Alkoholizem

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.458
113
Jp je. 7 flaš vina
smirk-1.gif

Ne pa 7-9 flaš šnopca.

Da pa s tem primerjaš 4-5l brezalkoholne pijače
hysterical-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.556
8.994
113
Me zanima kako bi ded spil flašo TATRATEA 52% ali pa GOLDEN ČAJ-a, ki sta dobra za pit čez nekaj minut pa je, ko da bi te nekdo po glavi udaril...
evil.gif


Še vedno trdim, da se pit lahko odvadiš hitreje kot se odvadiš cigaret (preizkušeno).
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.954
2.416
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
mr_ sedaj si me napadel a nisem mislil nič slabega... najpre, gatoo vsi ki so ODVISNI (neglede na to kakšna ta odvisnost je, igre na srečo tobak šport delo...) so slabiči. [cenzura] ga.

veliko (večina) jih pije zaradi slabih odnosov... ker ne znajo povedat ne morejo kaj jih tišči pač popjejo in se sprostijo... opogumijo... ali pa potegnejo črtico, gredo odlaufat krog...

sploh ženske slabo vplivajo na to (ali pa moški partnerji če so geyi...)

mr, če je tako hudo, da mu je dost že en pirčk potem boste kmalu pokopavali,....


Tisti alkoholik na koncu ni bil misljen tvoj nick ampak dobesedno. Tko da ni bil cisto noben napad nate...
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.125
55
48
122
Moj dedek se je ukvarjal z alkoholizmom (iz zdravniske strani) pa je bil rekord, ki ga je zabelezil 9-10 litrov vina, toliko snopca bi bila pa res malo huda.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.746
6.351
113
Kako je pa to zabelezil? Pa nimam nic proti dedku...ampak ce je podatke belezil od "pacientov" potem se verjetno strinjava da obstaja dvom v tocnost navedenih podatkov
smile-1.gif
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.125
55
48
122
Za tocne podatke bi moral pogledati v knjigo, imam pa v spominu, da mu je to ta osebek povedal, potem pa krepko nagnil flaso. Lahko preverim, ce te zanima.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Ok se ne daš, torej trdiš da je fizična odvisnost to kar se je za bat. In ta mine po tistih parih dneh DTja, torej po enem tednu si ozdravljen?
priden.gif

Čisto odvisno od človeka. Ko sem nehal kadit, sem imel ene 3 dne resno fizično krizo, po tem še kak teden malce psihično, potem pa konec. Ene par mesecev sem se še smejal svojim avtomatskim kadilskim gibom (enkrat se mi je kolega smejal, ko sem zlezel iz avta, prijale za žep, kjer sem včasih nosil čike, se sklonil v avto, ker jih ni bilo v žepu, in se spomnil, da že par tednov ne kadim), pol je tudi to minilo. Pa se nisem izogibal kadilske družbe, je pa res, da tistih, ki smo včasih na kupu kadili, z redkimi izjemmamo ni več najti na kadilski strani.
Glede na to, da je tobak hujša zasvojenost kot alko ... Edino, kar je verjetno pri alkoholikih huje je to, da si pri čikih vseeno trezen in lahko naormalno razmišljaš (in razmisiš o problemu kajenja in kako bi nehal), če si nonstop nalit, pa tega seveda ne zmoreš in se zato nisi sposoben sprijaznit s tem, da imaš problem.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
Moj dedek se je ukvarjal z alkoholizmom (iz zdravniske strani) pa je bil rekord, ki ga je zabelezil 9-10 litrov vina, toliko snopca bi bila pa res malo huda.

Pacient je po tretjem litru videl dvojno.
cool-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.816
113
Pri nas imeli sodelavca...čisti alkoholik...njemu sta zadoščala dva pira in je bil vige vage. Tako da, če se dogaja podobno za to osebo, ki jo opisuješ...ja, je kronik. Verjetno niti ni v stanju še manj pa pripravljen da bi nehal.

Kaj storiti? Zadeva je tako kompleksna, da enoznačnega odgovora itak ne more bit, niti mi kot laiki premalo vemo da bi karkoli tule modrovali (priznam...že sam naslov teme me je odvračal, da sem šele danes kliknil na temo...).

Še enkrat kaj storiti? Verjetno nič...predvidevam da osebek ni več mlad..torej se vpraša čemu je žena vztrajala in trpela vsa ta leta (vemo..kam naj pa gre, pa otroci, pa ko je trezen mu je potem žal...itd itd...).
Otroci bojo verjetno ob prvi priliki (po končani šoli) potegnili stran...ostaja tu še žena...ona pa spet...kaj čaka? Vemo..lastno nemoč. Zdaj..ali počaka da ga pobere alko (mogoče v parih mesecih mogoče čez 20 let, pa bo mogoče mogla še zanj skrbeti od tega 19 let...ali pa spet...pobrati par cunj in oditi...ko/če bo kdqj zmogla ta korak, bo prvo kar bo rekla...'trapa, zakaj tega nisem storila 30 let nazaj in bi vsaj imela kaj od življenja...').


Sodelavec je umrl 2 meseca po odhodu v penzion...

(Zajebana tema...še bolj trpljenje teh, ki se morajo soočati s tem).
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.869
3.386
113
40
Lj
Ob vseh teh težavah mi še vedno ni jasno zakaj je ta droga alkohol sploh legalna in družbeno sprejemljiva.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.958
326
83
Ker ilegalizacija njega samega ne bo rešila teh problemov!
Saj so tud trde droge ilegalne pa zato nič manj oblegane.
Fora je samo v zavedanju osebka samega, sam sem velik pivoljub in mi nebi bilo všeč če bi se alkohol ilegaliziral, je pa res da ga uživam zmerno in z guštom. Pijan nisem bil že ogromno časa, pa vsak večer spijem eno pivo.....in nevem zakaj bi bil uradno v prekršku zaradi par bedakov ki ne zanjo uživati v dobri pijači
 
Nazadnje urejeno:

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.458
113
Če se že dela vzporednico z drugimi drogami, potem bi se moralo ilegalizirati pijanost, ne pa alkohol. Drogo vzames le in samo z enim namenom-da si zadet(ne vem za uživalca droge, ki bi vzel tako majhno dozo, da ne bi čutil učinkov) Alkoholno pijaco pa lahko piješ z veliko nameni, od katerih je le en zadetost. In za to zadetost je potrebno kar nekaj več od pira/2 deci vina/štamprleta, zato je splošna prepoved idiotizem.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.458
113
Ker se navezuje na to temo, dam link kar tukaj.
klik
Kratek povzetek:
Zmerno pitje naj bi bilo boljše, kot abstinenca.
Če piješ vsak dan, lahko popiješ več, predno ti škodi, kot če piješ le občasno(ne 1-2 enoti, kot so standardna priporočila, ampak 3-4 enote alkohola)
(Ko govori o pirih, je mišljen 0,33l pir)

Pa še nekej podobnega
(2-4 enoti za moške in ne 1-2)

Je še kdo kaj zasledil na to temo
confused-1.gif


P.S. Ne, to ni reklama za alkoholizem
tongue-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.861
3.888
113
Finec je to napisal!
hysterical-1.gif


Tehnično pač je alkohol zdravilo saj neposredno vpliva na precej funkcij v telesu. Tudi uradna zdravniška stroka priznava "zdravilne učinke" pri zmernih dozah. Zmerna doza je doza, ki ti ne škoduje ekstra in se predvsem ne manifestira v odvisnost. Če čez dan zdrav moški lahko popije 5 malih pirov sam ne vidim tega niti kot tvegano pitje. Če jih zvečer naenkrat v bifeju toliko je pa situacija drugačna!
grin1.gif


Mislim da sem nekoč bral ravno finsko korelacijo med uporabo alkohola in duševnimi boleznimi. Kjub temu da pač alkoholizem npr. lahko vodi v duševne bolezni je ugotovljeno da zmerno redno pitje tveganje za nastanek duševnih bolezni kar precej zniža. Mogoče to velja bolj za skandinavske narode (obdobje teme pozimi pa to)!
grims-1.gif


Vsekakor recimo relaksacijo ko zvečer po delu popiješ en pir lahko primerjamo z jogo ali pa meditacijo, in če to spada pod "zdravo življenje" potem je to lahko tudi pitje.

Torej pomojem lahko alkohol razdelimo v dve terapevtski skupini zdravil. Prva je povezana z direktnim delovanjem alkohola v telesu (torej delovanje na krvni tlak, srčni ritem, odvajanje vode, spodbujanje prebave, delovanje na živčevje, spodbujanje delovanja jeter ...) in tu je alkohol načeloma zdravilen dokler ne čutiš direktnih vplivov na možgane. Torej če dnevno popiješ 5 malih pirov in med vsakim pokuriš alkohol vsekakor ne more biti škodljivo. Druga terapevtska funkcija je pa vpliv na delovanje možganov in na samo duševno zdravje, tu je pa tako da alkohol moraš občutit, torej ga vneseš naenkrat v večjih količinah. Druga funkcija se sicer tepe s prvo tako da je potrebno premislit kako dozirat zravilo za optimalno zdravljenje!
grims-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.556
8.994
113
Hmm, zgleda da bo res nekaj na tem. Odkar abstiniram, imam same neke probleme...
grin1.gif