Ariston bojler - da/ne in kateri

27. jan 2022
4.801
1.738
113
Torej v oči mi je padel Ariston bojler, Velis wi-fi, oz kateri drug te oblike - simpatična mi je izjemno majhna globina.

Berem o crkovanju elektronike in "čudnih" zvokih pri gretju, oz. "polnjenju".

Kaka alternativa 100L podrejeno 80L, pa da je lep in štirioglat. ;)
 
Torej v oči mi je padel Ariston bojler, Velis wi-fi, oz kateri drug te oblike - simpatična mi je izjemno majhna globina.

Berem o crkovanju elektronike in "čudnih" zvokih pri gretju, oz. "polnjenju".

Kaka alternativa 100L podrejeno 80L, pa da je lep in štirioglat. ;)
kje to bereš? 1 sm res bral o tem, amapk je bil narobe montiran varnostn ventil. MI na firmi jih mamo in delajo bp.
ps tud gorenje si zna muzicirat

drugače TESY (tesy.com) je mislim da enen največjih proizvajalcev tu v EU takihle zadev, pa tudi z aristonim verjento ne boš dosti zgrešil majo okej izdelke
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
4.801
1.738
113
kje to bereš? 1 sm res bral o tem, amapk je bil narobe montiran varnostn ventil. MI na firmi jih mamo in delajo bp.
ps tud gorenje si zna muzicirat

drugače TESY (tesy.com) je mislim da enen največjih proizvajalcev tu v EU takihle zadev, pa tudi z aristonim verjento ne boš dosti zgrešil majo okej izdelke
Res da so zapisi stari po 5 let, jih je pa kar nekaj, ki trdijo, da po tem ko so bojler zakurli na polno (ob "programu" legionela) je kasneje začel postajat zelo glasen.

Kaj pa LCD zasloni vas kaj hecajo - bojda niso (na sploh pri vseh) najbolj kompatibilni z bojlerji - zaradi pregrevanja.
 
Res da so zapisi stari po 5 let, jih je pa kar nekaj, ki trdijo, da po tem ko so bojler zakurli na polno (ob "programu" legionela) je kasneje začel postajat zelo glasen.

Kaj pa LCD zasloni vas kaj hecajo - bojda niso (na sploh pri vseh) najbolj kompatibilni z bojlerji - zaradi pregrevanja.

nimamo lcd jev mamo tiste navadne z vrtljivim gumbom (mislim da lyos)
zakaj pa rabiš program legionela na el bojlerju .da nisi gledal TČ?
jaz mam gorenje še onega bojl od prvih z el displejem pa tud sm in tja kaj pokne not, pa je pokal ko je bil na eco (55), poka zdaj ko je na 60
kako jez garancijo? če majo 5 let če ti gre v tem času displey itak dobiš novega
mogoče preveri še kak ita forum, tam je ariston hudo bolj popularen kot pri nas plcforum.it je en tak vir informacij
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
no jest mam tega aristona ene par let

tiste "pametne" funkcije sem takoj izklopil, ker so neumne
ostalo je pa vse kul

se ga pa precej sliši, to je pa res, ampak ne izven kopalnice, tko da to nič ne moti
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Ja saj pravijo, vzameš starega na gumb pa je gmah.
Ne nisem gledal TČ, imajo ti novi eco-tuti fruti tako narejeno, da enkrat na vsake kvatre zakurblajo na polno, verjetno zaradi legionele, ker drugega smisla ne vidim.
Garancija pa je 2 za vse, 5 za "pleh".

Pač vleče me oblika, wi-fi je češnja na torti, ker lahko z dopusta vklopim bojler, pa je topla voda, ko pridem domov. ;)

Fonzl sliši se kot "vrenje" ali kaj poka in stoka?
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ja saj pravijo, vzameš starega na gumb pa je gmah.
Ne nisem gledal TČ, imajo ti novi eco-tuti fruti tako narejeno, da enkrat na vsake kvatre zakurblajo na polno, verjetno zaradi legionele, ker drugega smisla ne vidim.
Garancija pa je 2 za vse, 5 za "pleh".

Pač vleče me oblika, wi-fi je češnja na torti, ker lahko z dopusta vklopim bojler, pa je topla voda, ko pridem domov. ;)

Fonzl sliši se kot "vrenje" ali kaj poka in stoka?

na ne eno ne drugo
ne znam opisat... kot neko cvrčanje, piskanje... ko papiga v fritezi... z dušilcem, ker čez zaprta vrata ne slišiš nič... :cool:
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Pravijo da naj bi bila to posledica premočnih grelcev, ki uparjajo vodo tik ob grelcu, ampak mi je čudno, da o tem poročajo po tem, ko je bojler prvič/drugič laufal na 60°C.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
če se prav spomnim, pr men tud prvi dan, ko sem ga bl pozorno opazoval, ni tko piskal...
kr naenkrat je začel, ampak zdej poje že kaki dve leti... včasih bl potih, včasih na glas... se ne poglabljam v to, ker sicer dela tko kot mora

vzel sem ga pa samo zaradi dimenzij in to je pri meni en zelo velik plus
 
Ja saj pravijo, vzameš starega na gumb pa je gmah.
Ne nisem gledal TČ, imajo ti novi eco-tuti fruti tako narejeno, da enkrat na vsake kvatre zakurblajo na polno, verjetno zaradi legionele, ker drugega smisla ne vidim.
Garancija pa je 2 za vse, 5 za "pleh".

Pač vleče me oblika, wi-fi je češnja na torti, ker lahko z dopusta vklopim bojler, pa je topla voda, ko pridem domov. ;)

Fonzl sliši se kot "vrenje" ali kaj poka in stoka?

verjento, amapk to je spet povezano z nastavitvami temp (eco), pa s tem da bojler spremlja potrebe uporabnikov in posledično znatno zmanjša temperaturna nihanja. Kar je tko kt ti je oni nad mano napisal jajc. Pač nastaviš piko višjo temp pa je stvar rešena

kolega ma od gorenja piko boljšga od mene, ima možnost tedenskega programiranja in da tisto spraviš k pameti rabiš cel dan. Pa recimo da je uporabno do te mere da ti vodo greje sam od 10 zvečer do 6 zjutraj. Pa mogoče da se vmes vklopi za pol ure
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc


tle še preveri mogoče najdš še kak drug model
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Še nekaj: gledam Aristone v Bauneki in piše Made in PRC. A je to lahko deal braker?

Ostali Italijanski in tudi oni češki so brez zastopnika/servisa tukaj.
 
Še nekaj: gledam Aristone v Bauneki in piše Made in PRC. A je to lahko deal braker?

Ostali Italijanski in tudi oni češki so brez zastopnika/servisa tukaj.
ariston dvomim da bi dela na kitajskem (PRC). dela prej v kaki Bolgariji, Romuniji, Isto velj aza preostale proizvajalce. Jaz bi šel stran od tistih zadev. Če bi gor pisalo kaj z imenom in priimkom (npr midea) bi mogoče še tvegal tako pa raje ne.

tiste firme (ferroli, thermex) so prisotne na slo tržišču tako da servis bi moral imeti. martin (trgovina) je včasih mel taka imena čez. Thermex najdeš drugače brez težav v kakem ottimaxu