Zavarovalnica Maribor in AXA Assistance

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Ima kdo kakšne izkušnje z dodatnim zavarovanjem za tujino ZM: http://www.zav-mb.si/zavarovanja/potovanje/letno-turisticno-zavarovanje-z-asistenco-v-tujini/ ?

Letna premija za največji paket s kritjem do 50.000€ pride manj kot 40 EUR, kar se mi zdi sumljivo poceni. Do sedaj sem uporabljal Coris oziroma Elvio in jih sicer nisem nikoli rabil, po izkušnjah ostalih pa jih recimo na francoskih smučiščih vsaj poznajo in ni problema. Bi vzel paket ZM, vendar mi ni, da bi slučajno moral potem založiti 10 jurjev za kakšen helikopter, ker imam eno levo zavarovanja...
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
To mogoče v Evropi deluje; ni pa brez vsakega razloga CORIS dražji - on dejansko deluje. Saj je podobno z AMZS mednarodno pomočjo. Kolikor dnarja toliko muzike... Potem pa . ah joj, nisem vedel. Nekje spodaj pa drobni tisk.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.805
4.301
113
Največja težava pri turističnih zavarovanjih je v tem, da se sklepa prenizke zavarovalne vsote, 10, 15, 25k€, je lahko hitro premalo
ko pride do kašne resnejše situacije, sploh če je vključeno še kakšno helikoptersko reševanje... je pa seveda veliko odvisno od tega
v kateri državi se nahajaš, ker so cene storitev lahko zelo nihajo...

50.000€ je po mojem mnenju najmanj kar bi moral imeti sklenjeno za potovanja po Europi, če greš pa kam dlje, Amerika, Azija,
pa vsekakor paket za 100.000€ ali več... 250.000€, lahko tudi 1Mio, samo to že skoraj ni potrebe...

Super je, če imaš poleg asistence še vključeno civilno odgovornost, če slučajno koga poškoduješ v tujini itd...

Prednost Corisa/April je vsekakor v prepoznavnosti, široki mreži in predvsem za slov trg, v tem da imajo 24urni klicni center v Sloveniji,
medtem ko ima večina ponudnikov v nočnem času prevezavo na evropske klicne centre.

Praviloma pa je povsod postopek enak, če se le da, kontaktiraj klicni center, opiši dogodek, kje se nahajaš in oni poiščejo najbližjega pogodbenega partnerja, če ni problem greš tja in nimaš posebnih sitnosti glede uveljavitve zavarovanja (brez plačila na licu mesta) ,
če to ni mogoče, pa potem prijaviš škodo, založiš ta čas denar in dobiš v SLO povrnjeno na podlagi dokazil, če pa je večji znesek in ob dogodku ni bilo mogoče javiti, pač javiš takoj ko je možno in se asistenčni center poveže z izvajalcem in dogovori za plačilo storitev.
Za izven EU, jaz ne bi upal imeti zavarovanja pod 100.000€, saj najdeš na netu mnogo primerov, koliko je stalo reševanje in bivanje v bolnici po kakšni smučarski poškodbi v Kanadi Ali USA ipd... ali pa vrnitev poškodovanca/bolnika v domovino itd...

Zavarovanje naj nudi, dobra kritja v primeru težjih poškod/bolezni in pa civilno odgovornost.

Pri Corisu, če vzameš multirisk paket imaš vključeno odgovornost, vendar je za smučanje izključitev
rolleyes-1.gif
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
jaz že uporabil axo od ZM v egiptu, Brez težav, dobil povrnjeno vse. Ko sem klical na njihovo asistenco, so mi ponudili izbiro, ali naj koristim njjihovega potrjenega zdravnika, ali po lastnem izboru. Povrnjene dobil tudi stroške klicev Egipt - Slo
smile-1.gif