Bangkok/Tajska

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Potrebujem nasvet ali dva, kot že prej omenjeno potujem na Tajsko v januarju, zaenkrat je zadeva taka:
- 5. do 8. januar: Bangkok
- 8. januar: let Bangkok - Krabi

V teh 8 dneh/noceh sem imel v mislih oddelati Krabi in okoliske otoke, Koh Samui (+ dobil sem nasvet, da ne izpustim Ko Tao). Torej kako bi razporedil 8 noci med Krabijem in Pattayo. Ugibam na pamet (brez argumentov) 3 noci Krabi (ali naj se grem enodnevne izlete ali naj npr prespim eno noc na Lanti? Za Phi Phi je tudi cel kup negativnih komentarjev, da to ni vec to...), 3 noci Koh Samui in 2 noci Ko Tao... any suggestions welcome. Za Phuket ugibam da nimam casa, da ga vrivam v teh 8 noci?

- 16. januar: let Surat Thani - Bangkok
- 16. do 18. januar: Pattaya
- 18. januar zvečer: let domov

Hvala in lp
cheer.gif
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Hmm, vsepovsod nisem bil, tako da težko povem o vseh destinacijah.
Bil sem pa v Krabi-ju, oz Ao-Nang. Ao Nang je zelo dobra izhodiščna točka za izlete. 4 Island tour je kar ok, dosti vidiš in so kar lepi otočki. Phi phi je, ko smo bili mi, bilo zelo zelo umazano morje. Gužva je tako ali tako povsod, tu je pa še malo večja. Prav tako Maya beach. Je pa tam lepo morje in nasplošno okolica. Jaz se želim vrniti enkrat, ko ne bo ravno top sezona.
Lanta je ok, ni pa nekaj hudo posebnega. Za en dan ne vem če se splača, ker nekšnih strašnih lepot ni za videti. Je pa dokaj umirjen otok, tako da tja greš, če hočeš mir. Pesek in voda sta povprečna.
Jaz grem letos na Ko Samet, pa so mi zelo močno odsvetovali Pattayo. Gužva, umazano morje, ipd. S tem da tebi tudi Koh Samet ne pride v poštev, ker si tu ravno za vikend. Takrat pa je nabit z domačini, ki pridejo iz Bangkoka. Sicer nisem bil sam tam, sem pa gledal, da je v bližini Pattaye lep otoček, Ko Lan. Seveda je tudi gužva, ampak baje se vsi izleti zaključijo ob 15.00, tako da če tam prespiš noč ali dve, zna biti tudi lepo. Jaz, če bi imel čas, bi nedvomno rajši prespal na tem otočku, kot pa v Pattayi. Je pa seveda zopet odvisno, kaj hočeš. Če želiš burno nočno življenje, je Pattaya verjetno zelo dobra izbira
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz bi bil raje več dni na Lanti kot v Krabiju. V Krabiju samem moraš cca 100m pešačit, da maš vodo do kolen. V okolici Krabija so sicer lepe plaže, ampak ne moreš po cesti tja.

Na Lanti si rentaš skuter in si stalno lepo mobilen.
 

potnik

Pripravnik
5. jul 2011
245
0
16
Ja, to ma KillaKhan prav. Ao Nang ni destinacija za kopanje - je pa dobra za izlete. Na Lanti so več ali manj vsi hoteli na plaži.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Torej kakšen bi bil tvoj nasvet za 8 noči med pristankom v Krabiju in odhodom iz Surat Thanija? Ni treba detaljen itinerary - na splošno?
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Odvisno kaj želiš. Jaz ti priporočam dnevni izlet na Ko Rok iz Lante. Vsi ti dnevni izleti so sicer kar dragi, okol 100 eurov ponavadi.

Potem pa, če ti je kul, da se malo okoli voziš in raziskuješ, pa da nisi v mestu, potem ti svetujem Lanto s skuterjem. Ta te pride tam nekje 4 eure na dan + benz.

Pa še kak dnevni izlet iz Krabija. Meni je bila Lanta s Ko Rokom najljubši del tajske za Ko Surin otoki. Če ti je cilj izležavanje na plaži poglej malo Ko Surin in Ko Similian otočja. Sicer so na drugi strani kot Lanta, ampak če bom šel še kdaj na Tajsko bo to samo direkt na Surine in Similiane (nisem še bil na SImilian, ampak je podobno - info iz prve roke).

Je pa to šotorenje, ampak đžabe. Prvi red do mora, šnorhlanje - 1 uro te z barko pelje na 3-4 lokacije in plačaš preračunano 2,5 eura. (prinesi svojo masko, ker s tistimi sposojenimi bo kriza)
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Bangkok in Pattaya bosta bolj za zabavo, v BKK imam eno lokalno druzbo, pa bomo videli kako bo to izgledalo...
grims-1.gif


Krabi in okolica bi bili bolj da si naberem moci in spocijem... sam zame celodnevno izlezavanje na plazi ravno ni cilj. Ce je mozno, cista voda, plaze z razglednic, snorklanje mi je kul, pa da me ne ugrizne, zbode, pici kaksno cudo, da mi pokvari dopust.
smile-1.gif


Kaj pa glede namestitve? Kak nasvet? Sicer bom sel dol z backpackom, sam ne mislim se iti ravno surviverja, v BKK in Pattayi bom pravzaprav bolj v high-end hotelih, za ta "otoski" del pa sem odprt... sicer sem nekaj gledal Accor-jeve hotele, imajo nek "Private Sales" in se dobi npr. Mercure hotel na Koh Samuiju za 1500 THB dnevno, podobno se da dobiti zelo spodobne zadeve na ostalih destinacijah online (30-50 eur na noc), vendar zadeva nanese lep kupcek denarja v 2 tednih. Kaj lahko pricakujem za januar? Rezerviram vnaprej online? Kaksen je normalen price-range? Kako je z raznimi zivalami in insekti (sicer sem bil tabornik 8 let in sem v naravi prespal kar nekaj mesecev a ne bi dol vlekel "polne bojne opreme")? Any suggestions?
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Za 800 bahtov je ološ. Midva sma sicer za sobe za dva nekje 30-40€ plačevala. Sicer je to na papirju drago za tajsko ampak je bilo na nivoju.

Za insekte kupi spodaj, ker imajo ta močne zadeve
smile-1.gif


Sem se pa na busu pogovarjal z angležem, ki že 20 let backpacka po tajskem in je rekel, da ni šans da plača več kot 300 bahtov za noč
smile-1.gif
)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.165
113
od ladyboya
smile-1.gif


mater so posiljeni, ampak smo jih po par dnevih ze znali odjebat.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.165
113
Kak? vsaka ti bo dala, tudi če se en teden neumiješ. Tam je to ratala folklora. Da je vsaj prebližno nek nivo bo stalo preko 1200 BHT
wink-1.gif
Torej od 20€ naprej
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Glede nasveta sem imel v mislih predvsem kaj početi v 4 dneh, ko bom v "Krabi območju" tipa Phi Phi da/ne, Ko Lanta, Ko Rok, Ko Fuk...
hysterical-1.gif
, ki je znano kot bolj umirjeno, torej lepe plaže, snorklanje, ... al je cela Tajska bunga bunga cona brez izjem?
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
A ima kdo kaksno priporocilo za bungalove na Ko Phangan-u in Ko Tao 2 odrasla in 2 otroka??? nocem najvecje luknje
smile-1.gif
ne pa app za 200€
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.711
366
83
Obujam temo za Bangkok in Tajsko.. Je že kar dolgo, odkar je bilo zadnje javljanje v tej temi..

Skratka, konec avgusta imamo možnost it službeno v Bangkok in bi radi izkoristili priliko... In imam par vprašanj za vas, ki ste že bili tam..

Plan bi bil, da bi bili kake 2-3 dni v Bangkoku in potem še kake 4-5 dni na kakem otoku...

Zanima me naslednje:
- Takrat je načeloma deževno obdobje, ampak smo bili že v Kuala Lumpurju in Singapurju med deževnim obdobjem in ni bilo sile ž dežjem. Berem pa, da naj bi bilo zaradi tega manj gužve po večini.. Skratka, je bil kdo tam konec avgusta in kako je bilo?
- Nekje 3 dni Bangkoka je neizogibno. Ampak smo bili že v več mega mestih po aziji (KL, Singapur, Tokyo) in nam je bilo vsepovsod ok in lepo, ampak so pa to bila mesta, ki so kar porihtana in varna. Nas lahko v Bangkoku kaj bolj skrbi? Načeloma ne rinemo v neke odročne ulice, ampak se držimo turističnih atrakcij in javnega prevoza.. Torej, je Bangkok precej bolj nevarno mesto? Kolikor sem prebral, gre bolj za kradljivce torbic in denarnic..
- Kakih 4-5 dni bi preživeli nekje ob morju - ali kako otočje ali pa celina (mogoče Krabi) in bi potem šli na kake enodnevne izlete na druge manjše otočke (npr.: Phi phi ali kaj podobnega). Bi bilo bolje gledat območja znotraj tajskega zaliva ali zahodno obalo (ob Andamanskem morju)? Kje je bolj čisto morje, lepše plaže in možnost kakega snorklanja?
- Obužujemo tajsko hrano.. Verjetno se po večini dobro je povsod, kajne? (verjeto tudi v BKK, kajne?)

Mislim, da je to zaenkrat vse, kar me zanima.. Vsak odgovor dobrodošel.. ;) In hvala že vnaprej.. ;)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Obujam temo za Bangkok in Tajsko.. Je že kar dolgo, odkar je bilo zadnje javljanje v tej temi..

Skratka, konec avgusta imamo možnost it službeno v Bangkok in bi radi izkoristili priliko... In imam par vprašanj za vas, ki ste že bili tam..

Plan bi bil, da bi bili kake 2-3 dni v Bangkoku in potem še kake 4-5 dni na kakem otoku...

Zanima me naslednje:
- Takrat je načeloma deževno obdobje, ampak smo bili že v Kuala Lumpurju in Singapurju med deževnim obdobjem in ni bilo sile ž dežjem. Berem pa, da naj bi bilo zaradi tega manj gužve po večini.. Skratka, je bil kdo tam konec avgusta in kako je bilo?
- Nekje 3 dni Bangkoka je neizogibno. Ampak smo bili že v več mega mestih po aziji (KL, Singapur, Tokyo) in nam je bilo vsepovsod ok in lepo, ampak so pa to bila mesta, ki so kar porihtana in varna. Nas lahko v Bangkoku kaj bolj skrbi? Načeloma ne rinemo v neke odročne ulice, ampak se držimo turističnih atrakcij in javnega prevoza.. Torej, je Bangkok precej bolj nevarno mesto? Kolikor sem prebral, gre bolj za kradljivce torbic in denarnic..
- Kakih 4-5 dni bi preživeli nekje ob morju - ali kako otočje ali pa celina (mogoče Krabi) in bi potem šli na kake enodnevne izlete na druge manjše otočke (npr.: Phi phi ali kaj podobnega). Bi bilo bolje gledat območja znotraj tajskega zaliva ali zahodno obalo (ob Andamanskem morju)? Kje je bolj čisto morje, lepše plaže in možnost kakega snorklanja?
- Obužujemo tajsko hrano.. Verjetno se po večini dobro je povsod, kajne? (verjeto tudi v BKK, kajne?)

Mislim, da je to zaenkrat vse, kar me zanima.. Vsak odgovor dobrodošel.. ;) In hvala že vnaprej.. ;)

Sem vsako leto dol od sredine julija do sredine avgusta in pozimi sredina decembra do sredine januarja.

Vreme je poleti tako tako, generalno gledano je ok zna pa biti kakšna ploha ni pa da bi scalo cel dan cel teden skupaj. Sam BKK je varno mesto, sami še nikoli nismo imeli nobenih problemov.

Hrana je itak super vsepovsod, mi jemo samo street food vedno in skoraj nikoli v restavracijah. Hrana zelo poceni in odlična.

Za tisto obdobje bi ti odsvetoval Phuket/Krabi, smo bili predlani poleti dol in je skoraj cel teden scalo. Za tisti termin je najboljša izbira Koh Samui, Koh Phangan, Koh Tao (raj za snorklanje/potapljanje). Smo bili lani in razen ene 15 minutne plohe ni bilo nikdar dežja v enem tednu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in raners