Radarski tempomat - globa 500 EUR!

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Danes se lepo peljem po obali, po omejitvah seveda in že na daleč vidim 2 modra. Bila sta ženska in moški, ona je merila s svojo napravo in on mi je lepo mahal s "STOP" znakom, naj se ustavim.

On: dokumente prosim.
Jaz: seveda, izvolite.
On: dokumenti so v redu ampak morda veste, zakaj smo vas ustavili?
Jaz: res ne bi vedel.
On: na vašem vozilu je nameščena protizakonita naprava, ki onemogoča preverjanje hitrosti na naših napravah...
Jaz: prvič slišim, da bi moje vozilo imelo tako funkcijo....kje pa naj bi bila nameščena, mi jo lahko pokažete?
On: tega pa jaz ne bi vedel in me niti ne zanima; dejstvo je. da ste v prekršku...
Jaz: dejte mi lepo prosim pokazat, kje naj bi bila ta naprava nameščena?
On: to mene sploh ne zanima, globa v takem primeru znaša 500 EUR + izločitev vozila iz prometa, ker je neizpravno!
Jaz: ne razumem....želite povedat, da je avtomobil, ki je bil kupljen pred 6 meseci v avtohiši Mazda, opremljen z protizakonito opremo?
On: ... tišina...
Jaz: če je temu res tako, potem so vse nove Mazde 3 in Mazde 6, ki imajo vgrajen radarski tempomat, neizpravne?
On: če je res radarski tempomat temu kriv, jaz ne morem vedet; jaz vem le to, da vaše vozilo onemogoča opravljanje mojega dela.
Jaz: in kaj sem jaz tu kriv kot uporabnik? Če je temu tako, bom takoj v ponedeljek kontaktiral uvoznika za Slovenijo in mu obrazložil, da smo vsi vozniki omenjenih vozil v prekršku...poleg tega me zanima, kakšne imate te naprave? Mislim, da jih morete takoj zamenjat, ker so prestare in nezdružljive s tehnologijo, katera je opremljena na novejših vozilih..
On: to napravo mi je dala država v roke in druge nimam, pri Volvu in Audiju ni teh težav z radarskim tempomatom
Jaz: očitno je potem težava samo pri Mazdi, ker vaša naprava ni "kompatibilna" z radarskim tempomatom v Mazdi? Lahko to sporočite vašim vodilnim, da bomo Mazdaši imeli mir na cesti in da nas ne bodo ustavljali in "talali" kazni 500 EUR?
On: spremenilo bi se samo to, da bi vam jaz sedaj dal kazen, odstranil vozilo iz prometa, vi nas pa daste v medije
Jaz: tega jaz ne mislim delat, ker nimam ne časa, energije in ne živcev za kaj takega..
On: dejte ugasnit ta radarski tempomat v prihodnje in lep dan še naprej
Jaz: enako tudi vam.


Resno? RESNO???? A sedaj pa se naj vozim s strahom po naših cestah in razmišljam, kdaj me bodo ustavili in dali kazen zaradi naprave, katera ovira njihovo napravo in ne morejo izmeriti moje hitrosti?

Kaj lahko naredim? Radarskega tempomata ne mislim ugašat, saj sem kupil tako vozilo z namenom, da bom uporabljal vse funkcije....


Verjetno nisem in niti ne bom edini Mazdaš, ki se mu bo to zgodilo...
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zakaj pa omenjaš samo Mazdo? To imajo skoraj vse znamke.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Zato ker imam samo z Mazdo take izkušnje.

Tudi policaj pravi, da pri Audiju in Volvotu teh težav nimajo z njihovimi radarskimi tempomati.....

Sedaj - ali ima Mazda nek "chip-shit" radarski tempomat, kateri hkrati deluje kot "zaščita", ali pa ima "preveč naprednega" in imajo oni prestaro tehnologijo v napravah za merjenje hitrosti.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Pošlji vprašanje na ministrstvo za okolje (včasih ministrstvo za promet, oni tolmačijo zakonodajo). Meni so na vprašanje, ali so na kolesu dovoljene zimske pnevmatike z 'žeblji' uradno odgovorili, da zakon/pravilnik zadeva le motorna vozila. Vprašal sem pa zato, ker mi je ob neki priložnosti policist na terenu zatrjeval, da je tudi na kolesu to prepovedano.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Pošlji vprašanje na ministrstvo za okolje (včasih ministrstvo za promet, oni tolmačijo zakonodajo).
Verjetno bo to še najbolj pametno.
Sicer pa, kazni ti itak ne more dati, brez da te da na izredni tehnični pregled. On namreč ne more ugotoviti, da vozilo ni brezhibno, temveč to naredijo na tehničnem. Tam bo pa bolj težko napisal, da je neizpraven, če je zadeva ustrezno homologirana (tovarniško), kar itak mora biti, če je v prometu. Verjamem pa, da bi ti to lahko pokvarilo dan...
PS: Se priporočam za obveščanje, kaj se bo dogajalo na to temo...
PS2: Super prodajni slogan za Mazdo: kupite Mazdo in pozabite na radarje...
grims-1.gif
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
znan problem,mislimda je Mazda Nemčija tudi že dala izjavo da zna priti do takšnega problema.
sem pripavljen na takšne zadeve ko čez kakšen mesec dobim novo Mazdo 6 z radarskim tempomatom.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik damci pravi:
znan problem,mislimda je Mazda Nemčija tudi že dala izjavo da zna priti do takšnega problema.
Hm, dala je izjavo? Imaš morda pri roki link? Ker me res zanima, kaj je noter.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Torej mi kazni na licu mesta ne sme in ne more napisat, ampak šele takrat, če bi tehnični potrdil?

Ker mi je rekel, da mi jo lahko napiše.....
smile-1.gif


Kaj lahko naredimo Mazdaši v takih primerih? Vsakemu policaju posebej razlagat eno in isto zgodbo?

Mislim, da je res težava samo pri Mazdi
rolleyes-1.gif
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Mazda ima za prodajo vse zahtevane EU homologacije. Ce ti nasi Kremenckovi modreci merijo z prastaro navlako nemorejo kaznovat ljudi kar tako ker so oni za luno.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
To sem mu nekako poskušal na lep način dopovedat, a mi je odgovoril:

On: to napravo mi je dala država v roke in druge nimam, pri Volvu in Audiju ni teh težav z radarskim tempomatom


Kaj naj potem rečem? Nima se smisla prepirat z njim, saj načeloma ni on kriv, da ima tako napravo.... če mu izpiše napako E14 - to pomeni MOTILEC.

Saj ne rečem, proti koncu debatiranja z mano po 15 minutah je že bil bolj prijazen, je načeloma razumel situacijo, ampak ne bo vedno vsak tak... tukaj bo treba nekaj ukrenit in ne verjamem, da bodo vsem pištole zamenjali z novejšimi
smile-1.gif


Uvoznik za MAZDO bi moral vsem izdati potrdilo, da radarski tempomat lahko moti pištole za merilne hitrosti...sicer uporabniki ne bomo imeli miru!
grims-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.836
3.858
113
Tudi potrdilo te ne resi kazni oz. jo lahko zaradi tega dobis. Dejstvo je da ima vozilo opremo ki moti merilce hitrosti, to je po zakonu prepovedano. Tudi ce gre za serijsko vgradnjo je se vedno nelegalno, tu sama homologacija nima nic s tem.

Skratka zaj.. je Mazda ki bo verjetno morala izdati ali programski popravek ali pa enostavno menjat modul za zaznavo ovir. Policija pa bo mogoce do takrat gledala skozi prste (s tem da se delaj neumnega ce te spet ustavijo, ker ce jim das vedet da ves potem si dejansko zavestno krsil zakon).
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Policija pa bo mogoce do takrat gledala skozi prste (s tem da se delaj neumnega ce te spet ustavijo, ker ce jim das vedet da ves potem si dejansko zavestno krsil zakon).

Oprosti, ampak kako naj kot uporabnik vem o takih zadevah, preden so to zgodi? Tudi sedaj ko "vem", lahko sploh kaj naredim?

Mene ne zanima, kako v ozadju deluje radarski tempomat in ali se "prepleta" z njihovimi pištolami
grims-1.gif


Torej je moje vozilo opremljeno s serijsko opremo, katera je nelegalna? Potemtakem je na stotisoče takih vozil na cesti
crazy1.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Predvsem pa dotični problem v izogib prihodnjim zapletom predstavi tudi policiji. Četudi gre le za email z obrazložitvijo.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.654
498
83
41
povsod malo
Je pa zanimivo, da eni laserci merijo do 500 km/h
bonk.gif
resno brez heca, če kdo ne verjame naj mu pokaže nalepko, ki je gor in piše merilno območje od 5 do 500 km/h jaz sem to gledal in se čudil na dnevu odprtih vrat.
Kaj pa gre na tem svetu po cesti 500 km/h
confused-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.836
3.858
113
Sej pravim s stalisca uporabnika nimas kaj, ampak a ves kako hitro se lahko "nevednost" zacne izkoriscat. Drugic bos recimo vozil 70 tam kjer je 50, ker bos vedel da ti ne morejo nic!:)

S stalisca tehnike se ocitno prekriva frekvenca oddajnika. Verjetno frekvenca ni rezervirana ampak spada v frekvence za prosto uporabo. Tako avto pac dobi homologacijo ker izpolnjuje vse civilne standarde tudi okoli elektronski naprav. Dejstvo pa je da so majstri pri Mazdi zaje... ker niso preverili delovanja v takih primerih, radarji so ze od prej na trgu. Torej popustit bo morala mazda ker ji eu zelo enostavno tudi zakonsko lahko prepove prodajo takih vozil ker posredno ogrozajo varnost v cestnem prometu!
grin1.gif


(verjetno se da zelo enostavno tudi sw popravit frekvenco radarja, tako da postopek ne bo bolec in drag)
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Je pa zanimivo, da eni laserci merijo do 500 km/h
bonk.gif
resno brez heca, če kdo ne verjame naj mu pokaže nalepko, ki je gor in piše merilno območje od 5 do 500 km/h jaz sem to gledal in se čudil na dnevu odprtih vrat.
Kaj pa gre na tem svetu po cesti 500 km/h
confused-1.gif
Veyron gre čez 400 km/h