Nimamo za burek, imamo pa za junk 'izkušnjo'

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.245
113
Citat:
Slovenci nimamo več niti za burek.

Potem ko so pred dvema letoma prodajalci bureka v središču Ljubljane podražili burek za 30 centov, so nekateri lastniki okrepčevalnic ceno znova spustili na dva evra. Kaj se dogaja?

Ljudje dobesedno nimajo za burek, nam je povedal eden od prodajalcev bureka, ko smo presenečeno ugotovili, da so cene bureka nižje. V okrepčevalnici Olimpija na ljubljanskem Bavarskem dvoru burek stane dva evra.

Nedavno je cene v Sloveniji zaradi podobnih razlogov znižal tudi McDonalds. Big Mac tako po novem stane 2 evra (prej 2,69 evra).

Ampak imamo pa za "craft beer" po ceni 4€ za 0,3L in "izkušnjo burgerjev" po ceni 4,5-9€
B0O-pL-CEAA2ht5.jpg

(craft beer & burger fest Ljubljana, oktober 2014)

cheer.gif
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.245
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Inu kaksen je ta craft beer
sprasujem se.gif
drag?
smile-1.gif

Nujno mora biti proizvodnja razmeroma majhna pa cena razmeroma visoka, sicer ni zanimivo in kmalu izgubi ves šarm.
Narejen je namreč z dušo in srcem, za razliko od tega kako delajo pivo velike pivovarne.
Recimo Bevog, 0,33 = 2,80€ v trgovini.

Craft naj bi v recnici pomenilo, da te pivovarne vzdržujejo "mojstrstvo" varjenja... v resnici je pa samo taka "nobl" beseda, da se na reklami loči od velikih firm.
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Sodeč po imenu bi bil to lahko kak nemško/ameriški močni pir oz. pir, ki ti da moč.
smile-1.gif

(ameriški zato, ker se po nemško moč napiše Kraft, pol so pa poamerikanizirali na craft.)
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Ne, da nimamo za burek, ampak tega se je tok razpasl, da smrdi v Lj že na vsakem vogalu, tko da če hočejo preživet in obdržat stranke, morjo znižat cene.

Kar se pa eventa tiče, folk je baje po eno uro čakal na faking burger. Ovce so, da se strižejo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
ampak od vsega tega junka je edin še burek okusen.....pa še to ne povsod
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
Kebab se mi zdi, da je v Jagodi najboljši. Samo je že velika dilema, ko si tam če ne bi kr na horsa zavil.

Zadnjič me je kolega rajcal
jezen.gif



Burek pa pri Noblu.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.264
-8.463
113
Citat:
Uporabnik BuDi pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Inu kaksen je ta craft beer
sprasujem se.gif
drag?
smile-1.gif

Nujno mora biti proizvodnja razmeroma majhna pa cena razmeroma visoka, sicer ni zanimivo in kmalu izgubi ves šarm.
Narejen je namreč z dušo in srcem, za razliko od tega kako delajo pivo velike pivovarne.
Recimo Bevog, 0,33 = 2,80€ v trgovini.

Craft naj bi v recnici pomenilo, da te pivovarne vzdržujejo "mojstrstvo" varjenja... v resnici je pa samo taka "nobl" beseda, da se na reklami loči od velikih firm.
No, pa v resnici je tako pivo vsaj po večini dejansko boljše, kot pri velikih pivovarnah
wink-1.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Ne, da nimamo za burek, ampak tega se je tok razpasl, da smrdi v Lj že na vsakem vogalu, tko da če hočejo preživet in obdržat stranke, morjo znižat cene.

Kar se pa eventa tiče, folk je baje po eno uro čakal na faking burger. Ovce so, da se strižejo.

Mlinar, en izmed možnih razlogov je naveden v članku http://www.siol.net/novice/slovenija/2014/10/burek.aspx

"Tako sirov burek v eni od 18 slovenskih poslovalnic hrvaške verige pekarn stane 1,8 evra, mesni pa 1,9 evra. Je to razlog za znižanje cen?"
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.245
113
Itak Mlinar je po že nekaj časa odprt v večini poslovalnic samo do 16h, ene so do 18h - in to samo med tednom (online imajo še prastare obratovalne čase), samo Čopova je odprta nekaj dlje... in to je razlog da burekarjem, ki živijo od nočnega prometa padajo cene
smile-1.gif


 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Cene bureka so morali spustiti verjetno zaradi zanimive matematike v casu povisanja DDV... Ko se je DDV povecal iz 20% na 22% so nekateri burek podrazili iz 2,00€ na 2,20€ ... z izgovorom, da saj se je DDV povecal in zato je kao drzava kriva za zvisanje cene
hysterical-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Kar se pa eventa tiče, folk je baje po eno uro čakal na faking burger. Ovce so, da se strižejo.
itak, zato smo bli tam. pa e smo v eni vrsti. v treh sem čakal.
aplauz.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.144
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
No, pa se splacalo cakati?
na normaln dan itak da ne. Včeraj pa, ali si stal v vrsti in se pogovarjal al si pa stal iz vrste in se pogovarjal. Razlike ni blo
smile-1.gif

Drugače pa argentino burger je mel dobro meso, Cube roast beef mi je bil kot celota tudi ok, dulcis gurmet burger v velikosti keksa kot celota krnekaj, gorčična omaka pa noro dobra.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Jaz sem bil v vrsti kakšne 20 minut, vmes pa smo od kolega, ki je stal v drugi vrsti dobili hamburger iz drugega štanta (mislim da je bil hamburger Aperitivo in je bil odličen). Vmes pa smo seveda pili še odlično pivo, tako da očitno sem ovca in ponosen na to.
cheer.gif
 

spirala

Zelenc'
25. sep 2014
8
0
1
Prav na [cenzura] mi gre to fancy pakiranje ter zavijanje precej običajnih stvari v celofan ter nabijanje cen v onemoglost. Give me a [cenzura] break da bom dal 4€ za tri deci piva z fancy imenom.