EVJ KABELSKI TV

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Bom najprej tvegal eno trditev in napisal, da je to neumnost. Tako ali tako se signal ne demodulira tak, kot pride v TV, ampak sele za eno ali vec IF stopnjami. Ce torej serviser trdi, da so njihovi TVji tako zanic (dovolj razglasen lokalni oscilator za mesanje IF ali dovolj razglasen filter IF, da je posledica izmalicen signal z dolocenih kanalov), da delujejo samo na dolocenih frekvencah (kanalih), ne pa na vseh, katere lahko v TVju nastavis, potem je jasno kje je problem.

Ali je to res ali ne lahko vidis tako, da preizkusis cisto vse digitalne programe, ki jih ponudnik ponuja (zagotovo so razporejeni v kar nekaj razlicnih kanalov) in morda bos res opazil, da je problem samo pri nekaj programih, ki so vsi hkrati na istem kanalu. To bi pomenilo, da je imel Samsungov serviser prav in da je njihov TV res zanic.

Pa se cisto prakticen komentar: par strani nazaj si napisal, da tebe ne zanima kje (tehnicno) je napaka. V bistvu je to res nepomembno; ce vidis, da je signal ocitno dovolj dober (= z drugim sprejemnikom deluje normalno), naj uredijo, da bo TV deloval pri tebi in ne na servisu. Kar sem napisal zgoraj, ostane - kar naj pride do tebe in pokaze kako je kriv signal in ne TV, ce je zraven postavljen drug sprejemnik, s katerem vse deluje brez tezav.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Ne nima veze modulacija, frekvenca pa še manj!
tongue-1.gif


Stvar ti bom razložil po domače, tako da boš vedel komu težit. Predstavljaj si da je "kabel" medij ki prenaša vsebino, recimo medij je tudi CD ali pa DVD (rom) - pa vzemimo primer iz tega sveta torej.

Imaš recimo dva DVDja z istim filmom, na prvem je kodiranje DivX na drugem pa v Xvidu. Ko daš DVD v predvajalnik ti bo prvi DVD (film na njem) delal, medtem ko drugi ne bo delal ok (bo kockal, se zatikal itd.). Če daš DVD v PC ali v drug predvajalnik bosta oba filma delala enako (torej OK). Iz tega sklepamo da je medij (DVD plošček) OK, saj deluje na dveh enotah medtem ko na eni ne! Zakaj na njej ne deluje?!

1. opcija - medij je spraskan in prva enota ima zelo občutljiv "laser" zato ne more prebirat vsebine dovolj kvalitetno/hitro. Ostali dve enoti pa imata boljši laser in stvar deluje.

2. opcija - programski kodek, ki dekodira xvid format ni OK oz ima napake (lahko je procesor naprave "preslab") in ne deluje 100%.

Kaj je torej v zgornjem primeru krivo za nedelovanje? DVD medij? DVD predvajalnik? Če že je kaj 100% krivo je kombinacija obojega, ampak če gledamo po drugi strani je krvda pri obeh opcijah bolj na strani DVD predvajalnika ne? Samo če ga boš nesel na servis ti bodo rekli da je vse ok, saj na spraskane DVDje ne morejo vplivat, enako pa ne na "kvaliteto" kodeka (kodek recimo lahko deluje čisto BP dokler ni kadrov z veliko gibanja ali pa velikih "resolucijski" spremeb).

V tvojem primeru mislim da ima TV slab procesor, kar pomeni da pri bolj zahtevnem dekodiranju ne zmore zagotovit 100% kvalitete in nastanejo "kockice". To NI napaka in jo tudi ne moreš uveljavljat kot tako, recimo to je ravno tako kot če bi kupil avto ki ima končno hitrost pri 180km/h, ampak ko bi ga peljal v klanec pa več kot 150km/h nebi šel (in tudi DARS ni kriv, da ima AC 3% naklon zaradi česar ti s svojim avtom ne moreš voziti 180km/h)! Skratka opcija je samo da zamenjaš TV z drugim modelom (mogoče se pri prodajalcu da zmenit za "brezplačno" menjavo) oz. da dokupiš zunanji dekoder.

Torej brezveze prelagaš odgovornost tako na TV kot tudi na operaterja, ker oba nudita to kar sta obljubljala (in ti bosta to lahko tudi dokazala). Če si ti narobe razumel oz. si se uštel pri nakupu je čisto tvoj problem. Še enkrat torej, podji do prodajalca TVja in naredi menjavo za drug TV, niti ni nujno da je dražji je pa bolje da je vsaj drug model če že nočeš zamenjat znamke.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
Ker ti je evj dokazal da je vse okey, lahko prekineš pogodbo vendar boš plačal penale. Tukaj nimaš kaj.

Če ti oba nudita to kar sta ti obljubila, greš na rtv, nastopiš v oddaji posebna ponudba in malo pošinfaš obe strani.

Problem bo čudežno rešen, ali z zamenjavo novega tvja ali pa z brezplačno prekinitvijo pogodbe.
grin1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Zdravo,

danes sem ponovno klical na servis samsung (ker me včeraj ni nihče poklical kot je bilo obljubljeno - ampak ok nema veze) in sem govoril prav s tem serviserjem, kateri mi je testiral tv. Povedal sem mu glede modulcij, da verjetno moj tv ne deluje pravilno na QAM256 modulaciji (oz ne vem točne oznake modulacije) in mi je povedal, da naj pripeljem na servis, ga bo on odprl, naročil novo matično ploščo in zamenjal pa bomo potem videli ali je bilo to krivo ali ne.

Ta teden ga nesem na servis, kdaj točno pa žal ne vem ker imam en kup drugih obevznosti.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ko bos tam, mu se povej, da zunanji DVB-C sprejemnik, s katerim ste preizkusali ali je tezava v signalu ali ne, deluje pri tebi doma povsem brez tezav (saj je bilo tako ?).
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Specifikacije DVB-C standarda so bile dokončane leta 1994. Ta standard omogoča modulacijo 16-QAM do 256-QAM ( prenos podatkov od 6,41 do max 64,11 Mbit/s na kanal ).Po domače od analogne do digitalne in do hdtv programe
V Sloveniji se trenutno uporablja modulacija 64-QAM.V Sloveniji že poteka nov standard
DVB-C2
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Ja napisal si, da v Sloveniji že poteka DVB-C2. Glede tega bi rad slišal kaj več info. Kdo, kaj,...
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
17 September 2010

Just as you thought that all the news is only about DVB-T2, here is some very important news on DVB-C2:

On September 7th, 2010, Kabel Deutschland has successfully performed DVB-C2 transmission tests in its Berlin cable network. The highlight of those tests was the successful transmission of 1024-QAM and even 4096-QAM constellations, the most complex and spectrum efficient configurations of the new DVB-C2 cable standard, in a fully loaded 862 MHz cable network.

The first DVB-C2 tuners are expected mid-2011.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Že že, tehnično mi je jasno, sem bil v Kelnu na Angi pa poslušal kongrese o tem. Sam glede Slovenije me zanima, ker že omenjaš.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Ali bodo sedaj naši lcd,led tv-ji ki imajo dvb-c nadgradljivi z firmware update ,ali bodo novi modeli zunej za ta standard bomo pa še videli
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Tupli, žal ti ne verjamem, da se pri nas že testira DVB-C2 !

Je pa ta standard dosti boljši napram navadnemu C-ju ( če ne drugega, ima pravi FEC )
 
Nazadnje urejeno: