zvok iz Samsung TV

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Imam ta televizor, a nikakor ne uspem dobiti zvoka na slušalke. KLIK za specifikacije Samsung tv

Imam dva 3.5 mm vhoda, na nobenem se ne zgodi nič. V nastavitvah seveda nastavim na zunanjo komponento, nič....

Kaka ideja?:cheer:
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Ja, sej izklopim, ker itak preklopim na zunanje zvočnike...pod specifikacijami poglej conectivity...ne vem, če imam vhode ali izhode.

Ker imam itak namen dokupit soundbar in pa bluetooth slušalke me zanima, če obstaja tudi zadeva, da dobim bluetooth povezljivost, ki je trenutno nimam.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Tole sem zdaj že toliko poguglal, da vem, da nujno rabim tisti digitalno analogni pretvornik....ker kupujem bluetooth slušalke, bluetootha pa nimam, sem se usmeril v drugo smer.

Kupim Bluetooth receiver...da stvar še bolj zakompliciram, sem si zaželel 5.1 ali 7.1 slušalke, ki pa so drage. Ker je celotna fora teh slušalk v tem, da vsebujejo zvočno kartico, ki naredi običajen zvok v surround, me sedaj zanima, če bi tale zunanje zvočna kartica bila dovolj in kupim običajne brezžične slušalke.
Rad bi imel slušalke za na pot in doma, da ne kupujem dvojnih... Torej bi priklopil KLIK zunanja zvočna kartica s toslink in naprej še enkrat s toslinkom na ta Bluetooth receiver

Možno?
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Raje zamenjaj televizor za kakega normalnega, ki ne zahteva, da uporabnik skače čez obroče, da všteka slušalke.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.914
4.973
113
Imam občutek da so proizvajalci pogruntali, da delat izhode za slušalke nima nekega smisla, če imaš na voljo BT, Optical, HDMI in SPDIF izhode. Nekako nima smisla vlečz vsaj 4m kabla preko sobe, zato da si nadeneš slušalke.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.914
4.973
113
Itak. Verjetno ciljajo na to ce je BT potem vse ostalo odpade. Kako je pa pri Sonyju in LG-ju?

Edit... sem malo pogledal na LG. Mislim da tudi oni nimajo več izhoda za slušalke.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Ne, ker sem se že odločil kupiti 5.1 ali 7.1 slušalke...zaenkrat mi kaj drugega pri malem otroku ne pride v poštev, ker se zbudi takoj :confused:

Torej, če priklopim tisti bluetooth adapter, bodo slušalke verjetno normalno delale ali kak soundbar, ne rabim niče drugega...ali? :oops: Torej tale zadeva adapter
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
še eno vprašanje...če predvajam film preko USB ključa v televizorju in imam hkrati priklopljen ta bluetooth adapter in bluetooth 5.1 slušalke...bo zvok 5.1 ali stereo?

verjetno tv ne zmore sprocesirat 5.1 zvoka, ali se motim?

EDIT: Imam wd tv live player, če kaj pomaga...
 
Nazadnje urejeno: