Avto za študenta

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Varnost je po zahtevah bolj proti koncu, bolj pomembna je nizka poraba, manjši avto, ter čim nižji stroški.

@Lateral, tale golf z linka je kr zanimiv.
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
Če koga zanima. Oče prodaja Škodo Octavia 2.0 elegance - bencin, l. 2001. Ima avtomatsok klimo - climatronik, lita platišča, prevoženih okrog 120000 km, kupljen v SLO in redno servisiran, 1. lastnik - avto je odlično ohranjen, brez rje, nepoškodovan, nekaramboliran.
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Dvomim, da bo za, ker želi ostati na ~5l porabe, dizel octavie pa ni ravno pametne na avtonetu, vsi se pa izogibajo takšnih z 200+kkm prevoženih (sicer ne vem zakaj).
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz bi sicer navijal za xsaro (bencinar), dobil bi jo tam za ena dva jurja (v dobrem stanju, ta zjebane so po 500€) , poraba pa tudi ni ne vem kakšna (okol 7l, lahko tudi manj če nisi šumaher).
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Vlak ali bus je za študenta čisto primerno prevozno sredstvo. V kraju študija pa javni prevoz in kolo.

Lej preprost izračun:

a) cena prevoza je približno enaka za tankanje avtomobila ali za avtobusni prevoz

b) z javnim prevozom izgubiš 3-4 ure dnevno zaradi počasnejše vožnje in prestopanja

Večina študentov, ki živi ob dobrih povezavah javnega prometa se, kolikor poznam, tudi vozi z njimi. Tako ko si malenkost bolj stran od deželnih prestolnic, si pa v kur.cu in avto ni nikakršen prestiž, ampak nujno zlo.

Kdor ima dovolj premožne starše, da ga financirajo, se pa zaradi mene lahko vozi z avtom od Trnovega do Aškerčeve, če ga to veseli. Tista ogromna večina, ki nima neomejenih sredstev bo šla še vedno peš ali s kolesom.
smirk-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A se je kdo izmed vas vprašal glede stroška dnevnega parkiranja, ki bo znašal nekaj EUR na dan v bližini faksa, ker je študenteraju pod častjo parkirati na P+R? Ali bo to po sistemu rinjenja avta vsepovsod, ko bodo pa lisice, pajk ali kazen pa jok na forumu? Družba, tudi sam sem študiral, živel v najeti sobi za 120 takratnih DEM. Kar je bilo ceneje kot pa avto in racionalnejše kot pa dnevna vožnja na relaciji Trebnje-Ljubljana. Ob nedeljah zvečer vlak in trola, ob petkih pa štop na Rudniku...
Vseeno so tile argumenti malo za lase privlečeni, razen s stališča komotnosti posameznikov.
 

miha_zd

Pripravnik
7. jan 2010
535
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A se je kdo izmed vas vprašal glede stroška dnevnega parkiranja, ki bo znašal nekaj EUR na dan v bližini faksa, ker je študenteraju pod častjo parkirati na P+R? Ali bo to po sistemu rinjenja avta vsepovsod, ko bodo pa lisice, pajk ali kazen pa jok na forumu? Družba, tudi sam sem študiral, živel v najeti sobi za 120 takratnih DEM. Kar je bilo ceneje kot pa avto in racionalnejše kot pa dnevna vožnja na relaciji Trebnje-Ljubljana. Ob nedeljah zvečer vlak in trola, ob petkih pa štop na Rudniku...
Vseeno so tile argumenti malo za lase privlečeni, razen s stališča komotnosti posameznikov.

Roberto malo se umiri in nehaj razburjat. Človek verjetno potrebuje avto samo za prevoz od doma v Maribor kjer študira, pa da gre enkrat na teden v europark po kišto piva. Verjetno bo na faks hodil peš, ker ne verjamem da živi kje daleč, če pa bo hodil z avtom, je pa v Mariboru ena stvar, ki je v Ljubljani sicer ne poznajo in to je ZASTONJ parkiranje.

Glede na to, da hodi na FERIja RIT UN in da ima 9,5 povprečno bi mu pa lahko vsak od vas 100€ zraven dal za avto, ker me zanima kateri od vas, ko ste tako glasni je bil tako uspešen.

LP
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Miha, Roberto ima kar prav, kljub vsemu leporečju v prid avta za vsakega študenta.

Kar pa se tiče ocen menim, da so danes nekaj drugega kot pred 15 in več leti. Povprečje 9,5 danes ni približno enako povprečni oceni 9,5 takrat. Sploh pa na bolonjskem študiju ne.
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
ksz

3,14zda, ampak te logike nikoli ne bom razumel. "Ker jaz nisem imel tega luksuza, ga tudi današnji študent ne rabi". Bemu no, zakaj pa si v tvojih časih uporabljal zvezek in kuli? Saj par 100 let nazaj so ravno tako študirali, čeprav so z gosjim peresom pisali na pergament.

Me spominja na mojega starega očeta, ki je imel jugeca in po njegovem nihče drug ni rabil boljšega avta kot je jugo.

Iz vsega tega vidim le eno stvar - ogromno fovšijo.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Panoramic nikomur nisem fouš. Kar se tiče avta pa sploh ne! Avto je stane ogromno denarja, pa obrni tako ali drugače - registracije, bencin, popravila, parkirnine, kleparija... Jaz bi si takrat lahko kupil avto - in to solidnega, novega, pa sem raje dal denar v sklad za stanovanje.

Panoramic, sploh pa si privoščim še kak drugi luksuz, ki ni viden sosedom
smile-1.gif
.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Panoramic nikomur nisem fouš. Kar se tiče avta pa sploh ne! Avto je stane ogromno denarja, pa obrni tako ali drugače - registracije, bencin, popravila, parkirnine, kleparija... Jaz bi si takrat lahko kupil avto - in to solidnega, novega, pa sem raje dal denar v sklad za stanovanje.

Panoramic, sploh pa si privoščim še kak drugi luksuz, ki ni viden sosedom
smile-1.gif
.

tistih 5 jurijev si lahko za sklad za stanovanje nekam po...
 

buggy

Pripravnik
23. sep 2007
198
0
16
bogi studentki ja....pa se po nepotrebnem basejo ceste...se ze sedaj bojim oktobra in teh pavijanov vsakega v svojem avtu, ki se se brez kulture rinejo v kolone (Tomacevo)
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Ko sešteješ vse skupaj, ne pride samo 5K. In za naše (menda) revne študente je že 5K veliko.

A ni zanimivo, da prav tisti danes jočejo, kako nikamor ne morejo, kako je svet krivičen, kako se ne da nič privarčevati, kako so stanovanja draga... KillaKhan, skromnosti se je treba naučit preden kaj imaš in tile sodobni mladci povečini pač tega ne znajo. Leasing miselnost.

Zašli smo s teme.
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Uh, kam je zašla tema
smile-1.gif

Očitat komu zakaj rabi avto in zakaj ne je smešn...
Sam bi npr; sinu študentu kupu nek Swift do jurja in vsa navedena oprema se mi zdi "nepomembna"
se spomnim slike na netu ko je študent v LJ. imel S2000 parkiran pred faxom
cool-1.gif


Tud če je študent v LJ. mu ni treba imeti avto za dnevne potrebe sej je tu urbana a ko pride petek je pa luštn se vsesti in odpeljati proti domu
wink-1.gif


LP, S
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.334
950
113
Titograd
Swifta bi mu kupil? Bi se ga rad rešil?
bonk.gif
karkoli drugega še, ne pa te truge ki ima papir namesto pleha.

Tralala, dokler si doma v istem kraju kot študiraš še gre brez avta, kakor hitro si 10- 15 km vstran se pa definitivno bolj splača avto, v 1 letu sem za avtobusne karte zmetal takratnih 250.000 SIT, da sem se vozil premražen, prešvican v takih gajbah od avtobusa da te mine,vmes celo avtobusa ob uri ni bilo ker je po poti crknil. Ni bilo lahko, ker sem imel velik del prisotnosti na faxu obvezen, izkoristil sem pa vmes vsako luknjo da sem delal, plus nekaj pomoči staršev za nakup, vzdrževal sem ga sam. Pa ni bil avto za 5k €, niti blizu te cifre, ampak kaj zdaj, kad se ima, može se
smile-1.gif


Enostavno računice za avtobus za mene ni bilo, pa še nisem bil toliko daleč od faxa.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
tistih 5 jurijev si lahko za sklad za stanovanje nekam po...

Ni cisto tako - jaz sem do konca studija in v nekaj letih po tem napraskal svoj denar za garsonjero. Kakor razumem,, se za enak znesek v Mariboru dobi enosobno stanovanje. Je pa res, da ni bilo nobenih vsakoletnih dopustov na morju, avta, absolventa in kupa drugih stvari, ki so si jih ostali lahko privoscili. Na koncu se vsakih 5 jurjev posteno pozna, lahko je tudi razlika med tem ali dobis kredit ali pa ne.

Ce rabi avto, bo pac kupil avto, nima pa smisla tukaj razpravljati o tem ali je on upravicen do njegove uporabe ali ne.