Android tv box za EON

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
lahko tudi samo en daljinec, ki preko HDMI-CEC upravlja vse tri naprave (in še kaj)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Evo, dobil sem novi android box z android 13. Naložim gor EON TV aplikacijo in mi zajamra, da aplikacija ni združljiva z napravo. Na internetu sem pred časom videl, da prodajajo točno isti model boxa z instaliranim eon tv - se pravi, da se da. Je kakšna posebna finta pri instalaciji? App. mi dela b.p. na 2 leti starem telefonu nižje klase.
Ali si nabavil Android box, ali Android TV box. Eon TV aplikacija je narejena za Android TV box in na Mibox S z android 9 deluje že nekaj let. Kateri box si nabavil?
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.752
114
63
Potrebno je ločiti med operacijskimi sistemi:
1. Android TV - Mi box s in ostali dražji
2. Android - razne škatlice po 25 eur.....
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Imel in še imam dve android " škatlici " za 50 eur....Danes dobil tukaj opevani Xiaomi gen 2....Kmalu stestiram, kakšna je razlika med njimi.
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.001
148
63
imam kitajske Nova5 (android 9) in DQ08 (android 13). Sem našel modificiran apk in zadeva deluje na obeh!
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Lahko, če zamenja daljinc. Bolj vidim problem v tem, da Android TV škatlce vse podpirajo HDMI CEC, medtem ko navadne Android (brez TV) pa HDMI CEC deluje le nekaj na pol, mogoče je pa zdaj kaj drugače..
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Ni vedno nujno, to mora razvijalec v apkju določit, da je kompatibilen. Saj ponavadi kar večina je. In tudi obratno velja, na Android TV lahko namestiš vse navadne Android aplikacije. Je pa potem odvisno če boš lahko z daljincem se premikal po aplikaciji, čeprav obstaja tudi za to rešitev z mapiranjem tipk.
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Lahko, če zamenja daljinc. Bolj vidim problem v tem, da Android TV škatlce vse podpirajo HDMI CEC, medtem ko navadne Android (brez TV) pa HDMI CEC deluje le nekaj na pol, mogoče je pa zdaj kaj drugače..
V starih Android škatlah je bil privzeto prižgan HDMI CEC, v novejših ga moraš v menuju omogočit - v osnovi je off...
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Pojma ne bi imel kako je pri novih, jaz sem imel dve, ena Alfaxxxx z Android 8 in tu HDMI CEC ne sploh, niti ni podpirala, Tanix TX3 ima android 9 in HDMI CEC podpira in je večinoma tudi deloval OK, če je bil priključen na Sony TV, na LG ne sploh (mislim da samo Power on off je delal, drugo pa nič) ampak je v resnici večinoma bilo neuporavbno, ker tipke s TV daljinca se v tem primeru odzivajo prav na android TV aplikacije, ampak na sami škatli je bil pa android in temu namenjene aplikacije nisi mogel upravljati. Tako da sem zraven imel še airmouse. Tako da je bila zmeda popolna.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Ni vedno nujno, to mora razvijalec v apkju določit, da je kompatibilen. Saj ponavadi kar večina je. In tudi obratno velja, na Android TV lahko namestiš vse navadne Android aplikacije. Je pa potem odvisno če boš lahko z daljincem se premikal po aplikaciji, čeprav obstaja tudi za to rešitev z mapiranjem tipk.
to se mi je zdel da bo kaj tazga. kle je govora o eon app (verzija za tv)
očitno na navadnih android škatlah dela tud android tv verzija
ni sicer zraslo na mojmu zelniku, sem zvedel na slotech se mi zdi
 

Krop

Pripravnik
15. avg 2019
95
22
8
Imam xiaomi gen 1, kjer hdmi cec ne deluje na google chromecast pa deluje. Čist tulk informativno