Ali kdo pozna Opel Meriva

Omen3

Zelenc'
28. jan 2010
15
0
1
Frend se je navdušil za Opel Merivo,ki ga je imel kot nadomestni avto.
On je sicer dobil skoraj novega,letnik 2009,bencinar 16V,easy tronic,elekrtična oprema,itd.
Zanima me kako je kaj s starejšimi letniki.Mislim,da so bili prve Merive letnik 2002/2003 in se prodajajo že od nekje 5K€ naprej.
Ima kdo kakšne izkušnje s tem avtom ali kakšne negativne / pozitivne informacije?
Tnx
854253-opel_meriva_3.gif
 

Priponke

  • 854253-opel_meriva_3.gif
    854253-opel_meriva_3.gif
    90,8 KB · Ogledi: 1.786

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Je pa moral imet nek dober paket, da ga je navdušil. Jaz sem imel enkrat Merivo in enkrat Astro (2005-2006) kot nadomestni avto, pa je bilo oboje sama plastika. Pa ni bila osnovna oprema, analogna klima, AB itd.

Poraba bi lahko bila manjša, tile Oplovi bencinarji niso ravno varčni (niso tudi potratni, da se ne bo kdo v to zapičil), 1.6 se giblje okoli 8l, na nižje ne spraviš. 1.4 je sicer že sprejemljivih 7l.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.955
5.028
113
Jaz sem svojo 1,6 včasih vozil po 7,2. Sedaj pa imam 8, ker sem zamenjal službo in se mi do službe motor niti ne ogreje. Drugače se pa da pod 8 prit in niti ne z velikim trudom.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
žena je imela do pred kratkem Merivo 1,6 cosmo (vse elektrika+klima+boljše feltne+vse v barvi vozila) let. maj 2008 in naredila cca 50000 brez problemov poraba na dolge cca 6,5 v mestu pozimi pa 7,8 pa ni ravno vzorna voznica. Vse kar je bilo narobe je bilo zato ker je bil sep 2008 poplavljen do zicev in je bilo potrebno prepucati vse kontakte ki so pod voznikovm sedežem + 3x menjava zadnje pozicije (baje zaradi poplave).
Lahko pa prepelješ vse kar si želiš - midva sva imela not prtljago(saj veš koliko vzamejo ženske na dopust za 14 dni) + dva kolesa + psa.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
No potem ste pa bolj pridni vozniki kot jaz, jaz sem merivo vozil mesec dni, pa je blo skoz 8 (pa nisem tišal, ker itak bencin sam plačaš).
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Meriva je lušten in fleksibilen avto, vendar je oblika že stara. Nova Meriva bi morala biti že zunaj, vendar so naredili zamik zaradi Astre, tako bo verjetno tudi cenovno zelo ugodna, zaradi konca proizvodnje, ampak težko rečem kdaj bo to.

Vmes je bila malce prenovljena, ampak je bilo to se mi zdi že 2006 - materiali v notranjosti, novi motorji.

Sama se verjetno nebi odločila za Merivo, ravno zaradi stare oblike, sploh če bi avto kupovala za dlje časa. Razen če gre za rabljen avto, kar se tega tiče pa je sigurno dober nakup.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
ful je lepa tako zunaj kot znotraj, dober avto vreden vsakega €

DZ ki si mi stara koka
smile-1.gif
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
meriva avtomatik mu je bila všeč? men so se ravno zarad tega menjalnika zamerli opli. no, zarad tega menjalnika in 1,6 16v motorja, ki je len ko pra***a.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Sodelavc ima Merivo, mislim , da letnik 07 la 08, saj to verjetno nima veze. Je pa zadovoljen z njo...nazadnje, ko sva govorila o avtomobilih, je beseda nanesla na Merivo in je rekel, da v tem času , ko jo ima (kupil je novo), mu še žarnice ni bilo treba zamenjat...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Imava 05 dti.
80kkm,od tega polovico midva v dveh letih zaenkrat bp, poraba 5,5
moti me dvojni sprednji stebriček
V levih ovinkih in v križiščih kjer zavijaš levo, moraš biti nekoliko bolj pazljiv, oziroma gibčen v vratu.
Oprema je napram kakšnemu modusu res bolj švoh, tudi dizel se po mojem mnenju težko kosa z dci. Ne vem pa ne, nisem vozil modusa dci.
Prostora glede na skupno dolžino pa mislim da je kar veliko. Samo primerjaj dolžino sprednje havbe s kakšnim Note-om.
Še glede porabe: računajte da ima nekoliko večjo čelno površino, poleg tega pa skoraj 1,4 tone.
Žarnice: zadnje pozicije menjal mislim da že obe, prav tako sprednje kratke in eno pozicijo. Da se brez obiska servisa(baje pri modusu to ne gre, oziroma vsaj ne gre ne da bi "pol avta" spredaj podrl., samo prsti morajo biti gibljivi, pa pri levi žarnici mislim da si precej olajšaš zadevo če neko zadevo prej odšravfaš. Na pamet se ne spomnim kaj je tam notri.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.951
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
Meriva je lušten in fleksibilen avto, vendar je oblika že stara. Nova Meriva bi morala biti že zunaj, vendar so naredili zamik zaradi Astre, tako bo verjetno tudi cenovno zelo ugodna, zaradi konca proizvodnje, ampak težko rečem kdaj bo to.
Predstavili jo bodo čez kak mesec. Pri nas bo jeseni (verjetno september) ...
 
Nazadnje urejeno:

Omen3

Zelenc'
28. jan 2010
15
0
1
Hvala za hitre odgovore in uporabne informacije.
Frendu je bilo med drugim tudi všeč,ker je sorazmerno veliko prostora (sploh glede na velikost vozila).Čeprav je višje rasti ni imel problema kot pri nekaterih drugih vozilih tega ranga (velikosti).


Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
meriva avtomatik mu je bila všeč? men so se ravno zarad tega menjalnika zamerli opli. no, zarad tega menjalnika in 1,6 16v motorja, ki je len ko pra***a.


Ne vem kateri model (in letnik) je bil to,da je bil avto len.
Ta s katerim sem se tudi jaz vozil je letnik 2009,1.6 16V in ima 77 kW in ni bil nič len.Običajno tudi sam nisem bil preveč navdušen nad avtomatskimi menjalniki.Ne vem če je v tem že kakšen novejši avtomatski menjalniki,toda tale easy tronic je super.Lahko sam prestavljaš ročico (+ in -) ali pa daš na avtomatsko.Potem računalnik glede na"stil" vožnje sam prestavlja.Npr. če je počasna (ali mestna vožnja) avto prestavi že pri nekje 2500 obratih v višjo prestavo.Če pa bolj pritisneš na plin avtomatsko dvigne prag obratov,kjer prestavlja.Sicer sam nisem naredil veliko km,toda tako na hitro se mi je kar dopadel.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
2009. Astro sem vozil predvsem po avtocesti (ca. 1000km), merivo pa po ljubljani. Pri avtomatiku me je motlo to, da še moja babica prestavi hitreje kot ta menjalnik.
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
krš od avta, isto bo nova.
Ali to lahko objasniš. Jo imam letnik 2007 do sedaj nobenih problemov, menjal samo žarnice in v garanciji so mi nenjali modul za vrata, kar pa je bila seriska napaka, ki so jo brez vprašan odpravili.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.460
9.198
113
ničemur ni podobna, vozi se za en drek, noter obupna, zunaj obupna... pa opel je, torej pričakuj resne težave v 2010. tako na kratko. pa srečno vožnjo. Znanka fura 14 let starega civica, že 5 let samo tanka pa redni servis.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Sodelavka ima modusa, pa ima nonstop probleme z elektroniko. Drugače pa avto kar potegne za tistih 1.2 16v
smile-1.gif


Meriva je pa povišana opel corsa, pomoje večjih problemov nima znanih.

LP
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
ničemur ni podobna, vozi se za en drek, noter obupna, zunaj obupna... pa opel je, torej pričakuj resne težave v 2010. tako na kratko. pa srečno vožnjo. Znanka fura 14 let starega civica, že 5 let samo tanka pa redni servis.

Si pa znalec. Honda pa rula
confused-1.gif
? Toyota in über VW tudi?
Na vsakem avtu se najde problem.
Na Alterju si lahko samo če vozi über kola ala VW, Bmw... ostalo smo reveži. Lepo vas prosim.
Vsakemu svoje, tudi meni je Meriva všeč predvsem zaradi prostora in sem jo tudi imel naročeno, vendar se je na transportu "izgubila" in sem kupil nekaj drugega pred leti.


Ne bluzi prosim.
ne-ne-1.gif