Zvonenje v cerkvenih turnih

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
Včasih so župniki dovolj napredni in razumevajoči glede tega, problem pa je del župljanov. Potem pa ob spremembi take navade tožarijo župnika pri škofu, pišejo peticije, gledajo, da s kom se župnik druži, itd ... Scene v ozadju so včasih prav zanimive :rolleyes:
Zvonove in avtomatiko so kupili župljani in ne župnik. Župnik je na župniji samo za nekaj časa kot upravitelj. Je torej manager, ni pa lastnik podjetja in na koncu ne more odločati o vsem, čeprav je od daleč tako videti.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Z nikomer se ne druzim, vem pa, da je bil pri prejšnjim precej vec miru. Tako, da končne vajeti v rokah drzi župnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.621
978
113
Zakaj je pa tako pomembno kdo je bil prvi tam? Ima potem prvi kaj več pravic kot drugi? Sem mislil, da smo enakopravni.
 
  • Haha
Reactions: sandra

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
pa sej v bistvu je Pepe nakazal čist solidno rešitev - zvonenje je tradicija, ampak ne avtomatsko. Torej naj zvonijo, kolikor jim paše, ampak na roke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
No, ob 23h zvoni mogoce enkrat letno. Za Božič.
Mene pa ob nedeljah vrtne kosilnice motijo.
Zvonovi zvonijo nekajkrat po "2 minuti", kosilnica pa.... A res ni ostale dni casa?
Pa moti me poziganje vrtnega (zelenega) odpada, tako da celo vas zakadijo. Ponavadi taki ki so najbolj eko "osvesceni" saj vozijo hibride ali celo elektricna vozila, na strehi imajo SE.....nekajkrat letno pa veselo zakadijo celo vas.
Ja tile z kosilnicah prav tekmujejo. Ko eden konča drug štarta. Tam od 12 ure v soboto do mraka in potem v nedeljo od 10 naprej ...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
V bežigradu so jih tudi utišali v tisti cerkvi med bloki. Ampak tam so res pretiravali prvič ob 7h zjutraj zadnjič ob 10 h zvečer vmes pa še ene 3 krat. Sploh ob sobotah in nedeljah je bilo veselo. Sem bil pri sodelavcu eno soboto ki živi blizu pa niti ne v prvih blokih. Tudi če imaš zaprta okna moraš precej naglas govorit da se normalno pogovarjaš. Sploh pa je največji problem bil tisto ob 7 h in 22h. Ker če si imel mahnega otroka se je takat v vsakem primeru zbudil.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Poznam človeka, ki ga tud blazno moti to zvonenje. Stanuje pa praktično ob železniški progi, vlak ga pa nič ne moti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
Jaz sem živel kot prvi sosed do cerkve 18 let, pa ni bilo težav samo res da se ni zvonilo toliko kot se ponekod. Med tednoom je bilo običajno samo enkrat popoldne, potem pa sobota nekaj malega, edino nedeljo dopoldne. Mogoče nekje res pretiravajo s tem, če je v nekih normalnih mejah potem res ne vidim problema, če se zvoni pa vsak dan na polno pa ne vm komu na čast (razen župniku).
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Jaz cerkveno zvonenje nujno potrebujem. Ko delam v vinogradu, zmeraj počakam da zvoni "ave mariji". Pravjo; Ko ave marjiji zvoni, taberh mini.