Zunanji disk

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Obstajajo kakšne konkretne razlike med zunanjimi diski? Iščem zanesljiv zunanji disk kapacitete 1TB, 2.5", da nima ločenega napajanja, 3.0 USB, kompatibilen z 2.0.
Na trgu so diski WD, Toshiba, Buffallo,...kaj vzeti?
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Na trgu je celo več kot si napisal.

Usb 3.0 je super truper nov načni prenosa, ki je hiter vendar ti nič ne pomaga če imaš računalnike z USB 2.0. potem je usb 3.0 brez smisla. Razne če boš kmalu menjal. Knalu bodo več ali manj samo diski z USB 3.0 na trgu tako da....

Jaz bi vzel Toshibo ti pa težko dam nek hud argument za to je pač cute. Če pa potegneš črto vzami najugodnejšega.

Nasvet: Svoj backup nikakor ne zaupaj samo enemu zunanjemu disku. Več mest je nujnost.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Razlikujejo se po gretju, glasnosti, porabi, nagnjenosti k težavam, ...
Tu se bodo morali javiti dejanski uporabniki takih diskov, ali pa prebrati kake temeljite teste.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Disk bo sicer res predvsem za backup medijskega materiala (fotografije in videi) in v uporabi tudi kot mesto, s kjer se bodo občasno poganjali razni filmi, torej priključen bo na en star Xtreamer kot zunanja enota. Sicer bom vedno imel ves material ne prenosniku in dvdjih, kot backup pa še na disku, tako da oboje naenkrat ne bo crknilo.

Imel sem že mrežni zunanji disk (3.5"), ki mi ga je skurila strela, tako da se sedaj bolj nagibam k 2.5" brez drugih povezav.
Še najbolj se sicer nagibam k WD, predvsem zaradi dobrih komentarjev. Ne vem pa kaj je razlika med serijami My Book, Elements in My Passport Esential, ker so cenovno čisto skupaj (okrog 140 EUR).
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Elements je neko recimo osnovno plastično (kar so skoraj vsi) in disk ter kabel. MY Passport ima že lepše oblikovano ohišje in ima Backup software. Mybook ima več verzij tudi mrežno in še boljšo programsko opremo.

DA je polno komentarjev o WD pa je jasno, saj je edini, ki je na polno prisoten na našem trgu. KO se zapelješ v Evropo temu ni tako kot prinas,
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Moj Elements 500 GB je kovinski.
Sicer vidim, da obstajajo tudi 2,5" Elements, tako se prej nisem prav napisal.