Zunanji disk v avtu?

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Se to obnese?
Malo premišljujem. Iz avta sem vrgel originalni radio in vstavil plavo piko. Hamburg MP57. Z usb ključa seveda dela bp. Glede na ceno za gigabajt pa je kakšen zunanji trdi disk bistveno ugodnejši od usb ključkov.
V navodilu za uporabo piše, da se sicer lahko priklopi tak s porabo do 800 mA.
Kako je z obstojnostjo zunanjih trdih diskov in tresljaji v avtu?
Kakšna je poraba elektrike ?
Imam sicer tudi CD-weksler, ki deluje, ampak se mi skoraj ne da vlečt po avtu tistega drata.
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Če že vstaviš disk v avto, vstavi 2,5" - tega za prenosnike. Ta, ki je za v PCje je bolj občutljiv na tresljaje. V nobenem primeru pa ga ne smeš puščati v avtu. Če ne zaradi kraje pa zaradi temparaturnih sprememb, kondenzacije itd. Pa tudi manj elektrike kuri.
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
ja seveda
stupid-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ok, pomoje: pozimi zadeva odpade zaradi velikih nihanj v vlagi in temperaturi, predvsem navzdol! Čez leto bi pa pomoje šlo brez nekih težav, sam fino bi bilo, če bi ga dal v kak penas podstavek, da ga na bi treslo. Mogoče bi naštimal enega navadnega, dal bi ga pod sedež, založil s peno da ne skače okoli, ampak vseeno tako da se lahko hladi, da ti ne zaseda drugje prostora, štrom (12V) pa potegneš iz vžigalnika, dodaš 5V linijo in voila. Pa še ne rabiš skrbet, če bo tisti tok iz usbja dovolj
smile-1.gif

(če imaš kak odslužen disk bi modra najprej z njim probal, da ne bi blo preveč škode če bi ga uničil)


lp
Peter
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hm, najdi si nekoga, ki se malo spozna na elektroniko... Zdajle ne vem na pamet, koliko A rabi disk na 5V liniji, ampak pomoje bi se dalo z enim LM7805+hladilnikom rešit
smile-1.gif




@edit: našel dva diska, noben ne rabi niti 1A, tako da ne boš niti rabil hladilnika
 
Nazadnje urejeno:

gama

Pripravnik
1. okt 2007
42
0
6
Mb
lep pozdrav,
jaz imam tudi eno idejo, ki pa sicer ne vem če bi delovala oz. kako se izplača, zato tudi sprašujem vas.
Da bi namesto zunanjega diska kupil en čitalec kartic in eno kartico tam 4gb ter to vklopil v avtoradio ki ima usb vhod. Pomoje bi to moralo delovati, in je neke vrste solid state disk?

Samo zanima me katero najcenejšo karticio bi moral kupit če gledam 4gb, zanima me ali Compact flas, ali SD, MMc...kartico, katero se mi najbolj splača kupit, ali je vseeno bolje kupit 4gb usb ključek?

hvala
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Citat:
Uporabnik gama pravi:
jaz imam tudi eno idejo, ki pa sicer ne vem če bi delovala oz. kako se izplača, zato tudi sprašujem vas.
Da bi namesto zunanjega diska kupil en čitalec kartic in eno kartico tam 4gb ter to vklopil v avtoradio ki ima usb vhod. Pomoje bi to moralo delovati, in je neke vrste solid state disk?
Na Blaupunktih 100% deluje z card readerjem,najbrž pa tudi pri drugih znamkah.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hm, se mi zdi da je ceneje in bolj praktično, če kupiš ključek... razen če imaš že od kakega fotkiča ful kartic, pa jih rabiš ponrabit za nekaj.
Sicer pa, seveda pride v poštev tudi to, ampak če pa rabiš neko večjo količino muske, je pa disk edina opcija...


lp
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik gama pravi:
Samo zanima me katero najcenejšo karticio bi moral kupit če gledam 4gb, zanima me ali Compact flas, ali SD, MMc...kartico, katero se mi najbolj splača kupit, ali je vseeno bolje kupit 4gb usb ključek?
USB dobiš za 20 €.Kartice pa od 25 dalje plus še čitalec rabiš. Plus moraš upati, da radio zna delati z čitalcem.

Meni je izbira očitna.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Citat:
Uporabnik redorange pravi:
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Kmalu bo v Sloveniji moč dobiti SSD za zelo dobro ceno
wink-1.gif

lp

a ne bo šlo kako leto okoli, preden se bodo cene spustile na neko normalno ceno?
rolleyes-1.gif

no, kake pol leta bo zagotovo treba še počakat.

lp