Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.731
2.345
113
Pomurje
Nesposoben delodajalec se ne zna zmeniti z zaposlenimi in pač konkurenca pobira posel. Nič novega, le da v tem primeru delodajalec ne zgubi nič in ne odgovarja z ničemer, zato se mu žvižga zato, kako dolgo mu bodo zaposleni stavkali.
in potem svizec zavije čokolado, spodaj pa se še pofočka "desničar" na nivoju amebe, ki zdaj ploska doktorjem, ko bo pa njegov na oblasti, pa bodo doktorji taglavni prasci.

Da je delodajalec nesposoben je pa čista resnica.
 
  • Objave ne odobravam
  • Haha
Reactions: tomi in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Trenutni "delodajalec" prihaja iz sveta bolj ali manj državne energetike, kjer podatki o plačah dajo slutiti, da tam srednješolci zaslužijo več kot večina zdravnikov.

1711620827572.png
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
ČE ne bi bilo dvoživk - potem bi zgornje držalo.

Ker ap po večini so:
1. ne delajo lahkih posegov in jih kanalizirajo v svoje privatne ordinacije
2. v svojih privatnih ordinacijah ne delajo zapletenih poslov, ker so ti predragi in jih "prepuščajo" javnemu zdravstvu

In ja, osebno poznam Medicor case. 10+ let brez problema, potem pa "za vas ni pomoči", v UKC pa transpalntacija.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Moram rečt, da me takšni odgovori najbolj fascinirajo.
Sploh mi ni jasno, na čigavi strani si? Za koga ali kaj te skrbi?

Kot vidim, ti je zadnja briga to, da pacient dobi obravnavo. Vse ostalo ti je bolj prioritetno. Poslovanje bolnice, poslovanje ZZZSja, zdravniška plača, ...
Le zakaj ZZZS ne zniža cene storitev, če se zasebniki tako grebejo za njih? Konkurenca, pa to. Le zakaj se bolnice bolj ne grebejo za dodatne storitve?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Odličen povzetek, moram reči.

Čeprav sem napisal da osebno poznam primer, ko je po n letnem zdravljenjem privatnik dvignil roke in bolnika prepustil usodi, rešil jih je pa javni zavod.

Za koga je torej delal, za bolnika? NE, tega je prepustil javni ustanovi, zato ker je bil poseg za njih predrag. Predrag da bi se splačalo rešiti pacieenta, In privatni ustanovi je zadnja briga to, da pacient dobi obravnavo, prioreten je dobiček.

Torej ni mi jasno ", na čigavi strani si? Za koga ali kaj te skrbi? Vem samo, da razlagaš, kako so zdravniki preobremenjeni in morajo delati po 60 ur na teden - pa tako sami hočejo, samo da v resnici 40 ur delajo pri zasednikih, dopuste, bolniške in izobraževanja pa imajo v javnem zdravstvu). Da razlagaš, da dvoživke niso slabe, samo nekako ni primera v EU, ki bi tako delal (svobodni zdravniki namreč to niso)

Da, še vedno ne vem, zakaj samo v zdravstvu ni dviga norm, kot je bilo povsod drugod (pa ne mislim s tem na tekoči trak).
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
ob 13:48

 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Uuuu, strela jasna!
In to vse protizakonito. Al mogoče ne?
V skladu z JS plačnim sistemom?

Plačni sistem pač takšen je. Diber al pa slab, kakor za koga.
Ampak spremenit pa ga boh ne daj.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Če je v skladu z JS plačnim sistemom, ki je še vedno enovit IMHO, potem so take dodatke dobivali tudi drugi v JS (nisem zaposlen v JS, zato ne morem vedeti iz lastnih izkušenj)
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Saj so.
Težava je v tem, da skupni JS sistem ni bil predviden za veliko število nadur.
Ampak so bile nadure (in dežustva) mišljene bolj kot izjema, ne pravilo.
In so bile tudi ovrednotene dobro, ker naj bi se pojavljale izjemoma.
Torej 100% na dodatek in doatek in dodatk in osnovno uro.
Verjetno se nikomur ni dalo ukvarjat s kakšnimi pavšalnimi razredi za nadure.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
"...za nadurno delo (6.589 evrov), za stalno pripravljenost (4.500 evrov) in za epidemijo covid-19, ki mu je prinesel še 4.800 evrov....
...ob redni plači prejela še skoraj 12.500 evrov tako imenovanega covid dodatka in 11.200 evrov dodatka za nadurno delo.....
...Največji del plače je predstavljalo dobrih 8.500 evrov covid dodatka..."

Tole "covid dodatek" je del JS splačnega sistema? Zakaj ga niso prejemali policisti, strežnice v domovih za ostarele .....
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
Tole "covid dodatek" je del JS splačnega sistema? Zakaj ga niso prejemali policisti,
Ta-dam...saj so ga.

"tako policisti, kot drugi zaposleni v Policiji in Ministrstvu za notranje zadeve upravičeni do tega dodatka za čas dela, ko opravljajo naloge v nevarnih pogojih, zaradi česar so izpostavljeni tveganju.

Ob tem pa velja opozoriti, da tudi med zaposlenimi, ki prihajajo na delo v času epidemije COVID-19, obstajajo razlike glede izpostavljenosti."

"Malo manj kot milijardo evrov je država v letih 2020 in 2021 namenila za dodatke za covid-19 različnim javnim uslužbencem."
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.850
3.368
113
40
Lj
Po moje je brez veze da nadaljujemo z javnim zdravstvom, ker je predrago. Zdravniki se ne bodo zadovoljil samo s 15k na mesec, če so med kovidom dobivali 20k+.
 
  • Haha
Reactions: bertoncl

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
"Krizne dodatke je v obeh obdobjih razglašene epidemije prejelo kar 97,3 odstotka vojakov, v skupni vrednosti 23,7 milijona bruto."
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Še vedno ne loćiš.
Javno službo lahko izvaja ali državno podjetja ali zasebno podjetje. "Javno" podjetje ne obstaja.

Javne komunalne storitve lahko izvaja zasebno podjetje (recimo Saubermacher) ali pa državno (občinsko-KPL).

Javni servis je dober toliko, kot je izvajalec dober.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.850
3.368
113
40
Lj
Tudi če privatiziraš izvajalce bo še zmeraj javni servis ki pobira in deli denar, in tam bo poniknilo pol denarja tako kot zdaj. Tako da s tem rešiš samo pol problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen