Bela tehnika komplet, kaj in kje kupiti?

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik Twister87 pravi:
Mogoce ti bo pri nakupu lahko pomagal tudi Sevlje, ker te zadeve dobro pozna. Jaz sem bil zelo zadovoljen z njegovim svetovanjem, pa se cenovno je bil najugodnejsi, tako da sem tudi kupil pri njih.

Tudi sam se kupil vso belo tehniko pri njih
zmaga.gif
 

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
@ Simon:
Poglej, sam samo povem svojo izkušnjo. Če mi ti ne verjameš, mi je popolnoma vseeno. Lahko si pa vsakdo, ki kupuje gospodinjske aparate, vzame 15 min časa in zadeve preveri.
Na hitro sem jaz preveril cene pri madžarih in pri nas:
pečica in plošča pri madžarih
pečica pri nas
plošča pri nas

Glede "Made in..." sem pa imel možnost pogledat na zadnjo stran aparata v trgovini pri nas in sem videl, da so zadevo sestavili Poljaki. Pri madžarih te možnosti nisem imel, ampak sem to opazil komaj doma, ko sem aparate razpakiral. Tako je bilo pri pečici in pomivalnem. stroju. Sicer pa mi za to dol visi...važno je da dela!
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
V Sloveniji dobiš lahko boljši set za podobno ceno. To pomeni isto pečico in boljšo ploščo hk 654200 za cca 1150,00 eur, če se obrneš na pravo osebo
smile-1.gif
Pa še nihče te ne bo zezal pri garanciji, kar serviserji znajo, če vidijo, da je iz tujine.

Drugače so pa vse plošče in pečice od AEG narejene v Nemčiji in ne vem kje si ti videl kakšno iz poljske.

lp
 
Nazadnje urejeno:

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Verjamem. Prej pač tega nisem vedel in sem gledal zgolj po slovenskih fizičnih in spletnih trgovinah.
Verjamem tudi, da si strokovnjak na tem področju.

Sam sem takrat kupil Electroluxovo pečico, ploščo in pomivalni stroj, ter AEG-jovo napo. Tisti Made in..." se je nanašal na Electrolux.

Ker pa si ravno omenil set s ploščo HK 654200XB:
1.) pečica in omenjena plošča: komplet 1 To znese: 1036,56 EUR
2.) pečica in nekoliko "slabša" plošča pri nas: komplet 2
3.) sama plošča: plošča 1 To je: 409,27 EUR
4.) sama ploščapri nas: plošča 2

Pa ne mislim se z nikomer prepirat in prepucavat! Vsem želim, da kupijo to kar si želijo, kjer si želijo. Prav tako želim vsem prodajalcem dobro prodajo
wink-1.gif
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Se nihče ne prepira. Hotel sem samo povedat, da cene na netu niso vedno pravi pokazatelj.
Če malo na hitro pogledam kar si napisal so razlike cca 10% če upoštevam v Sloveniji cene, ki se dajo dobiti, če si malo spreten pogajalec, s tem da je v Sloveniji običajno poštnina v ceni.
Pri Madžarih pa ne vem kako je.

So tudi aparati, ki so v tujini mnogo cenejši. Pri teh je razlog to, da je v Sloveniji znamka precenjena, vendar pa se te stvari počasi popravljajo in je teh razlik vedno manj. So pa tudi aparati, ki pa so v Sloveniji veliko cenejši, teh pa nihče ne omenja ampak jih vsi v Sloveniji kupijo
smile-1.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik Ketidu pravi:
Ker pa si ravno omenil set s ploščo HK 654200XB:
1.) pečica in omenjena plošča: komplet 1 To znese: 1036,56 EUR
2.) pečica in nekoliko "slabša" plošča pri nas: komplet 2

sam da ma pri nas 5 let garancije, pri madžarih pa eno leto
rolleyes-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Ketidu pravi:
@ Simon:
Poglej, sam samo povem svojo izkušnjo. Če mi ti ne verjameš, mi je popolnoma vseeno. Lahko si pa vsakdo, ki kupuje gospodinjske aparate, vzame 15 min časa in zadeve preveri.
Na hitro sem jaz preveril cene pri madžarih in pri nas:
pečica in plošča pri madžarih
pečica pri nas
plošča pri nas

Glede "Made in..." sem pa imel možnost pogledat na zadnjo stran aparata v trgovini pri nas in sem videl, da so zadevo sestavili Poljaki. Pri madžarih te možnosti nisem imel, ampak sem to opazil komaj doma, ko sem aparate razpakiral. Tako je bilo pri pečici in pomivalnem. stroju. Sicer pa mi za to dol visi...važno je da dela!


Drži, važno da si ti vesel.
cheer.gif
Lahko ti pa zagotovim, da recimo model "francka", ki se prodaja na madžarskem in/ali v sloveniji pride iz istega traku, torej iz iste države! Torej, to kar si ti videl so buče. Kot sem že prej rekel, edina možnost je da si videl podoben aparat.

Koliko garancije si dobil? Ali garancija velja pri nas? Naj ti povem da ne.
Pri "nas" imaš za AEG 5 let garancije v štartu. Sedaj pa upaj da ti bo delalo b.p.

p.s.: primerjaš ceno seta s ceno posameznega kosa bele tehnike
rolleyes-1.gif

lp
 
Nazadnje urejeno:

Ketidu

Fizikalc
23. feb 2009
225
31
28
Štajerska
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik Ketidu pravi:
@ Simon:
Poglej, sam samo povem svojo izkušnjo. Če mi ti ne verjameš, mi je popolnoma vseeno. Lahko si pa vsakdo, ki kupuje gospodinjske aparate, vzame 15 min časa in zadeve preveri.
Na hitro sem jaz preveril cene pri madžarih in pri nas:
pečica in plošča pri madžarih
pečica pri nas
plošča pri nas

Glede "Made in..." sem pa imel možnost pogledat na zadnjo stran aparata v trgovini pri nas in sem videl, da so zadevo sestavili Poljaki. Pri madžarih te možnosti nisem imel, ampak sem to opazil komaj doma, ko sem aparate razpakiral. Tako je bilo pri pečici in pomivalnem. stroju. Sicer pa mi za to dol visi...važno je da dela!


Drži, važno da si ti vesel.
cheer.gif
Lahko ti pa zagotovim, da recimo model "francka", ki se prodaja na madžarskem in/ali v sloveniji pride iz istega traku, torej iz iste države! Tvoje zagotovilo, da dve Electroluxovi tovarni v Nemčiji in ena na Poljskem ne delata nekaterih istih modelov je vredno nič! Torej, to kar si ti videl so buče. Kot sem že prej rekel, edina možnost je da si videl podoben aparat. Mogoče sem se pa res zmotil in gledal buče namesto pečic

Koliko garancije si dobil? 1 leto Ali garancija velja pri nas? DA Naj ti povem da ne. preverjeno pred nakupom pri Electrolux Slovenija
Pri "nas" imaš za AEG 5 let garancije v štartu. Sedaj pa upaj da ti bo delalo b.p.

p.s.: primerjaš ceno seta s ceno posameznega kosa bele tehnike
rolleyes-1.gif

lp

Glej, jaz ti v odgovorih podajam konkretne predloge/artikle...ti pa mi govoriš o ???. Prilepil sem link za enaki plošči pri nas in pri njih, pa govoriš da je praktično enaka cena. Razlike je "praktično samo" 291 EUR.
Izvoli še primerjavo med pečicama:
madžarska pečica 681,50 EUR
slovenska pečica 1259,10 EUR - najcenejša
Razlika je "praktično samo" 577,60 EUR

Če želiš, lahko pri vsakem artiklu dokupiš še 4 leta garancije, kar te pride 75 EUR. Razlika pri enaki plošči+pečici pri nas in pri njih, z upoštevano doplačano garancijo pri njih je 718 EUR. Isti modeli, 5 letna garancija!

Aja pozabljam, da je to Alter!!!, kjer argumentirana debata oziroma pomoč nekemu forumašu, ki bi rad kupil price/perormance artikle itak ni možna, ampak je potrebno najprej nekoga, ki poda svojo osebno izkušnjo pri nakupu aparatov napast da gleda buče, potem trdit da garancija v Slovenistanu ne velja, čeprav je bilo to pred nakupom preverjeno pri Electrolux Slovenija, na koncu pa se še upa trditi o ceni, čeprav mu prilepiš linke z enakimi izdelki.