stardec kriv, motorist mrtev

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.334
950
113
Titograd
Danes mimo mene en bedak v naselju z omejitvijo 50 ene 3 krat prehitro.... pol pa mu bo iz kakega dvorišča kdo presekal pot pa v jok in na drevo in vsi drugi krivi.....

Krosisti na polno po makadamski poti, sprehajalcev na tak lep dan pa kar mrgoli. Kros prog v par km imajo vsaj 5. Pa kaj si naj človek drugega misli kot da so nevzgojene budale?!
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.400
9.853
113
kod Džej-Zija
Pa še komentar članka na Siol-u:

Citat:
Sožalje svojcem. Mimo mesta nesreče smo se peljali kmalu po trku in lahko rečem, da je bila hitrost zelooo visoka.Nisem strokovnjak, ampak delci, motor in avto so bili raztreščeni na kar dolgem odseku. Prav želim si, da bi ekstremnim motoristom končno prišlo v glavo da na cesti niso sami, da morajo paziti nase tudi sami in prepričan sem, da bo mrtvih manj. Vem da adrenalin dela svoje in da hitrost nudi posebne užitke, ampak ko vidiš truplo poleg jeklenega konjička...

Vir: http://www.siol.net/slovenija/...l_motorist.aspx

P.s. Občasno se vozim po tisti cesti in tam se res nori. Še avtomobilisti redko spoštujejo omejitve, o motoristih pa sploh nima smisla začeti. Če voziš tam po omejitvah, te takoj začne kdo prehitevati.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Sm se parkrat peljal lani po omejitvah z motorjem, in folk kar rine v rit. Varnostna razdalja nikakršna, dostkrat še telefon na bučo naslonjen. Ne vem, a hočejo s tem kej dokazat, al se jim sam tolk mudi nekam. V glavnem, ni fajn občutek met 1500kg pleha pr 90 na uro pol metra za ritjo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Kdo je kriv potem ko avion pade dol? Potniki? Neprilagojena hitrost?

bonk.gif


kera neumna primerjava. Z letalom ljudje potujejo, se selijo, grejo na službene zadeve, dopuste...

S 3/4 motorjev se pa motoristi samo preganjajo in divjajo ker majo probleme sami s sabo in morajo tiščat, ostala 1/4 pa mogoče res kam u easy odpotuje - samo taki motoristi ponavadi niso udeleženci v nesrečah, i wonder why.

Seveda je butasta, glih tok kot ta, da je na koncu motorist kriv,ker je bil na svojem pasu.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik flip pravi:
Sm se parkrat peljal lani po omejitvah z motorjem, in folk kar rine v rit. Varnostna razdalja nikakršna, dostkrat še telefon na bučo naslonjen. Ne vem, a hočejo s tem kej dokazat, al se jim sam tolk mudi nekam. V glavnem, ni fajn občutek met 1500kg pleha pr 90 na uro pol metra za ritjo.

To se meni stalno dogaja, ker vozim z motorjem po omejitvah. Je res zanimvo; če vozimo hitro, smo metki, če vozimo po omejitvah, smo ovire.

In še komentar na nekoga pred mano; torej smo si motoristi sami krivi, če nas avto skegla, češ, kaj pa rinemo na motor. Torej imate avtomobilisti licence to kill?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.054
113
za šankom
zdele v tem lepem vremenu naredil 2k km po sloveniji.skozi naselje se vozim 60 do max.70 pa se mi vedno negdo nalima na rit z avtom. da ne omenim da se več kot 120 nisem peljal.na vsaki turi me nekdo izsili.najhuje je bilo prvič ko se šel do bohinja čez sorico ko so me 3je skor snel
bonk.gif
sm že skoraj obupal na prvi turi.
se vozim skozi žalec zadnjič pa me nekdo z audijem prehiti 30cm stran od balance
bonk.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ksz...

večina voznikov kao športnih motorjev je luzerjev, ki so komplekse teši s tem, da se potem kurčijo z motorjem (z 12 cm se itak ne morejo). Posledice so pa vidne. Seveda potem, ko se izkaže, da niso taki dase, kot mislijo, da so, jamBrajo...
grin1.gif
Vsa čat pa redkim izjemam za krmili.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.966
1.110
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Kdo je kriv potem ko avion pade dol? Potniki? Neprilagojena hitrost?

bonk.gif


kera neumna primerjava. Z letalom ljudje potujejo, se selijo, grejo na službene zadeve, dopuste...

S 3/4 motorjev se pa motoristi samo preganjajo in divjajo ker majo probleme sami s sabo in morajo tiščat, ostala 1/4 pa mogoče res kam u easy odpotuje - samo taki motoristi ponavadi niso udeleženci v nesrečah, i wonder why.

Seveda je butasta, glih tok kot ta, da je na koncu motorist kriv,ker je bil na svojem pasu.

To da je bil na svojem pasu še ne pomeni, da ni nič kriv. ČE (še enkrat: ČE) je recimo imel not 200 na omejitvi 90, bi človek težko rekel, da je voznik avta vsega kriv. Zakon mu namreč daje pravico, da pričakuje, da se motorist pelje po pravilih. In če se mu je zdelo (spet ČE, da ne bo pomote), da je placa dosti (in bi ga pri motoristovih 90 bilo dosti), pa ga ni bilo, ker je bil motorist (ČE) 100% prehiter, potem je motorist kvečjemu več kriv, ne manj. SIcer pa: poglej si slovensko sodno prakso, pa ti bo vse jasno. Tam nekje do 30, max 50% prekoračitve še gre, kar je več, pa pač postaneš sam kriv, če te kdo izsili (ali zaplje v škarje, ker ni pričakoval, da letiš 200). In prv je tako.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Posploševanje. Športni motorji so poceni. So v bistvu najcenejši motorji na trgu. Resni potovalni motorcikli so dražji, šminkerski naked motocikli in razni kloni Harleyjev so dragi, da o oridžinalu ne izgubljam besed. Maxiskuterji s 400 ali 500 ccm so v rangu osnovnih športnih motorciklov pri ceni, s tem da imajo prvi 30 do 40 KM, ta drugi pa od 80 KM naprej.

Logično je, da si večina motoristov omisli prav športni model. Jaz sicer s tem nimam izkušenj, imam pa jih z maxiskuterjem in lahko kar lepo povem, da so avtomobilisti norci. Če se voziš po omejitvah oziroma do 30 kmh prek omejitve, si redna tarča prehitevanj. Vožnja povsem po omejitvah pa je mission impossible za vse, ki želijo živeti še kakšen teden.

Pri motoristih jaz toleriram, da za 50% prekoračijo omejitev. Konec koncev je to zgolj 135 kmh izven naselja in 190 kmh na avtocesti. Te hitrosti se mi za spodoben motor in količkaj izvežbanega voznika zdijo obvladljive. Drugo pa so norci, ki po magistralkah na ravnih odsekih sekajo do 200 ali še čez, na AC pa še malce hitreje.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.054
113
za šankom
ja recimo kakega stzarega japanezarja z 100km ki še komaj skup stoji in je bil ene 2x švasan dobiš za par sto €
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Ma imam filing da motoriste najbolj rajca fini pospešek, ko 100 doseže v par sekundah, do 200 pa prideš prej kot povprečen avto do 100. Pa tudi zaviranje je bolj učinkovito kot pri avtu zato vožnja niha od 80 do 220 kmh pri pravih adrenalina polnih mladičih. Pri avtu takšnih razlik v hitrosti ni. OK, mogoče ga na ravnem odseku magistralke nateraš do 140 kmh ampak to je stvar par sto metrov, več pa že težko razen če imaš 200 ali več KM.

Pa ne pozabimo, da je začetek motoristične sezone prav zdaj. Vsakič se začne s pobijanjem na cestah. Vozniki avtomobilov so malce pozabili na motoriste v pol leta, slednji so preveč zaletavi ker so po dolgem času spet na motorju, tu in tam je na cesti še pesek, luknje so tudi konkretne...skratka, nevarnosti še pa još. Prav zato danes namenoma nisem šel na vožnjo ker si predstavljam, kako je izgledalo na cestah. Bom raje počakal še do sredine aprila, da se folk navadi drug na drugega, cestarji pa zbudijo iz zimskega spanja.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.334
950
113
Titograd
Verjamem da jih rajca ko vleče in vleče, sem se tudi sam že vozil (kot sovoznik, kak km pa tudi voznik) in je fajn občutek
smile-1.gif
zato je fajn imeti zelo porihtano podstrešje za te kobilice. Te prehitro lahko not potegne.

Ceste so pa zdaj itak polom. Luknje od prenizko spuščenih plugov, polno peska na cestah....... v glavnem, imaš kar prav.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
saj ne posplošujem, pišem da je po moje večina takih. In seveda spominjajo na tiste, ki si v isti namen nabavijo zmahano bavarsko škatlo, princip je isti, le da se jih naa dveh kolesih fenta več kot pač na štirih...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.400
9.853
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik flip pravi:
Sm se parkrat peljal lani po omejitvah z motorjem, in folk kar rine v rit. Varnostna razdalja nikakršna, dostkrat še telefon na bučo naslonjen. Ne vem, a hočejo s tem kej dokazat, al se jim sam tolk mudi nekam. V glavnem, ni fajn občutek met 1500kg pleha pr 90 na uro pol metra za ritjo.

To se meni stalno dogaja, ker vozim z motorjem po omejitvah. Je res zanimvo; če vozimo hitro, smo metki, če vozimo po omejitvah, smo ovire.

In še komentar na nekoga pred mano; torej smo si motoristi sami krivi, če nas avto skegla, češ, kaj pa rinemo na motor. Torej imate avtomobilisti licence to kill?

Ne. Zavedajte pa se, da ste bistveno bolj ranljivi kot avtomobilisti in zato prilagodite vožnjo, da boste preživeli. Konec koncev gre za vaše glave, če vam kaj pomenijo. Kdo ima tukaj bolj prav, sploh ni pomembno, ko je človek mrtev.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Mah ne vem no. To s starimi BMWji je stereotipna. Se mi zdi, da tega ni več veliko. Bolj sekajo kakšne Honde, na kmetih pa so Passati TDI itak zakon za mlado in staro, vse na kurilca in čipano.
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Včeraj me je nekdo s sopotnico na maksi skuterju v naselju prehitel po desni. Zelo na tesno in seveda prehitro.

Potem je pa cepec vozil okrog 70 izven naselja v hud hrib skoraj po sredini in s tem igral premikajočo se oviro na cesti. Zakaj hudiča, se motoristi ne znajo umaknit ob rob ceste? Če že znajo prehitevat po njem.
bonk.gif


Da o kretenih, ki se nagibajo na tvoj pas v ovinkih, ker vozijo skoraj po beli sredinski črti, ne pišem.
stupid-1.gif
 

Firing_Nukez

Pripravnik
3. mar 2010
328
0
16
Mah jaz se z motorjem po naših cestah sploh ne bi upal več kot 50 peljat. Luknja pri luknji, pa še kvaliteta asfalta je na nekih odsekih res "top".
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
ksz.

sprejeti bi morali zakon, da je motorist avtomatsko kriv, če je udeležen v prometni, pa če tudi sloni na motorju in naj pade kamen.
le tako bi bi bilo malce manj nesreč z smrtnim izidom.

pa da ne boste preveč užaljeni motoristi, tudi če bi voznikom avtomobilov dali v roke avtomobile z 200 in več konji, bi bilo podobno, kot je z motoristi.

Pa še nekej - ne more se zgoditi, da bi voznik avta izsilil motorista, če tudi zanalašč, ker če se motorist pelje po omejitvi, lahko odreagira zelo dobro in se izogne.