AuraBuy - Nakupi Kitajskih telefonov

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.367
341
83
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Daj še malo ga goni in testiraj.
Pa še kaj napiši o njem potem
Res je da je 3 dni, ampak zadeva deluje b.p., tamala je gor noč in dan. sem prepričan da marsikdo bi rad slišal da to sranje in kitajski šit itd, ampak ni, Je dobesedno WOW za ta denar. Kaj bo pa čez eno leto ali več... Telefon je mišljen za MAX 1 leto in sem prepričan da tega ne bo doživel, ker bo prej padel kam, se potopil v kako vodo... tako kot njegovi 3 predhodniki v zadnjih 2 letih. Če pa bo zdržal več kot eno leto pa vsaka mu čast. Zgrajen je trdno, že po ohišju sodeč, in kar me je najbolj presenetilo, telefon ima serijsko nameščeno folijo za zaščito dispaya (že tovarniško), tako da sem prepričan da je nekaj na tem. Najbrž ni gorila glass ali pa safir, ampak za ta denar je to to. Govorimo o novem telefonu za 94 EUR!!! ne o 250 ne o 400 in definitivno ne o 650 eur.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.367
341
83
Ljubljana
Ni to isti telefon,
Teh fejkov imaš malo morje, sam sem načeloma fulll skeptičen, ker sem 3 leta nazaj naročal en telefon za nečakinjo in je bil res bogpomagaj... počasen touchč,slaba baterija itd...
Je pa kolega naročil preko iste spleten strani, full zadovoljen, potem sem pa še sam, isti rezultat. Obstajo dobri feki in slabi, ta je dober, sem pa prepričan da je ogromno slabih.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
A lahko narediš kakšne fotke pri slabši svetlobi? Ali pa če so kje na netu objavljene.
Bi imel nekaj večjega za srfanje po alterju, vendar naj vsaj spodobno fotko spotoma še naredi. pa nisem zahteven fotkar, samo da pa samo noč vidiš ponoči, mi pa tudi ne potegne. Raje imam kvalitetna 2MP kot pa slabih 20MP.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz sem za očeta vzel tega:

http://www.coolicool.com/efox-...57?currency=EUR

Cena je bila 87eur in ker je iz evropskega skladišča je to končna cena. Dostava je po pošti na dom, torej bre kake carine in podobnega.

Pričakoval sem neka jajca, prišel je pa soliden telefon. Ima 5 colski 720p zaslon, ki je celo IPS in naj bi bil od LG-ja. V primerjavi z SGS3 zgleda malo bolj sprano (jasno, ker ni amoled), sam zase pa zelo dobro in na nivoju recimo srednjega ranga Sony ali LG. Barve so ok, realne, vidni koti pa zelo dobri. Edina razlika je da ni Gorilla glas in da steklo ni tako gladko (lahko da je, a je že v štartu gor screen protector, ki ne drsi tako gladko kot pravo steklo).

Ohišje je sicer iz bolj poceni plastike, a vseeno zelo kompaktno. Preseneti debelina, ki je samo 7,7mm (SGS3 je proti temu pravi debeluh).

Hitrost je presentljivo zelo ok, tako na uč vsaj na nivoju SGS3. Antutu ni naložen, tako da sem ga naložil iz Play Stora. Rezultati so podobni kot pri SGS3 (cca 18k). Rama je 1gb, flasha pa 16gb. Ima tudi utor za microsd (32gb dela ok). Podpira dve sim kartici, navadno in micro, ki delujeti v načinu active standby (ko ena govori je druga nedosegljiva). V meniju se lahko nastavi da recimo eno koristi za podatke, drugo pa za klice.

Fotoparat je sicer 8MP, a je opazno slabši od recimo tega na SGS3, rekel bi da je nekje na nivoju iphone 4 ali SGS1 (od teh kar sem jih imel jaz). GPS je pravi in dela ok, tudi hitro najde položaj. Bluetooth in WLAN dela hitro in brez problemov.

Google Play store deluje normalno in ni videt ko kaka okleščena verzija.

Res slaba stvar pa je baterija, ki ni zdržala niti čez dan. Z manj igranja bi šlo verjetno kakšen dan ali dan in pol vseeno pa je to v primerjavi z običajnimi telefoni malo.

Za ta denar je telefon več kot dober, težko pa bi rekel da je kakšna resna konkurenca že SGS3, kaj šele novejšim. Najbolj moti baterija, slaba kamera in pa slabo drsenje po zaslonu.
 

lalan

Pripravnik
12. maj 2008
895
0
16
Če prav razumem, je za te kitajske trgovine treba plačat carino razen če imajo v EU skladišče.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.125
452
83
DDV plačaš 22%, carina je nad 150€ ampak na elektronske izdelke je ponavadi ni.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Sem že nekaj krat rekel, frend ma elephone p8, oblika identična note 3, telefon leti ko raketa. 13 mpx kamera, 2gb rama, octa core, ni da ni.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Carina se plača na znesek višji od 22€...zadnji kitajc ki sem ga kupil je bil dostavljen iz nemškega skladišča podjetja tinydeal.com pa je bilo trba plačat carino za telefon ki je stal 58€.
B