50' TV

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.949
5.026
113
Cena je malo zasoljena. Zgornji limit bi bil tam enega jurja... Pa še stojalo je malo prenizko in zmanjka prostora za center zvočnik.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.865
57
63
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Jaz rabim en 46" pri katerem so glavni kriteriji:
- USB predvajanje večino formatov (mkv itd...)
- prikaz podnapisov s šumniki
- digital audio passthrough (DTS, DD optični ali koax prehod na hišni kino)
- 3D in seveda predvajanje teh vsebin preko USB-ja
- DLNA strimanje (lastnik še Samsung tablice in Note 2 telefona)


En kandidat je Samsung h6670, kaj pa konkurenca?

Tu imaš konkurenco s kar nekaj boljšimi lastnostmi: pasivna 3D, IPS matrika, Direct-lit.....


https://geizhals.at/?cat=tvlcd...D-Brille#xf_top
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.949
5.026
113
Kaj je to direkt lit? In kakšna je prednost IPS matrike pred recimo Samsungom?
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
Čisto ok, ampak glede na to, da dobiš za 70€ več Sony 50W828, ki ima res top sliko, skoraj ni kaj razmišljat ...

Prek siol-a je cca 560e..... tako da je kar nekaj razlike
smile-1.gif

Mam frej aneks,.pa še Siol mi dobr dela

A to je bila stara akcija? Sedaj od septembra dobiš UE55H6400 za 540€(1leto) oz 504€(2 leti), če imaš frej aneks. Za nove naročnike pa še kar precej ceneje. Resno razmišljam da bi se vezal za 1 leto, edino bojim se da bi bil prevelik, gledam iz nekje 2,5 do 3m.

50H5000 je pa 432€ oz 384€ za obstoječe naročnike brez aneksa.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
Sony X9005 serija je fenomenalna!
kar se barve in črnine tiče vsekakor

ampak takega zatikanja in zablurane slike že dolgo nisem videl pri sonyu, sploh ko sem imel opcijo da sem gledal par različnih 4k modelov (različnih znamk) eden ob drugem v čisti temi... zaženi tole https://www.youtube.com/watch?v=xFSTO0hbAFE ali pa kateri koli drug motion test in mislim, da bo vse jasno...

rolleyes-1.gif


Kako ste primerjali tvje med sabo? Vsi preko you tuba, ali je bil ta clip na usb ključku, ego tvji predvajali iz usbja?
grims-1.gif
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz gledam UE55F6170 z 2-2,5m (ga imam že 9 mesecev) in ni niti malo prevelik.
smile-1.gif


Ko pridem k sestri na obisk mi izgleda njen 47" smešno majhen.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
hdmi spliter... in ni bil samo ta clip pač pa pro test klipi + izseki iz raznih bluray filmov (cca 80 klipov vse skupaj)

Ok, povezava na mestu.

Močno dvomim, ne, ne verjamem pa v izjavo, da ima Sony serije x9xxx težavo z blurom in zatikanjem. Enostavno tudi zato, ker jih poznam
smile-1.gif

Vem pa ( če si res videl "zatikanje" ), da ste(so) imeli napačne nastavitve slike z namenom "sabotirati" konkurenco.

btw: ste primerjali clouding in light bleede tudi ? Pa barve oz gamo
grims-1.gif
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
hdmi spliter... in ni bil samo ta clip pač pa pro test klipi + izseki iz raznih bluray filmov (cca 80 klipov vse skupaj)

Ok, povezava na mestu.

Močno dvomim, ne, ne verjamem pa v izjavo, da ima Sony serije x9xxx težavo z blurom in zatikanjem. Enostavno tudi zato, ker jih poznam
smile-1.gif

Vem pa ( če si res videl "zatikanje" ), da ste(so) imeli napačne nastavitve slike z namenom "sabotirati" konkurenco.

btw: ste primerjali clouding in light bleede tudi ? Pa barve oz gamo
grims-1.gif
prave nastavitve, primerjali vse.. uhd nima nobenih težav, barva pri hu8500 je pa itak dojaja :D

btw ni bil niti naš test oz. je prišel dečko iz hdtvtest
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.203
397
83
Las Vegas
sony 828b mi ne prepozna canon g15 fotoaparata preko usb kabla ? A ve kdo kaj narediti ali pač moram kupiti hdmi kabel?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.375
5.891
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik gas pravi:
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
Čisto ok, ampak glede na to, da dobiš za 70€ več Sony 50W828, ki ima res top sliko, skoraj ni kaj razmišljat ...

Prek siol-a je cca 560e..... tako da je kar nekaj razlike
smile-1.gif

Mam frej aneks,.pa še Siol mi dobr dela

A to je bila stara akcija? Sedaj od septembra dobiš UE55H6400 za 540€(1leto) oz 504€(2 leti), če imaš frej aneks. Za nove naročnike pa še kar precej ceneje. Resno razmišljam da bi se vezal za 1 leto, edino bojim se da bi bil prevelik, gledam iz nekje 2,5 do 3m.

50H5000 je pa 432€ oz 384€ za obstoječe naročnike brez aneksa.

Zakaj smo obstoječi naročniki manj vredni kot novi?
Moramo iti za "en dan" h konkurenci, potem pa bo OK?
Za 150 evrov se mogoče celo splača.
504 evre mi je pa ob aneksu za dve leti in položnici 60+ evrov (pa niti optike nimam, HD kocka) pač malo preveč in se bom še naprej trudil na 42".
Enkrat mi bo pa film počil, vse odjavil, net pa imel preko gsm.
Od tisith njihovih 200+ programov pa gledam manj kot 10 kanalov, od tega jih več kot polovico dobim tudi po zraku.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
"Nov naročnik je vsak naročnik, ki sklene pogodbo, pri tem pa je izpolnjen pogoj, da v omrežju Telekoma Slovenije priključek na njegovem naslovu in njegovi številki stanovanja v preteklih šestih mesecih ni bil zaseden."

Tak TV je drugje pri nas najceneje 930€+, tako da prišparati 400€ samo zato da se vežeš 1 leto, pa sploh če nimaš namena ali možnosti iti drugam, ne vidim pametnega razloga da se ne bi, seveda če TV rabiš.

Kake ugodnosti imajo pa ostali ponudniki za obstoječe naročnike?
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.461
244
63
Verjetno nisi edini, ki spremljaš 10% kanalov. Se mi zdi da je tistih 90% za večino uporabnikov le balast, reklamna niša, da operaterji tekmujejo, kateri bo ponudil večjo številko.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Jest sem naročil UE55H6400
smile-1.gif


Pa da vidimo,... sem mislil dati nov tv nekam v sobo, pa bo sedaj verjetno Panasonicova plasma 42" šla tja. tanov bo pa v dnevni ostal..