SiOL IPTV + Internet na enem kablu

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
Vemo, da je moč spremljati SiOL TV na računalniku z uporabo dveh mrežnih kartic.
Nekateri uporabijo switch, da VIDEO in DATA stream združijo in do računalnika (ali playerja) vlečejo en sam kabel.

Vprašanje: ker imam svoj router, me Prospero niti ne zanima preveč ... ali bi lahko skonfiguriral npr 3xDATA, 1xVIDEO in potegnil kabel med DATA in VIDEO (na LAN strani), da na preostalih dveh dobim DATA+VIDEO? Ker če mi to ne skuri Prospera, bi teoretično moral na vseh računalnikih dobiti Internet+IPTV (router naprej je Buffalo, bi moral spuščati multicast, če ne sam, pa s onim alternativnim firmware-om).

Se pravi - če povežem dva porta na Prosperu (ali verjetno na kateremkoli switchu), ali bo kaj odletelo?
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
hvala za to!!
zmaga.gif
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
To je že res, hvala.

Ampak tukaj ne dela nič "nenavadnega", samo routa VIDEO tako ali drugače do klientov. Jaz bi se pa igral izključno s škatlico, ki je označena kot "Triple play modem" in shortcut-al dva porta na LAN delu. Pa se že sliši grozno, ne bi pa rad, da se kaj pokadi (z dimom ali brez).
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
Zvezal, nič se ni (fizično) pokvarilo, na Prospero DATA portih imam sedaj TV+DATA. Sedaj moram še Buffala prepričati, da mi pošlje multicast naprej...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Saj se nima kaj pokvariti.
LAN kabli fizično sploh niso povezani, ampak gre indukcijsko prek.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
Zaenkrat se mi je ustavilo na routerju. Ampak na Home Gatewayu imam dva prosta porta, ki imata ves potreben signal, da lahko na WinXP surfam in spremljam IPTV (VLC) brez težav.

Buffalo pa ne podpira multicastinga in je sedaj naslednji korak, da nanj vržem DD-WRT in vidim, kaj se bo zgodilo. Zaenkrat router torej blokira IPTV (ki je prišel torej samo 20cm dlje od tam, kjer je že bil), 2 prosta porta sta mi premalo, router pa potrebujem za brezžično mrežo in malo boljši nadzor, kot mi ga da Prospero. (+ na Prosperu harajo SiOLovci)
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
s tomatom fw dela multicast. vsaj opcija je v options. laufam trenutno t2 prek buffala, sam mam pa problem, ker mi pol wireles izklopi na routerju.