Zvočna izolacija

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Pozdravljeni,

kako dokaj učinkovito zvočno izolirati strop v stavbi iz 70ih let?

Kakše rešitve so sploh na voljo?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Za strop boš moral povedati česa bi se rad znebil. Ali zvoka (pogovor, glasba) ali trde hoje, skakanja... In če bo kdo dal kakšno izkušnjo bom mogoče kaj uporabil tudi jaz.

Ti pa lahko za steno povem... Sicer masivna stena med dvema stanovanjema (kuhinja/spalnica), kjer se je pred posegom slišal skozi vsak pogovor in vsaka odložena žlica. Sem se dobra pol leta nazaj lotil zadeve in sedaj ne vem al so sosedi umrli al kaj, ker se ne sliši popolnoma nič. Ampak ono res NIČ :)

Sem pa naredil takole:
Na steno sem s purpenom nalepil kosmit plošče debeline 2cm, gostote 140 kg/m3 in jih v nekaj točkah pribil z vijaki (enako kot fasado). To sem položil V NULU in polepil vse spoje. 1cm stran od te "nove stene" sem postavil 5cm konstrukcijo za knauf (spodaj, zgoraj, levo, desno sem jo postavil na ono tesnilno peno ki duši prehod zvoka iz plošče na steno). Med profile sem vstavil kameno volno mislim da z oznako DP-8. Sem se kar nahebal da sem jo spravil v profile, ker je trda. Vse to sem spet naredil precej v NULO in morebitne prostorčke zapolnil s purpenom. Na vse to pa 2 plasti gips plošč, seveda zamaknjeno polaganje. Zbandažiral, skital, zbelil. No in sedaj vidim, da sem verjetno pretiraval, ker kot rečeno, NIČ ampak res NIČ se ne sliši več :). Sem pa skupaj izgubil 10,5cm debeline.
 

Irena80

Zelenc'
5. nov 2019
2
0
1
Za strop boš moral povedati česa bi se rad znebil. Ali zvoka (pogovor, glasba) ali trde hoje, skakanja... In če bo kdo dal kakšno izkušnjo bom mogoče kaj uporabil tudi jaz.

Ti pa lahko za steno povem... Sicer masivna stena med dvema stanovanjema (kuhinja/spalnica), kjer se je pred posegom slišal skozi vsak pogovor in vsaka odložena žlica. Sem se dobra pol leta nazaj lotil zadeve in sedaj ne vem al so sosedi umrli al kaj, ker se ne sliši popolnoma nič. Ampak ono res NIČ :)

Sem pa naredil takole:
Na steno sem s purpenom nalepil kosmit plošče debeline 2cm, gostote 140 kg/m3 in jih v nekaj točkah pribil z vijaki (enako kot fasado). To sem položil V NULU in polepil vse spoje. 1cm stran od te "nove stene" sem postavil 5cm konstrukcijo za knauf (spodaj, zgoraj, levo, desno sem jo postavil na ono tesnilno peno ki duši prehod zvoka iz plošče na steno). Med profile sem vstavil kameno volno mislim da z oznako DP-8. Sem se kar nahebal da sem jo spravil v profile, ker je trda. Vse to sem spet naredil precej v NULO in morebitne prostorčke zapolnil s purpenom. Na vse to pa 2 plasti gips plošč, seveda zamaknjeno polaganje. Zbandažiral, skital, zbelil. No in sedaj vidim, da sem verjetno pretiraval, ker kot rečeno, NIČ ampak res NIČ se ne sliši več :). Sem pa skupaj izgubil 10,5cm debeline.


Pozdravljeni Igi

Jaz imam enak problem, kot ste ga imeli vi, le da jaz nima na voljo 10,5 cm, temveč max. 5. Uporabila bi kosmit plošče. Imate še kak nasvet zame, glede na to, da jaz nimam na voljo več kot 5 cm?

Hvala,
Irena
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Pozdravljeni Igi

Jaz imam enak problem, kot ste ga imeli vi, le da jaz nima na voljo 10,5 cm, temveč max. 5. Uporabila bi kosmit plošče. Imate še kak nasvet zame, glede na to, da jaz nimam na voljo več kot 5 cm?

Hvala,
Irena
Ja... najdite se dodatnih 5 cm :)

Tudi jaz jih nisem imel (zaradi postavitve oken), pa sem vseeno naredil raje poševnino ob oknu.

Samo kosmit ne bo ok, ker na nekaj je potrebno potem knauf plosce pritrditi.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
V kolikor se ti gre res le za zvočno in ne termalno izolacijo, potem ploščo iz materiala z zelo veliko gostoto, npr. iz svinca ali železa.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.840
5.084
113
. No in sedaj vidim, da sem verjetno pretiraval, ker kot rečeno, NIČ ampak res NIČ se ne sliši več :). Sem pa skupaj izgubil 10,5cm debeline.
Definitivno si pretiraval :) foter ma rešeno na enak način samo brez lepljenja plošc. Torej pena med profili in gips. Pa je tišina. Prej se ti je pa mali sosed na uho dr cele dneve.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Kakšne debeline? To zdaj na strop prisravfat...
Na steno/strop kjer je problematicno ne smes nic sraufat. S tem prenesec vibracije. Cim manj stika da ne naredis zvocnika. Prav tako je pomembno kako se stika morebitna predelna stena na “problematicno”, pena pod profili, prvo plast knaufa kljub temu da je skrita z drugo, potrebno “pokitati” spoje, plosce ne smejo biti do tal oziroma do stropa (kak mm prostora), cim manj vticnic in stikal na problematicni steni in podobne malenkosti. Sem takrat kr doktorat naredil iz tega in sem z rezultatom zadovoljen.
 

borelij

Pripravnik
20. feb 2008
94
16
8
Povezano z zvočno izolacijo v stanovanju:
- kakšna notranja vrata izbrati, da bodo čimbolje zvočno izolirala? Klasična dimenzija 85 cm pa bele barve.
Sedaj so furnir + kartonasto satje in se vse sliši čez... najstniški gamer, govor, muzika

- ali bodo vrata s CPL površino kaj boljša?
- ali obstajajo namenska zvočno izolativna notranja vrata? Ne bi dajal vhodnih za 1k ...
se priporočam za izkušnje, hvala
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Odvisno je od polnila znotraj vrat. Imaš različne cenovne razrede, kjer je tudi ustrezna zvočna izolacija.

Odvisno je koliko si pripravljen odšteti, ker dobra vrata imajo ceno, ne bojo pa to na koncu samo dobro zvočno zatesnjena ampak bo vse na nivoju.
Jaz sem jih dobro desetletje nazaj kupil pri TurLes.u, kjer je izboljšana izolativnost enostavno v ceni. Sem siguren, da imajo tudi večji pohištveniki na izbiro izboljšano izolativnost.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.840
5.084
113
Točno to. Če boš htel zvočno izolacijo so to ponavadi vrata iz dražjih linij in bo kar konkretna cena.
Lahko pa za začetek če so samo ena problem ta oblečeš v neko peno in skaj. Tak kot majo v starih zdravstvwenih domovih :D