Peugeot 508 2.2 HDi - avt. menjalnik

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Vidim da se pri Peugeotu ni nič spremenilo. Kot bi bral svojo zgodbo....
Še vedno nas nategujejo v tri krasne....
Pojdi v Rodex, dokler imaš še garancijo, je pooblaščen servis. Stane te en dopoldan....
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Iz prve roke lahko potrdim, da Mihold hudičevo dobro ve, kaj dela, kontakt:
http://www.avtomehanika-arcon.si/o-nas

Načeloma pa ne šravfa Peugeotov in ne vem, če pozna japonske menjalnike.

Srečno
zmaga.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Citat:
Uporabnik Clueless pravi:
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
... Res sem razočaran nad Peugeot znamko...pa jo imam prvič v življenju...
frown-1.gif

Ah, dej. Zaradi ene napake? Razočaran bodi, če ti v okviru garancije ne bodo nič zrihtali.

točno tak. idi na servis, sem prepričan da bodo zamenjali. ena napaka ni nič. ni znamke, pri kateri ne bi našel kaj podobnega.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Citat:
Uporabnik tin01 pravi: Lahko ti povem zgodbo mojga fotra. Pred slabimi petimi leti je kupil nov Nissan Qashqai z CVT avtomatskim menjalnikom. Ko se je lani peljal iz morja mu je sredi Hrvaške crknil menjalnik na autocesti - no vrgel se je v "safe" mode. Šlepali domov na uradni servis in tam diagnoza - menjalnik crknil, zadeve ne popravljajo, ampak samo zamenjajo. Cena ? 8000 Eurov ! Ni se pustil in mu je znani mehanik in hkrati kolega zadevo odprl in ugotovil, da sta sla 2 senzorja. Narocil iz Japonske in popravil - sicer je serviser delal cel dan ampak zadevo je popravil. Avto je sicer 2.0 bencinar, ampak na servisih je kriz, ce ni standardni avtomatski menjalnik, ker ne popravljajo - to govorim za vse firme avtov...
Pred leti sem na dopustu bral v neki nemški avto reviji o popravilu avtomatskega menjalnika v Mercedesu A. Tam je bila cena menjave prosto po spominu cca 7000 €, mehaniki pa so menjali nek obroč (se mi zdi?), ki je počil in je bilo vse skupaj dobrih 1000 €. Rezervni del je bil zelo poceni, vendar je bilo veliko dela. Za tisto generacijo vozila bi naj bil to dokaj standardni problem po dovolj kilometrih.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Tako mimogrede, če ima kdo preveč časa. Spodaj verjetno leži odgovor zakaj se vsi tako bojijo šravfanja avt. menjalnikov. Je izjemno zanimivo.


Ne poda pa odgovora v čem je fora "sealed for life". Ker glede na tole kar kaže ta posnetek, ni šans da bi zadeva ne crknala brez menjave olja.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
sedaj mi ni nič več žal, da nisem 2012 vzel avtomatika.
smile-1.gif

čeprav tudi ročni menjalnik v tem avtu ni nek biser.

@Sylver: kaj vse si že menjal na servisu pri tem avtu?
meni so menjal 2 sprednja park sensorja in kljuke vrat (keyless entry ni vedno deloval)
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
@japke: več ali manj sem menjal bolj manjše zadeve:kot so:

- zunanje krom letvice, ker so odstopale (zamenjane z novimi v sklopu garancije)
- nekaj žarnic v notranjosti (LED žarnica na menjalniku, zadaj nad glavo lučke...)
- prtljažnik je tako smotano narejen, da vedno ko se zapre, zdrsa belo barvo z avta dol
sprasujem se.gif
in je začelo že rjaveti in so mi tam odstranili rjo, pobarvali in zaščitili z neko prozorno plastiko (sedaj ne lušči več barve ko zaprem prtljažnik)
- voznikova vrata se niso zapirala dobro in je ob zaprtimi vrati bilo videti, kot da so vrata odprta (to je sedaj urejeno)
- ta teden so mi po 4 mesecih pisarjenja na Peugeot Slovenija zamenjali navigacijski sistem (ne zaslon), ampak prav računalnik RT6 v sklopu garancije, saj je prejšnji zmrzoval med navigiranjem pa tudi mp3 skladbe iz USB ključa so preskakovale, CD je metal ven (imaš kaj težav s tem?)

Sicer so to več ali manj "picajzlaste" zadeve, ampak mislim, da si 40.000 eur vreden avto kaj takega ne bi smel privoščit. Poleg tega je to trenutno najbolj luksuzni avtomobil znamke Peugeot in bi se lahko malo bolj potrudili.
grims-1.gif

- ...

Kar se AH Vič zadeva pa bom tako reku - nekateri tam so res zelo prijazni, ustrežljivi in se zelo potrudijo za stranko. Do sedaj sem imel VEDNO urejeno nadomestno vozilo, ko sem jim avto tam pustil, da ga uredijo in ko sem prišel po avto je bilo poštimano kar je bilo za poštimat.

Drugi pa nekoliko (dosti) manj. Pač odvisno na koga naletiš.

Sedaj sem še ugotovil, da mi (ko dežuje) nekje zamaka pri desnem zunanjem ogledalu in je lučka v ogledalu zarošena. Upam, da to dolgoročno ne pomeni kaj hujšega, saj mi tega ne morejo popravit na servisu (tukaj je bil ta drugi serviser).

No, kar se menjalnika tiče pa je tako - z menjalnikom smo ugotovili, da res ni nič narobe. Težava je bila v sistemu hill holder, ki se je občasno aktiviral tudi na ravnem, čeprav se ne bi smel. Torej sistem se mora aktivirat samo na klancu, ko spustim zavoro in ko prestavim v P.

Dogajalo se pa je, da se je sistem tudi na ravnem (ali pri zelo majhnem naklonu) aktiviral ko sem spustil zavoro in prestavil v P in zato je, ko sem prestavil v D, avto malo streslo.

Zadevo so rešili (popravili in optimizirali hill holder) in sedaj deluje vse tako kot je prej
smile-1.gif
Nič več ne strese avta ko prestavim iz P v D.

No to je to....ugotovljeno je torej, da je omenjeni menjalnik zaenkrat povsem delujoč.


Vseeno pa bom, ko mi poteče garancija, za moj mir v duši preventivno zamenjal olje v menjalniku
grin1.gif


In hvala vsem za pomoč
cheer.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Ko je hillholder aktiviran se prižge opozorilna lučka. Kako to, da to nisi opazil ?

Nop - nobena lučka se ne prižge. Če bi se prižgala, potem bi takoj vedel, da ni menjalnik nič kriv, ampak da se je prižgal hillholder.

A pri drugih znamkah se prižge lučka??
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Hill holder + avtomatski menjalnik nekak ne deluje logično. Pijani in zdrogirani inženirji se mi zdi. Res. Rabim eno pametno zakaj pri avtomatskem menjalniku rabiš hill holder?
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
@japke: več ali manj sem menjal bolj manjše zadeve:kot so:

- zunanje krom letvice, ker so odstopale (zamenjane z novimi v sklopu garancije)
- nekaj žarnic v notranjosti (LED žarnica na menjalniku, zadaj nad glavo lučke...)
- prtljažnik je tako smotano narejen, da vedno ko se zapre, zdrsa belo barvo z avta dol
sprasujem se.gif
in je začelo že rjaveti in so mi tam odstranili rjo, pobarvali in zaščitili z neko prozorno plastiko (sedaj ne lušči več barve ko zaprem prtljažnik)
- voznikova vrata se niso zapirala dobro in je ob zaprtimi vrati bilo videti, kot da so vrata odprta (to je sedaj urejeno)
- ta teden so mi po 4 mesecih pisarjenja na Peugeot Slovenija zamenjali navigacijski sistem (ne zaslon), ampak prav računalnik RT6 v sklopu garancije, saj je prejšnji zmrzoval med navigiranjem pa tudi mp3 skladbe iz USB ključa so preskakovale, CD je metal ven (imaš kaj težav s tem?)

Sicer so to več ali manj "picajzlaste" zadeve, ampak mislim, da si 40.000 eur vreden avto kaj takega ne bi smel privoščit. Poleg tega je to trenutno najbolj luksuzni avtomobil znamke Peugeot in bi se lahko malo bolj potrudili.
grims-1.gif

- ...

Kar se AH Vič zadeva pa bom tako reku - nekateri tam so res zelo prijazni, ustrežljivi in se zelo potrudijo za stranko. Do sedaj sem imel VEDNO urejeno nadomestno vozilo, ko sem jim avto tam pustil, da ga uredijo in ko sem prišel po avto je bilo poštimano kar je bilo za poštimat.

Drugi pa nekoliko (dosti) manj. Pač odvisno na koga naletiš.

Sedaj sem še ugotovil, da mi (ko dežuje) nekje zamaka pri desnem zunanjem ogledalu in je lučka v ogledalu zarošena. Upam, da to dolgoročno ne pomeni kaj hujšega, saj mi tega ne morejo popravit na servisu (tukaj je bil ta drugi serviser).

No, kar se menjalnika tiče pa je tako - z menjalnikom smo ugotovili, da res ni nič narobe. Težava je bila v sistemu hill holder, ki se je občasno aktiviral tudi na ravnem, čeprav se ne bi smel. Torej sistem se mora aktivirat samo na klancu, ko spustim zavoro in ko prestavim v P.

Dogajalo se pa je, da se je sistem tudi na ravnem (ali pri zelo majhnem naklonu) aktiviral ko sem spustil zavoro in prestavil v P in zato je, ko sem prestavil v D, avto malo streslo.

Zadevo so rešili (popravili in optimizirali hill holder) in sedaj deluje vse tako kot je prej
smile-1.gif
Nič več ne strese avta ko prestavim iz P v D.

No to je to....ugotovljeno je torej, da je omenjeni menjalnik zaenkrat povsem delujoč.


Vseeno pa bom, ko mi poteče garancija, za moj mir v duši preventivno zamenjal olje v menjalniku
grin1.gif


In hvala vsem za pomoč
cheer.gif

Sorry, samo če bi sam pri avtu imel pol toliko težav, kot si jih ti navedel bi ga sunil v jarek. To je katastrofa!
crazy1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.925
1.091
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Hill holder + avtomatski menjalnik nekak ne deluje logično. Pijani in zdrogirani inženirji se mi zdi. Res. Rabim eno pametno zakaj pri avtomatskem menjalniku rabiš hill holder?

V bistvu gre ponavadi za funkcijo auto hold, kar pomeni, da ko je avto v D, ti ni treba držat noge na zavori, da se ne odpelje naprej. Če ne deluje prav, prepozno popusti (za hip), pa je občutek, da avto strese. Pri C5 (ravno vozim) pa recimo ponavadi (če se prav spomnim, je pri 508 isto) ročna spusti tako pozno, da avto kar malo "počepne".