Zavarovalnica Tilia in asistenca starejšim vozilom

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
V sredo zvečer sem s svojim 12 let in 1 mesec starim avtom obstal, avto ni vžgal. Pokličem asistenčni center in izvem, da asistenca basic krije pomoč ob okvari samo za vozilom do 12 leta starosti. Operater na asistenčnem centru mi pove, da potrebujem asistenco plus oz. asistenco premium. OK, pustimo sitnosti z vžiganjem in prevozom, v osnovi je bila moja napaka da nisem bil pozoren glede pogojev asistence - čeprav je res da bi me na to lahko opozorili ko sem sklepal zavarovanje. Še dobro, da z avtom nisem ostal v kaki vukojebini, po možnosti v tuji državi par 100 kilometrov vstran..
Naslednji dan se oglasim na Tilii v MB-ju, želim doplačati za asistenco plus oz. prekiniti obstoječo asistenco, da mi vrnejo denar in postanem član AMZS če ne gre drugače...
Izvem, pa :
- za starejša vozila od 12 let nobena asistenca, ki jo nudijo ne krije okvar/prevoza razen v primeru sklenitve kaska - to mi zavarovanje toliko podraži da sklenitev samo zaradi asistence nima smisla
- da mi denarja za sklenjeno asistenco (v decembru 2014) ne morejo vrniti zaradi sklenjene pogodbe z AXO - ne vem ali to dejansko drži, verjetno je to bolj njihova politika, morda bi tistih par eur lahko izsilil
- da naj Tilii napišem "pismo nezadovoljstva"

Osnovni razlog, da sem sklenil zavarovanje pri Tilii je bila ugodna cena, me pa sedaj ta asistenca hudo žuli. Želim polno asistenco po Sloveniji, če je le možno bi se rad izognil AMZS-ju - potrebujem asistenco na vozilo in ne na osebo. Kak predlog? Opcija je tudi prekinitev zavarovanja preko Tilie in sklenitev pri drugi zavarovalnici v kolikor bi dobil konkurenčno ponudbo. Konkretno, enoletno zavarovanje za letnik 2012, 2.0, 74kW, AO+, ogledala, stekla, luči in asistenca basic --> cca. 260 EUR, avto je pri Tilii zavarovan drugo leto (PR9).
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Na polici ti lepo jasno piše, da asistenca v primeru okvare ne velja za vozila stara 12 let in več, ter da se ne vrača sorazmerni del premije v primeru prekinitve police. Ta člen ti zelo jasno piše nekje na zgornji polovici police (kjer so navedena kritja), ti pa si verjetno samo spodnjo polovico police gledal, kjer so navedeni takšni in drugačni popust.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
Res je, opozorilo je jasno napisano in lepo razvidno tudi, če te je zastopnik pozabil opozoriti na to dokaj pomembno podrobnost.

Da se je pa brezveze ob tla metat zaradi nevračila cca.4ih evrov od asistence, je pa verjetno tudi brezpredmetno pisat.

Avtorju teme pa za naslednjič predlagam sklenitev zavarovanja pri Zavarovalnici Maribor, tam bi se zelo verjetno dalo ugoditi njegovih potrebam in zahtevam, cenovno so pa tudi tam-tam kot Tilia.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Tilia je daleč najcenejša, sem pa slišal že ogromno pritožb glede izplačil kar se škod tiče. Cena pa so res konkretno nižje od ostalih zavarovalnic. Sem svojemu agentu pri Adriaticu povedal da mi Tilia enako zadevo ponuja 100 eur ceneje je cena tudi pri Adriaticu padla. Zavarovalnice so eni veliki napiz****.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Od kod pa si? Jaz in drugi zavarovalni zastopniki, ki sodelujemo tudi v tem forumu Alter že vseskozi svetujemo, da je dobro imeti "svojega" zastopnika, ki pozna stranko in strankine nepremičnine in premičnine, s tem pridobi še kak dodaten popust. Jaz sem zastopnik za Tilia, ZM, Generali in Vzajemna in sem iz Ljubljane. Moji podatki so v osebnem profiu. Za starejša vozila glede asistence priporočam ZM.
smile-1.gif


Najraje vidim, da mi pošlješ sken prejšnje (sedanje) police, ker za poseben popust (višji od običajnega) rabim tudi osebne podatke.

Lep pozdrav!

Kritja med posameznimi zavarovalnicami se zelo razlikujejo.
grims-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Avtorju teme pa za naslednjič predlagam sklenitev zavarovanja pri Zavarovalnici Maribor, tam bi se zelo verjetno dalo ugoditi njegovih potrebam in zahtevam, cenovno so pa tudi tam-tam kot Tilia.

Ali pa AMZS članstvo
wink-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
V primerjavi z ZM asistenco v primeru starejših vozil je AMZS asitenca predraga za moje pojme
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Četudi se gre za malo km letno in pride v poštev tilia avtoKM zavarovanje?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
V takem primeru bi pa moral narediti konkretno primerjavo obeh oz. vseh možnoj scenarijev. Lahko da se ti v takem primeru pa izplača ja, ni pa nujno.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
Zdravo,

te popolnoma razumem in tudi sam imam največjo težavo pri sklepanju zavarovanj pri Tiliji, ker nima opcije priključitve boljše asistence
na osnovno zavarovanje, ker si marsikdo želi boljšo asistenco ali pa je starost vozila 12 let in več, sicer pravijo, da se dogovarjajo, da bo tudi asistenca Suprime (do 20let starosti) na voljo pri obveznem zavarovanju, samo vprašanje kdaj...

Žal, manjka v programu za sklepanje pri Tiliji opozorilo, da je vozilo že doseglo starost 12let, pri ZM te program opozori in potem agent
ne more spregledati, da ni več kritja za primer okvare.


Kot si ugotovil, je Tilija konkretno cenejša pri zavarovanju in če boš hotel podobno zadevo drugje narediti in vključiti boljšo asistenco
te bo prišlo vsaj 100€ dražje.

Ponavadi zavarovalnice premije asistence ne vračajo ob prekinitvi zavarovanja, tako da to ni nič nenavadnega, težavo z asistenco lahko rešit tudi tako, da greš na Triglav in tam vzameš samo asistenco plus, sicer je cena nekje 60€ če jo vzameš brez AO zavarovanja,
ampak bo tako verjetno še vedno najbolj ugodno, AMZS s tujino te tudi nekje toliko pride, s tem, da imaš tam omejeno število asistenčnih primerov.

l.p.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.777
4.291
113
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
Tilia je daleč najcenejša, sem pa slišal že ogromno pritožb glede izplačil kar se škod tiče. Cena pa so res konkretno nižje od ostalih zavarovalnic. Sem svojemu agentu pri Adriaticu povedal da mi Tilia enako zadevo ponuja 100 eur ceneje je cena tudi pri Adriaticu padla. Zavarovalnice so eni veliki napiz****.

Pritožbe jaz slišim čez vse zavarovalnice, res da delam največ avtov na Tiliji pa imam kljub temu najmanj pritožb prav čez njih,
dobro izplačajo totalke ipd... pri vsaki zavarovalnici je nekaj boljše in nekaj slabše... pritožbe pa so včasih utemeljene, včasih pa tudi ne...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
AMZS kritja so "lahko" zelo "drugačna" od asistence npr pri ZM. En zadeva ki manjka je lahko zelo boleča, če ne veš zanjo.
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Za desetletnico sem ravnokar sklenil kasko totalko s supreme asistenco. Do sedaj sem imel polni kasko sedaj pa ne dam 10+% vrednosti izplacila ob totalki.
Kasko totalka se mi je se zdela sprejemljiva. Za moj avto slabih 80 evrov ob pr4. Ze sedaj nisem porpavljal udrtin ki sem jih sam tako ali drugace pridelal. Pa se 5 evrov za krajo ob 500 evrih lastnega kritja
upam da te udrtine ne bodo pri morebitni totalki pobrale pol izplacila.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
AMZS kritja so "lahko" zelo "drugačna" od asistence npr pri ZM. En zadeva ki manjka je lahko zelo boleča, če ne veš zanjo.
bonk.gif

Kaj pa?
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Moja izkušnja lani novembra.
Sem član AMZS. plačujem članarini Plus, ki krije tudi asistenco v tujini. Lani v novembru se mi je v Nemčiji v okolici Durna 1200 km od nas pokvaril avto. Petek , praznik v Nemčiji, servisi itak zaprti, avto nevozen. Pokličem na AMZS, razložim situacijo in dobim odgovor, da bodo poiskali kar najboljšo možno rešitev zame.Bili smo štirje potniki. Čez slabe pol ure me pokličejo nazaj, in me obvestijo, da bodo avto prepeljali v Slovenijo v ponedeljek, meni so pa uredili nadomestni avto, da smo domov odpotovali v soboto.
Lahko povem, da sem doživelo zelo korekten in profesionalen odnos od osebja na AMZS-ju in mi ni žal dati za letno članarino.
Pozdrav.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Se strinjam z Asteliksom; AMZS tujina je navkljub ceni odlična rešitev. Reakcija je izredno hitra, izplačila pa korektna.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Žal cenovno AMZS ni konkurenčen asistenci zavarovalnice, niti cenovno niti po storitvah. Še posebej če potrebuješ asistenco na vozilo (kot jaz) in ne na osebo - v tem primeru je osnovni AMSZ zame in za ženo 60 EUR, upam da se da recimo pri Triglavu naročiti asistenco (za vozila starejša od 12 let) za neko osnovno ceno brez AO/AO+. Morda še pri kaki drugi zavarovalnici?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Če prav razumem ti je agent prodal asistenco ki je itak ne moreš koristiti?

Jao jao...vse sam da dobijo kakšen euro višjo provizijo...nebom pozabil da so Generali staremu atu na 12 let starem avtu naredili polni kasko,samo zato ker je šel sklenit sam in je bil "lahka tarča"....seveda če bi karkoli bilo, bi dobil itak samo 500-1000€ ker avto več ni vreden..., kasko smo prekinili en dva tri, agenta bi pa tut poslal nekam če bi bil takrat tam.