Višek denarja

kolesarko

Pripravnik
5. jan 2011
37
0
6
Oj,
neumno vprašanje, pa vendar. Če bi imeli 10000€ na računu in bi vedeli, da jih ne boste potrebovali vsaj naslednja 3 leta. Kaj bi z njimi naredili, da bi jih kar najbolje naložili v prihodnost? S predlogi na plan:)
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Odvisno kakšen riziko si pripravljen sprejeti, če ti je to denar viška in ne bo joka in stoka, če boš čez 3 leta imel samo še 50% zneska, potem imaš precej možnosti za razna vlaganja, od kovin, do skladov in delnic itd.
Če pa iščeš predvsem varen pristan in morebitna izguba ne pride v poštev, pa razen bank ti kaj dosti drugega ne ostane, žal pa tudi nekega silnega dobička ne pričakuj.

Nikakor in nikoli in pod nobenim pogojem pa ne tikaj raznih Forexov, Luxurisov oziroma karkoli, ki ti obljublja bajne donose, tam boš dobil samo bajen prst v rit.
 
Nazadnje urejeno:

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Pa še to, če zadeve, katera ti je bila predstavljena kot dobra naložba, ne razumeš, ne podpisuj na slepo, vprašaj koga za nasvet in naj ti neka neodvisna tretja oseba poda mnenje. Vzemi papirje in prospekte domov in koga pocukaj za rokav, če pa je "enkratna ponudba veljavna samo danes", odkorakaj.
 
Nazadnje urejeno:

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
2
38
men ga posodi bom tvoj najboljši prijatelj
smile-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Lahko greš na črno posojat male zneske - 400€, čez tri mesece vrne 500€. Teh oderuških donosov ne dosežejo niti najbolj-super-duper-turbo-luxuris-forex produkti, niti na papirju ne
tongue-1.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Itak, komu se bo pa dal jebat z terjanjem pa kloftanjem, pa lovljenjem folka, ki si mu posodil denar.....prej vse zgubis.
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
40 % delnice CICG, 40 % delnice ZTOG, 10 % delnice GRVG, 10 % delnice IEKG. Če ne verjameš, si napiši jutrišnje borzne tečaje na list papirja in ta list zopet poglej čez eno leto...

Pa veliko sreče!
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
premal gnarja v igri, če jih deliš s 5 ti ostane 2 jurja, da nekam vložiš, to je premal, 10 jurjev je ravno prov za dva 2 meseca Havajev
cheer.gif

Vse dat v eno stvar, zlato, tud tle bo enkrat počl in to takrat, ko bodo najvišje cene.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Je dal znanec ”malo” več v zlato kot je tule omenjeno, cca 2 leti nazaj.
Sedaj nekako ne upa prodati, ker upa da bo kdaj dobil vložek nazaj. Trenutno je na 2/3 vložka. Nedokončana bajta mu pa stoji.
Osebno nimam ideje kam dati. Zagotovo pa ne bi stavil na enega konja. Pa ni važno al jurja, ali pa sto.
Še leto nazaj se je splačalo dati v banko. Dobil si 4-5%, danes dobiš pa mislim da manj kot dva.
Sicer pa sam teh skrbi nimam več. Pred lani nisem več zaupal euro politiki in sem raje kupil večjo -ustreznejšo nepremičnino. V dveh letih sem najbrž pušnil četrtino, ampak v nkbm sem pušnil vse. To pri nepremičnini ne moreš, ker zemlja ti ostane, razen če sem jo kupil v logu pod mangrtom, pa še tam ti nekaj ostane.
 

kolesarko

Pripravnik
5. jan 2011
37
0
6
hm, zanimivo. Mogoče bi se res najbol nagibal k temu, da nabavim nekaj čemur ne mora vrednost zelo pasti. Razmišljam, če najdem poceni parcelo, mi zemlja še v vsakem primeru ostane. Po možnosti nezazidljiva, ki pa bi se z ureditvijo prostorskih planov mogoče kdaj spremenila v zazidljivo. A je to boljša ideja? Čeprav niti ne vem če kaj dobim za 10K
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Dobi se parcela za 10 jurjev. Vendar imaš do takrat ko bo postala zajedljiva (če bo postala, ponavadi so take parcele dražje) samo stroške z njo če nisi kmet. Če pa jo oddaš kmetu v najem bo pa tudi slaba najemnina.
Jaz sem kupil hišo in s familijo iz garsonjere preselil v hišo. Če ne bi imel strahu pred kolapsom evra, bi prodal in šel v najemniškega za nekaj let. Najemnika bi znašala manj kot pa sedaj pušnem pri ceni nepremičnine.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Pri naložbah je treba gledat tudi na to,da je stvar likvidna. Delnice,skladi...to so likvidne naložbe,ki jih lahko prodaš po tržni ceni isti dan,ko si zamisliš.Pri zlatu je podobno,pri srebru pa se že komplicira in prodaja traja dlje,če se hočeš izogniti davku...
Pri parcelah to pozabi,če boš rabil denar,jo ravno takrat ne boš mogel prodati za pametno ceno.
Osebno bi ta denar dal v dva ali tri vzajemne sklade.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
nepremičnine so še slabše...bratranec dal za stanovanje 160.000 evrov, danes vreden 100.000 evrov.
Kupi si gozd, nad 900m ni bilo žledu oz pri nas je lomil drevje 700m, tu in sem kakšno podrto drevje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kaj pa v primeri, da si za te vrednostne papirje totalni [cenzura] in te to niti ne zanima?
grem recimo na iliriko, povem, da imam teh par evrčkov, pa naj z njimi delajo tko, da ne bo na koncu še manj:) pa kako dividendo si nej zrihtajo, da si pokrijejo svoje vodenje:))?
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Jaz imam pri borzni hiši denar v upravljanju,ampak na tak način,da imam sam kontrolo nad naložbami (delnicami). Parkrat na mesec se slišiva z brokerjem in malo podabatirava,malo mi svetuje,odločim se pa na koncu sam za prodajo/nakup.
Ampak tak način je možen samo,če se vsaj malo zanimaš za delniški trg...spremljati moraš posamezne delnice,imati malo občutka,kdaj je določen trg precenjen ali podcenjen,isto velja za vsako posamezno delnico.
Dober primer je delnica Facebooka...bila je cela štala kmalu po tem,ko je bil IPO (FB je začel kotorati na borzi) marca 2012. Cena delnice je bila na začetku 38 dolarjev,nakar je v 3 mesecih,do avgusta 2012 padla na 18 dolarjev! Delničarji so obtoževali Zuckerberga,da jih je zavedel,padale so tožbe,delničarji so množičnjo prodajali delnice...potem pa se je začela močna rast...in danes,2 leti kasneje,je delnica 67 dolarjev!
Zanimiva je tudi delnica Twitterja: v 14 dneh po IPO je padla za 10% (na 39 dolarjev),potem pa v ENEM mesecu zrasla za 80%,na 73 dolarjev. Nato je pol leta skoraj konstantno samo padala,in padla za 60%, na 29 dolarjev! V zadnjem mesecu je od tega lokalnega dna zrasla za 40%,na 41 dolarjev.
Ampak kdor za ta nihanja nima živcev,bolje da vloži v kak dober vzajemni sklad...(za dolgoročno naložbo predlagam Infond Beta ali podoben sklad)