s.p., bolniška in izdajanje računov

igi

Guru
13. okt 2007
5.378
1.003
113
Celje
Obišči stran
Pozdravljeni!

Imaš odprt s.p.. Doleti te bolezen, zaradi katere si in verjetno še boš kar nekaj časa na bolniški. Prispevke in nadomestilo zaradi trajanja plačuje zzzzs.

Imaš pa sklenjenih nekaj pogodb s strankami. En del obveznosti bi lahko kljub bolezni oddelal. Drugi del obveznosti bi lahko speljal ob pomoči družine.

Ali lahko s.p., ki je v bolniški in nima zaposlenih drugih delavcev izdaja račune? Kaj če ti delo oddelajo družinski člani (lahko skleneš pogodbo o brezplačni pomoči) bi lahko takrat izdal račun?
Ker če zadeve ne bodo oddelane sledi odpoved pogodb in posledično, ko bi prišel iz bolniške lahko greš samo še na zavod.

Kako izgleda to v praksi?
 

mick222

Zelenc'
20. dec 2013
24
0
1
Predlagam, da vprašanje postavite tudi na sp.vrtiljak.net . Tam imajo računovodje, ki odgovarjajo na vsa taka vprašanja.

Lp, Matej
 
Nazadnje urejeno:

mick222

Zelenc'
20. dec 2013
24
0
1
Predlagam, da vprašanje postavite tudi na sp.vrtiljak.net . Tam imajo računovodje, ki odgovarjajo na vsa taka vprašanja.

Lp, Matej
 
Nazadnje urejeno:

mick222

Zelenc'
20. dec 2013
24
0
1
Žal nič
smile-1.gif
Se mi pa zdi dobra ideja imeti forum namenjen s.p.jem.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.378
1.003
113
Celje
Obišči stran
pa da odgovorim samemu sebi, ker bo mogoče komu prišlo prav.

Na dursu pravijo: NI PROBLEMA! Prav za te namen (nezmožnost, smrt, ...) je prokurist. Vpišite tistega, ki bi oddelal zadeve in izdal račune. Rabite samo interno pogodbo, v kateri se opredelijo pravice in dela, ki jih bo opravljal.

Druga naj nebi bilo potrebno.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
A ni prokurist samo za vodenje podjetje ne pa za opravljanje dela. Se pravi sklepa pogodbe ne pa jih izvaja.

Sem imel podoben primer in meni je DURS rekel, da če si na bolniški ne moreš izdajati račune razen če imaš kakšnega zaposlenega ali pa kakšno drugo pogodbo z nekom, ki opravlja dela. Se pravi tudi študentska napotnica ali pa družinska pomoč (seveda registrirana) je OK. Prokurist pa izda račun in podpiše, kar je nekdo drug naredil.
ZZZS pa pravi če si nezmožen za delo, delo ni opravljeno in zato ne moreš izstaviti računa.

Če so meni dali napačne informacije jih tudi širim napačne.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Da se popravim. Problem je pri ZZZS, ker oni refundirajo bolniško in te lahko tudi kontrolirajo. DURS zanima samo, da je vse plačano.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
da dodam.

kot sp lahko izdaš račun tudi če si na bolniški. sej ga lahko spiše računovodkinja. pika.
je pa problem za kaj izdaš račun. prefakturiranje robe gre. storitve so lahko problem. storitev preprodaje robe z dodatnim rabatom ne, če znaš pristojnim dopovedat, da si posel sklenil pred bolniško. ker ko si bolan, ne delaš.
storitve tekočega dela pa lahko poračunaš, če imaš pogodbo po kateri nisi delal nič in imaš pavšal obračuna, ali če imaš pogodbenika, ki ti bo dal račun oz boš dokazal, da si plačal dalje storitve.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.378
1.003
113
Celje
Obišči stran
Ja jst sem poslal vprašanje na DURS. In potem me je teta poklicala in mi zadeve "razložila". Zdaj če je ona mene "nahecala" potem širim napačno vero. Je pa res, da pisno pa nimam nič...
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Softi se strinjam, da ni problem v izpisu računa ampak kdo je storitev opravil. Če si sam in nimaš nobenega podizvajalca ali na kakšen drug način prijavljenega človeka, ki to opravi, malce težje opravičiš zakaj si izstavil račun.

Igi DURSu je res verjetno vseeno kdo opravim storitev samo, da so plačane vse dajatve in davki. Mislim, da je tu večji problem ZZZSja in njihovih kontrol. Pa še ta kontrola verjetno ne pride naslednji dan k tebi na vrata.