Nakup avta do 5000e nasveti

lystek

Pripravnik
19. sep 2010
79
0
6
Pozdravljeni!
Mati se je odločila, da bo menjala svojo gajbo(renault scenik) ter jo menjala za malo boljšo gajbo. Avto mora biti iz avtocentra, saj želi vsaj nekaj dobiti za scenika zraven.. Želje take, da mora biti: karavan, nizka poraba, po možnosti diesel. Sicer pe se glede na budget gledajo avti letnik 2003-2005 približno. Njen predlog je kaka renault laguna ali pa megan karavana, jaz pa bi raje kako drugo možnost, predvsem z temi motorji tdi ali jtd, ker so baje zelo zanesjivi, tako da imam v mislih kakega pasata, ali pa alfaromeo 156, videl sem tudi da je mazda 6 nekaj podobnega pa ford mondeo ipd. Kaj menite de je najbolj optimalen nakup, da bo čimmanj stroškov z njim ter da bo zanesljiv avto? Meni se alfa nekak najbolj dopade, samo imajo baje dosti napak..?
17758-icon_confused.gif
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Ford, Mazda ali pa VW. Alfe do leta 2006 imajo probleme z elektroniko.Tega si noben ne želi
wink-1.gif
Renault je pač francoz, če že francoza, bi jaz vzel citroena.Pa glej, da boš pred nakupom priklopo avto na PC, da vidiš morebitne napake.Še najbolše pa je avto odpelat direkt na pooblaščen servis, pa ti ga naj temeljito pregledajo.Ni škoda dat caa. 100 eur, ker če se najdejo napake, ti bojo sigurno mogli spustli ceno.+, drugače ga neboš kupil.

Pa to veš, da avtohiše odkupijo avte zelo poceni?! Če se ne mudi preveč, se raje pozanimaj, kolko bi ti dali pri avtohiši, poglej najnižje cene na avto.net za tvoj letnik/opremo in daj cenonekje vmes oz. najnižjo na avto.net. In boš zelo hitro prodal.
wink-1.gif
 

lystek

Pripravnik
19. sep 2010
79
0
6
Od citroena bi prišel v poštev samo c5 ampak je grd ko 100 mater pa še ne zdi se mi zanesjiv. Gledal sem tudi opel vectro, se mi zdi da kul, pa še ustreza kriterijem, volvo v 50 mi je pa še najbolj všeč, ampak kaj ko je predrag.. Glede te avtohiše pa se mi pa zdi malo noro da bi plačevel 100e za pregled avta, nato pa ga sploh nebi kupil, tak da to mora potem biti že ziher nakup..
Glede odkupa scenika je pa tak, da je avto tako v *****, da samo motor še normalno dela, ostalo pa je vse bolj ali ne pokvarjeno, tak da je treba biti hvaležen, če ga že sploh vzamejo not..
smile-1.gif
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Če je zdaj navajena Scenica, se zna v Alfi počutiti utesnjeno. Plus tega, če gledaš Alfo 156 SW, ima na mestu prtljažnika v bistvu malo večji predal za rokavice
smile-1.gif
JTD motorji so sicer neproblematični, ampak problem je dobiti ohranjeno Alfo z realnimi kilometri. Poglej mogoče še Stilota SW z JTD motorjem, precej večja možnost, da dobiš ohranjenega in z nekaj sreče mogoče celo slovenskega z znano zgodovino.

VW-ja osebno ne bi gledal, močno precenjen. Opcija pa je Škoda Octavia TDI, tukaj je ponudba velika in lahko naletiš na dober avto. Mogoče še kakšen Ford C-Max, Renaulta dizla si pa tega letnika sam ne bi upal vzeti.
 

lystek

Pripravnik
19. sep 2010
79
0
6
Ja saj alfe so kao pregovorno polne nekih čričkov, samo kaj ko se mi ful dopadejo. No ker se pač ne gre za mene, bo treba kaj drugega pogledati.. Stilo mi ni všeč nevem kaj, sploh karavan, octavija pa je ta stari model za ta budget, tak da mi ni nevemkaj dobra opcija. Pa tile renaulti tega letnika so res v *****, ali pa so to samo bolj grde izjeme? Kaj pa kak nisan primera ali pa kaka honda, samo za ta keš se jih ne dobi glih dobrih.. [censored] če bi bil budget 6000e bi bile dosti večje opcije :S
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Pa ta budget... Mama se bo verjetno par let vozla, ne? Pol jurja gor/dol nebi smelo bit problematično.Če pa še ni jurja viška, pa se naj počaka 2 mesca, pa bo pol izbira avto precej bolša.
 

Zetor

Pripravnik
6. apr 2010
451
2
16
A ti fantina sploh ves kaj bi rad ? Vse je grdo vse je slabo vse v p... 5 k€ imas v zepu pa bi rad limuzin prve klase ....
Poglej na kaksnem avtoodpadu ce imajo kaj takega.
 

lystek

Pripravnik
19. sep 2010
79
0
6
Badguy se strinjan s tabo, mogoče bi res bilo boljše še malo počakati.. Zetor koji k. se pa ti vmešavaš, če nimaš kaj pametnega za povedat raje nič ne piši, kaj tebi je vseeno, če kupiš neke nategnjene gare za neko cifro, ali pa raje nekaj solidnega? Jaz samo sprašujem, če ima kdo kake izkušnje z omenjenimi avti, pa če lahko kaj predlaga za omenjeni budget, ker res ne vemo za katerega bi se odločili..
 

B81

22. jul 2007
34.522
8.965
113
Ne se jezit, Zetor ne vžge, zdaj ko je mrzlo
smile-1.gif


Taki letnik in za toliko denarja in še dizl mora bit....je za kupit le kak starejši bulletproof dizl od VAG grupe, ostalo je še bolj riskantno.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Jaz bi vzel stilota wagon 1.6 bencinarja.
Razen, če delajo mati 30.000+km, potem bi dal ene 10k za kakega dobro ohranjenega dizla - ob tem, da se recimo spoznam na mehaniko.

lp
 

lystek

Pripravnik
19. sep 2010
79
0
6
Pravim da avto mora biti do 5000. Nekak mi je najbolj všeč mazda 6 ali pa opel astra/vectra ali pa avensis, samo je težko najt takega, ki ustreza kriterijem.. Stilo mi pa nikakor ni všeč, malo lep pa mora vseeno bit :D
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Za tak denar in z takšnimi kriteriji boš dobil samo podrtijo od avta, sprijazni se.
smile-1.gif
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Merivo mamo doma.Notranjost je ok.Bremze so tudi zelo dobre.Motita pa me premehka sklopka in gas, slab/neodziven motor, premehek volan, slab original avtoradio (že bil zamenjan, še vedno slabo lovi) in PREDVSEM zelo slaba vidljivost na cesto v ovinkih zaradičudne pozicije stebrička spredaj na levi in desni strani.Govorim za letnik 2005, kaj je v novejših ne vem.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Vidim, da je ta meriva celo 75 konjska. omg Že 90 konjska se komaj premika, pospeški pa so na ravni tovornjaka.Eco motor + mala kubatura...
 

lystek

Pripravnik
19. sep 2010
79
0
6
No, to sem hotel, neke konkretne informacije, hvala badguy za opozorilo. Meriva bi sigurno bila všeč tastari, malo močnejši motor torej, samo bom še malo pogledal, kaj se še dobi..
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Glede oplov ti lahko povem izkušnjo kolega, ki ima Vectro diesel 2.0 100 konjev. Avto ima 240.000 km, vožen sicer veliko večino po AC, ampak brez enega problema do zdaj. Tudi turbina je še prva.