Problem CANON S 1 S !!!

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Imel sem isti problem z cannon a 75 letnik 2005. Sem isto šel na a3 servis omenil serijsko napako in brezplačno popravilo, so rekli da bodo pogledali in naredili oceno stroškov. Vendar se je kasneje izkazalo da je šlo vezje (simptomi isti kot pri vas, kjer so vam menjali senzor) in da bo popravilo vezja prišlo 60 eur. Za popravilo se nisem odločil, in ta fotoaparat vrgel v smeti in kupil novega.

Če bi bil kriv samo senzor bi ga potem takem po vsej verjetnosti brezplačno zamenjali tudi na mojem A75, razen če zaradi recesije šparajo na brezplačnih popravilih.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
821
41
28
No, da zaključim zgodbo - pred 14-imi dnevi dobil aparat nazaj, zamenjan CCD senzor. Seveda brezplačno.
 

Mitcho

Zelenc'
18. jul 2008
17
0
1
Tudi meni so javili da naj bi šlo vezje. Sliko pa naredi roza kot pri vseh. Je možno, da vsem javijo da je pač šlo vezje... hin pa je v bistvu senzor?
Popravilo pa naj bi bilo 100 €. Popravit se pomoje ne splača.

Prosim za kak nasvet kaj narediti... in LP, Mitcho
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
še mal zateži.
men so tut prvič rekli, da je optika in so me hotli ocurit za 150€. Čez čas so pa brez besed zamenjali za nov S5;)
 

Mitcho

Zelenc'
18. jul 2008
17
0
1
Ampak kaj naj zatežim?? Če on pravi da je crknilo vezje, kaj sem jaz, da mu pravim da je crknil CCD? Nimam nobenega argumenta da bi trdil da je crknil CCD in ne vezje ker ni nobenega drugega pooblaščenega servisa, kjer bi to lahko preveril.
Se splača popravit za 100EUR? Je sicer zelo dober fotoaparat.

Hvala in LP, Mitcho
 

tlozej

Zelenc'
7. okt 2008
2
0
1
Prosi jih, če ti lahko ponovno testirajo. Nekaterim, so po ponovnem testiranju priznali napako in opravili brezplačno popravilo.

LP
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
sz....do sedaj sem imel powershot 430...in deluje tako....ko gledaš pred posnetkom je slia vsaj na displejčku videti normalna....ko sliaš je totalno razsvetljena....če jo zatemnim preden sliam so pa vodoravne črte čez vse.....

aparat ni padel na tla ...kar nalepem je začel delat čudne fotke..... kaj bi bilo to optika ali senzor ?
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Vlečem temo iz naftalina...

Iz naslova okvare senzorja je šel IXUS500 na servis, kjer so me obvestili, da je bil vpoklic zaradi tovarniške napake letos zaključen. Naj popravim zadevo na svoje stroške.

Tako, da boste vedeli, da Canon pravi, da je 7 let delovanja njihovega aparata povsem zadosti, navkljub očitni tovarniški napaki.
uf-1.gif