Slika iz računalnika na TV in SiolTV na dveh TVjih

Tanja_86

Pripravnik
13. apr 2010
83
0
6
Ljubljana - Bežigrad
Dober dan!

Zelo rada gledam televizijo in raznorazne filme. Doma imamo Siol TV. Sedaj pa me zanima, ali so lahko Siol TV programi na dveh televizorjih?
Primer: En televizor imamo v dnevni sobi, kjer je bil že do sedaj priklopljen komunikator Siol TV-ja, sedaj pa bi kupila še en televizor za v mojo sobo in imela enako število programov, kot v dnevni sobi. Je to možno?

Druga stvar, ki me zanima pa je, kako je kar najlažje dobiti sliko iz računalnika na televizor? Nekaj sem brala o HDMI kablu in me zanima, če je to vse kar potrebujem, ali je to samo audio ali video kabel? Torej, prosim povejte mi, kaj vse rabim, da dobim sliko iz računalnika na TV.

Zelo bi vam bila hvaležna, če bi mi to nekdo dobro razložil, kajti nisem najbolj tehniški tip človeka
tongue-1.gif


Lp, Tanja
roza.gif
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Tanja, dober večer!

Bom poskusil dokaj jasno in na hitro...
Seveda moraš povezati PC in TV. Če ti PC omogoča HDMI povezavo (mora biti takšna grafična kartica), potem najverjetneje ne boš rabila dodatnih kablov za zvok, ker po se HDMI kablu prenaša tudi zvok. Seveda mora imeti TV tudi HDMI vhod. Ko povežeš ti dve stvari ti preostane samo še programska oprema za prenos TV signala iz Siolovega modema na PC in od tam seveda posledično na TV.

To je to...
 

Tanja_86

Pripravnik
13. apr 2010
83
0
6
Ljubljana - Bežigrad
No super, HDMI priklop na računalniku imam. Televizor bom tako ali tako v kratkem morala kupiti in bom seveda pri tem pazila, da bo HDMI priklop tudi tam. Kupim še HDMI kabel in tukaj je zadeva rešena
smile-1.gif


Mogoče še veš, kje dobiti to programsko opremo za prenos TV signala na računalnik? Verjetno kje na Siolovi strani ali je to potrebno še kupiti?
confused-1.gif


Lp, Tanja
roza.gif
 

Tanja_86

Pripravnik
13. apr 2010
83
0
6
Ljubljana - Bežigrad
Nazadnje urejeno:

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Nisva se najbolj razumela... no pa vseeno, če želiš na TV gledati Siol program je ena možnost, da pri Siol-u naročiš še en vmesnik in normalno povežeš ta vmesnik s TV-jem. V tem primeru sploh ne rabiš HDMI kabla za povezovanje s PC-jem.

Če pa želiš povezati PC s TV (odvisno od tvoje potrebe
evil.gif
) pa je najboljši HDMI kabel preko katerega lahko posledično z malo iznajdljivosti brez dodatnega vmesnika (ki seveda nekaj stane, poglej na spletno stran Siol-a) spremljaš program preko PC-ja na TV-ju. Seveda mora biti v tem primeru PC v času gledanja prižgan in z UTP kablom povezan s Siol-ovim modemom.

Upam, da sem bil razumljiv
aplauz.gif
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ok, prvo kot prvo. Gledanje SiolTV na dveh televizorjih ni povsod tehnično izvedljivo. Siol mora zagotoviti dovolj hitro povezavo, kar pa je marsikje na ADSL lahko problem, če si preveč oddaljen od centrale. Najprej se pozanimaj na Siol, če sploh imaš lahko tva TV. Potem mora siol povečati hitrost povezave na modemu, da dejansko lahko gledaš dva različna tv programa hkrati.

Najlažja rešitev je da nabaviš še en komunikator. Preko siol-a ali na bolhi. SiolTV se da gledati tudi na računalniku, vendar ni tako trivialno zadevo vzpostaviti, če, kot si napisala, se na te zadeve ne spoznaš preveč.
 

Tanja_86

Pripravnik
13. apr 2010
83
0
6
Ljubljana - Bežigrad
Samo še tole napišem za zaključek teme
wink-1.gif


Sem klicala na Siol 080-1000 in so mi rekli, naj pokličem kar na Telekom 080-8000. Na Telekomu so mi povedali, da je povezava do nas dovolj močna, da lahko Siol TV dela na dveh televizorjih. Sama storitev je sicer brezplačna (naročnina ostane ista), kupit je potrebno "samo" komunikator za 140€, lahko tudi na obroke..
frown-1.gif


Lp, Tanja
roza.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
No, pol pa se lahko vseeno potrudiš in uporabiš PC namesto komunikatorja.
Podrobna navodila bi naj bila na SiOL-ovem forumu.
 

Tanja_86

Pripravnik
13. apr 2010
83
0
6
Ljubljana - Bežigrad
Citat:
Uporabnik stein pravi:
No, pol pa se lahko vseeno potrudiš in uporabiš PC namesto komunikatorja.
Podrobna navodila bi naj bila na SiOL-ovem forumu.

Saj bi poskusila, vendar že vnaprej vem, da se mi ne bo dalo imeti vedno prižganega računalnika, ko bom hotela gledati Siol TV. Gledala sem komunikatorje Sagem na bolhi in so okoli 80€. Zdaj se mi le poraja vprašanje.. kupiti novega za 140€ ali rabljenega (večina 1 leto) za 80€..

Hvala vsem za linke, mi bodo sigurno prov prišli, če pa ne meni, pa komu drugemu
wink-1.gif


Lp, Tanja
roza.gif