Nakup videokamere

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Zdravo!

V planu je nakup videokamere in bi se rad pred tem malo posvetoval, da ne bom kupil napačno robo....

Torej, s kamero bi se snemalo največ avto moto dogodke ( s precej glasnim zvokom), srečanja, ki jih obiskujemo ter razne avto moto dirke, najbolj seveda drag race. Občasno tudi kakšen posnetek familije itd....
Do sedaj se je vedno snemalo kar s kakim fotičem ali pa telefonom. Pri posnetkih me najbolj motijo napake, kot so zmazana slika zaradi tresenja roke, slab zvok (ko zabije mikrofon) zaradi premočnega zvoka, med zumiranjem ponavadi ni zvoka in tudi slika je po zumiranju še nekaj časa neostra....
Malo sem že povprašal različne prodajalce in večina jih je svetovala, da mora kamera imeti dosti velik optični zoom, optični (ne digitalni) stabilizator slike, cca 32Gb spomina,... glede znamk sem opazil da najbolj pohvalijo Sony in Panasonic.
Za premočan zvok ponavadi nimajo odgovora. Ali ima kdo kakšno idejo, baje pomaga kakšna goba čez mikrofon...

Kamera mora biti FULL HD, cena v rangu recimo do max 600€.
Mi lahko kdo svetuje kakšen model, ki bi bil primeren zame? Katera trgovina je dobro založena s to robo?
A je ta roba recimo v Austriji kaj cenejša?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
http://www.mimovrste.com/artikel/1730408831/digitalni-fotoaparat-nikon-d5100-18-105-vr-bonus-darilo

vem ja ni kamera, ampak vrjetno dela boljši video kot kamera, sigiurno pa boljše fotke od žepnega fotiča. zoom je odvisen od objektiva.

glede zvoka bo vedno problem; pri boljših se da občutljivost mikrofona nastavljat (gain-e se viša ali niža)
vgrajeni mikrofoni so pri vseh v kurcu, tko da bi blo fajn razmišljat o dodatnem mikrofonu.

velik zoom s proste roke je tudi pri še tako profi kameri problem.
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Ne rečem, hud fotič....

Ampak jaz iščem kamero, ki je primarno narejena za snemanje videa, ker jo bom samo za to tudi rabil.

Zrcalno refleksni fotič že imam :D
 

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
sony cx570 je izvrsna kamera, če pa rabiš za snemanje športa ali otrok pa sony cx730 z plavajočo lečo.