Zvonenje v cerkvenih turnih

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Lej, če so tebi všeč fantki v kiklah še ne pomeni da so tudi nam normalnim.
Take kot sedaj zganjate s teorijo spola je vprašanje, če si lahko normalen brez da so ti všeč tudi fantki v kiklah
evil.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Lej, če so tebi všeč fantki v kiklah še ne pomeni da so tudi nam normalnim.
Ti sploh ne veš kaka brhka dekleta hodijo v cerkev !! Za razliko mestnih plastičnih spak,napudranih in presranih prasic.
Posebej zadnji dve besedi so še en dokaz, kakšen i_diot si.
stupid-1.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Lej, če so tebi všeč fantki v kiklah še ne pomeni da so tudi nam normalnim.
Ti sploh ne veš kaka brhka dekleta hodijo v cerkev !! Za razliko mestnih plastičnih spak,napudranih in presranih prasic.

Koliko so stara, 8 ali 11?
Dobre prasice so v fari v Ihanu..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.833
113
pri taščici
Si crko m pozabil?
Naj ti sporočim da jih ze nekaj casa ni vec? Tako da ti res ostane samo se fara (brez m)
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.408
5.388
113
KSZ


V Dolini pri Trstu so ta teden italijanski organi pregona zasegli župnijske zvonove, tako da ti ne zvonijo več. Župnijski upravitelj Klemen Zalar je sporočil, da so zvonove zasegli po pritožbi šestih vaščanov. Tržaški škof Giampaolo Crepaldi je bil kritičen do zasega zvonov, a je pozval k sožitju.

V Dolini pri Trstu so v torek utihnili zvonovi vaške župnijske cerkve sv. Urha. Pet predstavnikov organov pregona jih je namreč na podlagi odredbe tržaškega sodišča preventivno zaseglo, so sporočili iz župnije.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Poglej itak so bile cerkve 1000 let pred naselji zgrajene, sploh kaksni blokovci, kjer jih vse moti ne marajo zvonjenja. Vendar imas župnije kjer se dobesedno župniki izživljajo nad temi potrkavanji, nedelje, prazniki,... zvonijo vse povprek. Po par ur skupaj in to je motece vsakemu razen ultra gorecim vernikom.

Delas vikend, nocne, pol pa v nedeljo, ko imas en prost dan na tri tedne glih pades v spanje pa ob 6h zacne zvoniti. Ali pa imas siht zjutraj, budilka ob 4am, pa ob 23h se kar zvoni na polno, ker je ravno praznik.

Al pa bodimo se mi vse sobote in vikende in praznike frej ker je taksna tradicija. Treba se je malo prilagajati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.833
113
pri taščici
No, ob 23h zvoni mogoce enkrat letno. Za Božič.
Mene pa ob nedeljah vrtne kosilnice motijo.
Zvonovi zvonijo nekajkrat po "2 minuti", kosilnica pa.... A res ni ostale dni casa?
Pa moti me poziganje vrtnega (zelenega) odpada, tako da celo vas zakadijo. Ponavadi taki ki so najbolj eko "osvesceni" saj vozijo hibride ali celo elektricna vozila, na strehi imajo SE.....nekajkrat letno pa veselo zakadijo celo vas.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
V vasi zupniji morda, pri nas pa zupnik podira svetovne rekorde. Na zegnanje imas vsako uro 15min pavze na skoraj 24h zvonjenja. Plus bozic, veliko noc, prvo obhajilo, v glavnem na zakramente,...pogrebe.

Pa me res nikoli niso motili zvonovi.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Povsod kjer stojijo, so bile cerkve večinoma prve tam. Torej, gre za enake zgodbe, kot zgodbe tistih, ki so 1 km od deponije gradili, potem pa s civilno iniciativo ukinjali deponijo, ker da jim smrdi. Je pa res, da če bi se jim hotel izognit, bi bila SLO vglavnem neposeljena.

Marko Brecelj je imel rešitev za zvonove že pred 20 leti. Pa se je cela slo strinjala, da je zrel za ustanovo zaprtega tipa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Je to tale (Brecelj)? Vidim, po kom se je vrgel Jenul! Uspešno.

1642664651691.png
1642664779547.png
1642664853186.png


Citat
500 evrov občinske podpore si je dal izplačati v kovancih za en cent.
Pred županovim sedežem na Verdijevi ulici je “po nesreči” prevrnil samokolnico, razsuti tovor pa so mu tovariši nazaj pomagali naložiti z lopatami.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.209
4.689
113
Sigurno ni nobene potrebe, da zvon bije uro v nočnem času, ker ima danes vsak uro doma. Pred stoletji, ko je ni imel, pa tudi niso ročno zvonili ponoči. Potem je prišla industrijska revolucija in je nekaj postalo tehnično izvedljivo, ni pa vedno smiselno, da se vse uporabi. Kot na vsakem drugem področju.
Prav tako je v zvoniku običajno več zvonov. Verjetno bi kje veljalo razmisliti, s katerim se zvoni za jutranjo mašo in s katerim med dnevom. Konec koncev spet ne gre za problem izpred stoletja in več. Zvon je eno uro prej vabil k maši, da so ljudje vedeli, kdaj gredo od doma. Sedaj malo bolj oddaljeni tega ne slišijo zaradi drugačne gradnje in celo imajo svoje ure. Torej ni težava, da kdor hoče, ne bi prišel, ker ga ni zvon spomnil.
Mislim, da je na obeh straneh potrebno nekaj prilagoditve. Če bi se zvonilo na roke, kot je mežnar zvonil v moji mladosti, bi gotovo bilo nesoglasij manj. Če danes avtomatika nekaj omogoča, je še zmeraj potrebno razmisliti, kaj uporabiti in kako.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Tocno tako. Zupniki povecini niso seznanjeni kako je delati vikende, ponoci, 12h t.i. ruske izmene. Pac pozvonis malo 15min pred maso, ce tako veleva obicaj in dovolj. Ni si treba pa ega dvigati ob tem. Imajo toliko prostega casa kot ga 90% ljudi nima, plus brez otrok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
V vasi zupniji morda, pri nas pa zupnik podira svetovne rekorde. Na zegnanje imas vsako uro 15min pavze na skoraj 24h zvonjenja. Plus bozic, veliko noc, prvo obhajilo, v glavnem na zakramente,...pogrebe.

Pa me res nikoli niso motili zvonovi.
Torej, ali nekoga moti, je odvisno tudi od oddaljenosti bivališča od cerkve. Trenutno, če bi jaz bil egoističen, bi rekel, naj zvonijo noč in dan. Tako pa razumem bližnje stanovalce.

Sva bila 1x z eno beybo na malici v gostilni čisto blizu cerkve. Ko je zvonilo, drug drugega sploh nisva slišala. Sva se potem čisto približala drug drugemu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen