Bolgar stacioniran na Barju?

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83


Že par tednov stalno parkiran pred vecejem na počivališču... a mu je avto crknil in ne dobi vleke?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.049
1.457
113
39
Bi prej reku, da je od onihbtipov, ki fejkajo da so petrolovci in pobirajo denar za wc...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Saj pomojem je. Pred wcjem stoji na čiku v odsevnem jopiču, v wcju pa pladenjček z denarjem. Med vrsticami sem hotel povedati, da se mi zdi zelo čudno zakaj ga ne kdo ne stera v ku.rac...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Ti to resno?

V bistvu dobro vprašanje. Gre za navadno beračenje. Naj vsaj napišejo en listek - uporaba wcja 50c ali pa - z vašimi prostovoljnimi prispevki vzdržujemo wc čist, hvala za prijaznost.

Še najraje bi videl sistem, kot je v Nemčiji Sanifair - plačaš 50c in imaš potem dobropis na pumpi. Saj pomojem sem to videl na eni slovenski črpalki, pa se ne morem spomniti kje...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
..in zakaj pladenjček za kovance???
Prispevke pobirajo, a so neobvezni

V Petrolu potrjujejo, da je uporaba sanitarnih prostorov na njihovih bencinskih servisih brezplačna in da nihče ne sme od strank zahtevati plačila za uporabo. "Krožnički, ki jih omenjate, so namenjeni zgolj prostovoljnim prispevkom uporabnikov toaletnih prostorov," so pojasnili v Petrolovi službi za komuniciranje.

Dodali so, da je le na bencinskem servisu Obrežje vzpostavljen sistem, pri katerem mora uporabnik plačati za uporabo toaletnih prostorov, vendar prejme kupon za 50 centov, ki ga lahko unovči ob nakupu v prodajalni servisa. Brezplačne sanitarije pa imajo na počivališču Obrežje.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.633
6.440
113
A ni med slovenskimi brezposelnimi, ki vlečejo socialno podporo, nikogar da bi čistil te WC-je. Morajo priti ljudje iz Bolgarije?
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.596
67
48
Me zanima kdo čisti javne WC na mejnih prehodih. Na Obrežju so obupni. Tudi okoli stavbe je vse posrano in poscano. Pravzaprav verjamem, da tudi tisti, ki vlečejo podporo, niso pripravljeni opravljati takih del. Tudi. če bi dobili kaj več, kot znese podpora.

LP
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.916
278
83
tam ko se terc po tori rola
V bistvu je Fadil kar lepo vprašal -ne bi bilo enostavneje, če bi to počel nekdo naš... Plačan od strani Petrola. Saj tudi čišstilnemu servisu plačajo, ne vem zakaj potem to beračenje na WC... To me zelo spominja na stare čase, konkretno javni WC na Velenjski avtobusni postaji (v kleti stavbe je bil, če se kdo spomni). Vedno je bila tam ena ženička, ki je ves čas čistila in pometala.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.633
6.440
113
14 dni sem vsako jutro ko sem se vozil skozi Kleče v Ljubljani ob 6:30 videl ob cesti parkiran bolgarski Nissan Micra.. Zraven na njivi pa 2 moška in ena ženska. Verjetno jih je nekdo najel, da so tam delali na njivi. Vse tiste, ki vlečejo socialno, bi nateral da delajo javna dela, ali obirajo kar je potrebno. Ma kakšni Bolgari, Romuni in ostala ciganija. Naših imamo dovolj.
 
Nazadnje urejeno:

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
Naši ponavadi nočejo oz. so "preponosni" za taka dela. Delam na firmi, kjer je precej delavcev tujih narodnosti (predvsem makedonci in bolgari), navkljub precejšnji brezposelnosti v naših krajih. Pač nekaterim ne odgovarjajo vsi pogoji in ne sprejmejo vseh del...
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Citat:
Uporabnik motofrik pravi:
V bistvu je Fadil kar lepo vprašal -ne bi bilo enostavneje, če bi to počel nekdo naš... Plačan od strani Petrola. Saj tudi čišstilnemu servisu plačajo, ne vem zakaj potem to beračenje na WC.. . To me zelo spominja na stare čase, konkretno javni WC na Velenjski avtobusni postaji (v kleti stavbe je bil, če se kdo spomni). Vedno je bila tam ena ženička, ki je ves čas čistila in pometala.


Zakaj beračenje na WC ju?
Malo računaj, ustavi se en avtobus pedeset potnikov v njem in vsak prispeva 50 centov to je 25 €. Na dan se ustavi na najboj obremenjenih črpalkah dvajset in več avtobusov ob vikendih je ta številka še nekoliko višja.
Potem so še potniki v osebnih avtih...
To beračenje navrže mesečno preko 15.000 € na eni črpalki.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Ti kar sanjaj take številke, če bi blo to res bi blo konkretno več beračenja, tako pa ne oz. zelo malokdaj kdo kaj vrže beraču, še tistemu, ki igra na kak inštrument ob kakih bolj obremenjanih ulicah bolj malo pade.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
Naši ponavadi nočejo oz. so "preponosni" za taka dela. Delam na firmi, kjer je precej delavcev tujih narodnosti (predvsem makedonci in bolgari), navkljub precejšnji brezposelnosti v naših krajih. Pač nekaterim ne odgovarjajo vsi pogoji in ne sprejmejo vseh del...

Zaj pa še povej kakšno delo, kakšno plačilo, če sploh je? Za tak denar kot dela Bolgar se jaz niti iz postelje ne vstanem
stupid-1.gif
 

hipnotik

Pripravnik
22. mar 2009
567
0
16
Kar poglej, ko pride kakšen avtobus kako čebelice polnijo "krožniček".
Sicer mi je pa to pravil bolgar zaposlen na primorski AC na wc ju.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Citat:
Uporabnik Rambo013 pravi:
Naši ponavadi nočejo oz. so "preponosni" za taka dela. Delam na firmi, kjer je precej delavcev tujih narodnosti (predvsem makedonci in bolgari), navkljub precejšnji brezposelnosti v naših krajih. Pač nekaterim ne odgovarjajo vsi pogoji in ne sprejmejo vseh del...

Zaj pa še povej kakšno delo, kakšno plačilo, če sploh je? Za tak denar kot dela Bolgar se jaz niti iz postelje ne vstanem
stupid-1.gif
Marsikateri zasluži tudi bolje od mene. Sam delam za minimalno plačo, z dodatkom na delovne razmere. sicer pa nihče nikogar ne sili, ampak če se hoče se še vedno najde kakšno delo, je pa res da službo vedno težje.
In zaradi takega mišljenja imamo 120.000 brezposelnih in tujci veselo delajo...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
To da romuni, bolgari ipd. služijo več od slovenskega minimalca so nabijanja.

Če dobi cca. 2-3€ bruto po uri je lahko vesel, včasih pa še tega ne, kajti "gazda" veselo odteguje stroške za bivanje (nevredne človeka btw), hrane, ipd..

Ni problem, da so brezposelni slovenci preleni oz. karkoli. Problem je, ker so ta dela outsourcana in to po tako dumpingških cenah, da jih slovenska konkurenca na javnih razpisih ne dosega niti od daleč.

Sicer je nekaj krivde tudi na strani naročnika takšnih storitev, kajti ni za pričakovati, da bo za 100€ deset ali več delavcev delalo po 16 ur.