AVG Firewall in T-2 IPTV

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Hja.

Do sedaj sem imel nVidia firewall prek katerega sem enostavno naštimal, da mi je delal IPTV. Zaradi nekompatibilnosti z uTorrentom (in drugih bugov) sem ga bil primoran izklopiti.

Zdaj imam licenčno verzijo AVG Internet Security 8, pri katerem mi firewall para živce. Nikakor mi ne uspe spraviti IPTV skozi, razen če ga popolnoma izklopim, ali pa omogočim "Allow All", kar je skoraj isto, kot izklopljen firewall.

vlc.exe sem seveda dodal med applications, dodal UDP protokol za port 5000, sprobaval še par traparij, nič ne pomaga.

Za vsak poskus spreminjanja programa v VLC mi v logu zapiše:


Ker se mi ne zdi priročno vsakič izklapljati/spreminjati profil v AVG, ko hočem gledat IPTV, me zanima, če je kdo to že usposobil?

lp
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Never mind, sem že porihtal.
cheer.gif


Če bi kdo kdaj bil v enaki situaciji (pa tudi zame, če bom kdaj formatiral comp in zopet inštaliral pa pozabil kaj sem tokrat naredil):

Pod Defined Services je potrebno definirati dva servisa - IGMP in UDP:


Pod System Services pa nato dodamo novo sistemsko pravilo, kateremu definiramo Allow for all zgornja servisa.


Kar je mene begalo, je to, da nisem vedel da je potrebno narediti rule za servis. Seveda je možno namesto Allow for All definirati tudi samo Safe Zone in tako te servise omogočiti samo za določene IP.

Nekatere nastavitve sicer pri definiranju servisov niso nujne, so pa prijetne, ker ti potem v logih ne nabija kilometre block vrstic.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Ok, ne se sekirat. Zopet pišem sam sebi:

Torej, če ti Opera 9 začne nenadoma delovati neverjetno počasi (odpre eno stran na minuto), pomaga, če pri AVG 8 za trenutek izklopiš Web Shield. Že čez par sekund ga lahko vklopiš nazaj, bo spet vse v najlepšem redu.
smile-1.gif
 

RobertHx

Zelenc'
16. feb 2009
1
0
1
meni to ne dela. ker imam dve mrežni, moram eno izklopiti iz avg-ja, pa to še ni dovolj. Celo tedaj avg ob spremembi tv programa začasno prekine dostop do kartice in čakati moram celo do 15 sekund, da se slika spet pojavi.