sej mislim da sem v tej temi (al pa v sosednji) ze napisal da obicajno kupujem arvajevega in da sme zadnjic jedel enega kupljenega v tusu in da mi ni bil dober... Ampak opazam, da je npr arvajev zivo rdec, un tusev in tale iz hoferja, sta pa temnejsa... a ma to kej veze al je nakljucje?

je pa res da mi trenutno denarnica ne dopusca kakih specialitet za 35+ na kilo... morda pa je bolje tako...sem vsaj zadovoljen z arvajevim =)
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Jaz ga bom šel iskat k Petrinu v Zupančičevo jamo zdaj za praznike.
Piše da je iz rosbifa, tudi cena je "prava"

http://www.mesarstvo-petrin.si/mesni-izdelki/94-tatarski-biftek.html

Glede na to, da prodaja bolj butične kose mesa, ki jih drugje ne dobiš, dvomim, da bi se blamiral s kako govedino 3. klase v tatarcu.
vse kar sem do sedaj pri njih kupil je 1. liga.

Pri njih kupujem meso že dolgo, so res vrhunski, ampak pri tatarcu sem bil v zadnjih par mesecih 2x zapored razočaran in ga ne kupm več pri njih. Preslan in preveč začinjen, brez okusa po mesu.
Zdaj ga vzamem pri Gregorcu v Murglah.
No ja, prej pri njih res nisem kupoval, ker sem v teh koncih šele nekaj časa, samo zadnjič (cca. dva tedna nazaj), ko sem šel vzet tatarca k Petrinu je imel odličnega. Barva prava, okus pa tudi. Še mesar mi je povedal, da ga delajo iz pljučne. Edino meni je imel za odtenek mogoče preveč okusa po kumaricah na ostalo pa nimam pripomb. Meni, ki ne maram kumaric je bil vseeno 8/10.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.181
2.385
113
v lokalni ostariji
kaj pa je problem s hoferjevim? sej je kila dobrih 11€


drugače pa "posivi" praktično ves meso ki oksidira... razen če ni zraven še kakšne kemije ki skrbi za barvo...
 

Mikulja

Fizikalc
9. feb 2012
1.111
0
36
Danes sem kupila
evil.gif
Hoferjev tatarc od LIDASA.
Fuj!!!!
Smrdi po mačji scalini!
Kaj tile not dajo? Brinj??
Joj...je letel takoj v smeti in pritožba na Hofer!!

Blek
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
Eno vprasanje? Ali je biftek varen, glede na to da je surovo meso, v smislu, ce se lahko nahajajo notri paraziti ala trakulja, gliste ipd.?

Hja, nosečnicam ga dohtarji prepovejo jest.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik Mikulja pravi:
Danes sem kupil Hoferjev tatarc od LIDASA.
Fuj!!!!
Smrdi po mačji scalini!
Kaj tile not dajo? Brinj??
Joj...je letel takoj v smeti in pritožba na Hofer!!

Morala bi napisati: "Danes mi je moj kupil..." Tako pa si napisala, da je izpadlo kot da si moški. Mogoče pa ima tatarc iz Hoferja dodan testosteron.